Розорали культурну спадщину

Новости, Официально

  18 Сен , 2010

Перевіркою додержання вимог земельного законодавства, проведеною прокуратурою Миколаївської області, встановлено порушення режиму використання земель історико-культурного призначення на території Березанського району.

За вказівкою керівника ВАТ «Прикордонник» усупереч вимогам охоронного договору здійснено розорювання земельної ділянки площею 25 га, на якій розташована пам’ятка археології – багатошарове поселення ІІ тисячоліття до н.е. – першої половини І тисячоліття н.е., яка перебуває на державному обліку та під охороною держави.

Керівник ВАТ «Прикордонник», з метою отримання матеріальної вигоди від результатів господарської діяльності на вказаній земельній ділянці, свідомо проігнорував наявність на ній об’єкта культурної спадщини, що призвело до його масштабного руйнування, внаслідок чого виникла загроза втрати інформації, яка містить особливу культурну цінність.

За вказаним фактом Миколаївською міжрайонною природоохоронною прокуратурою 15.09.10 порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 1 ст. 364, ч. 4 ст. 298 Кримінального кодексу України («Зловживання владою або службовим становищем», «Знищення, руйнування або пошкодження пам’яток – об’єктів культурної спадщини та самовільне проведення пошукових робіт на археологічній пам’ятці»).
Слідство у справі триває.

Прес-служба прокуратури Миколаївської області

Сообщение:

*

НОВОСТИ