Розв’язання соціальних питань як мірило ефективності влади

Официально

  25 Сен , 2010

Поряд із політичними, економічними, фінансовими для будь-якої влади актуальними були й залишаються соціальні питання. І з огляду на те, як вони вирішуються, можна судити про ефективність чи неефективність влади.

У Миколаївській області діє близько 70 програм, і більшість із них направлена на розв’язання соціальних проблем. Піклування про старших, добробут працюючих, виховання підростаючого покоління – ось основні пріоритети обласного керівництва. Воно взяло курс на покращання умов харчування та навчання дітей у шкільних та дошкільних закладах, на відновлення роботи дитсадків у кожному населеному пункті, і виконання рішень стосовно цих питань постійно контролюється депутатами обласної ради.

Днями у Веселинівському районі відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Веселинівської районної ради І.О. Долгокеровій. У засіданні взяла участь голова обласної ради Т.В. Демченко, заступник голови обласної ради О.І. Симоненко, голова райдержадміністрації О.І. Коваль, начальники структурних підрозділів райдержадміністрації, директори шкіл та завідуючі дошкільними навчальними закладами.

Обговорювали два питання: про організацію дитячого харчування у ДНЗ і школах та про стан підготовки соціальних об’єктів до опалювального сезону. Торкнулися і питання реконструкції ДНЗ у районі.
Як повідомив начальник відділу освіти райдержадміністрації С.І. Ватралик, у Веселинівському районі функціонують 24 загальноосвітні навчальні заклади, в яких навчається майже три тисячі учнів, та 16 дитячих садків, які надають освітні послуги близько 600 дітям.

На організацію гарячого харчування у школах цього року з районного бюджету передбачено коштів на суму 1 млн. 50 тис. гривень, що на 100 тис. грн. більше у порівнянні з минулим роком. Таким чином, забезпечено стовідсоткове харчування дітей молодших класів (1-4), а показник охоплення гарячими обідами учнів основної та старшої школи становить 91%. Крім того, організовано повноцінне гаряче харчування дітей пільгових категорій: інвалідів, сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, учнів з малозабезпечених сімей та тих, хто постраждав унаслідок аварії на ЧАЕС.

У районі непогано організовано роботу зі спонсорами для того, щоб забезпечити школи та дитсадки необхідними продуктами та зменшити батьківську плату. Проте працювати у цьому напрямку необхідно ще досить наполегливо, адже, якщо подивитися на статистику, надану у матеріалах засідання, бачимо, що за поточний рік спонсорської допомоги було залучено на суму 47 тис. 450 грн., а батьківська плата за місяць становила 61 тис. 076 грн. Водночас серед позитивів депутати зауважили, що батьківська плата на дитину в день досить низька і не перевищує трьох гривень, що у порівнянні з іншими районами, де батьки платять 4, 5, а то й 6 гривень, є суттєвим досягненням.

Як зазначила голова Веселинівської райради Інна Долгокерова, Веселинівщина активно працює над виконанням рішення обласної ради стосовно організації дитячого харчування у школах та ДНЗ. З цією метою ведеться робота з місцевими сільгоспвиробниками, батьками щодо попередньої заготівлі харчової продукції. «У нас, у районі, – розповіла Інна Олексіївна, – існує практика укладання договорів із товаровиробниками на постачання продуктів харчування. Звичайно, якщо сьогодні школі потрібна певна визначена кількість того самого борошна чи олії, а умов для їх зберігання у самій школі немає, тоді укладається договір із господарством на подальше зберігання продуктів, а в міру необхідності продукція завозиться у навчальні заклади».

Ще одним хорошим нововведенням у районі можна вважати відновлення практики вирощування фруктів та овочів на пришкільних ділянках. «Така практика у нас уже є в Зеленівській загальноосвітній школі, Новокатеринівській ЗОШ, і я думаю, що ми її будемо продовжувати і в інших школах, адже це і здешевлення харчування, і, в першу чергу, привчання дітей до праці», – прокоментувала голова Веселинівської райради.

Разом з тим депутати торкнулися важливого питання функціонування дитячих садків у районі, адже якщо у селі немає дитсадка, то як діти зможуть отримати хороше виховання і підготовку до школи? У районі налічується дітей дошкільного віку понад 1,5 тисячі, а дитсадки відвідують лише близько 600.

Хоча зроблено теж багато. Завдяки допомозі обласної ради та співфінансуванню з місцевих бюджетів у районі відкрили Зеленівський дошкільний навчальний заклад, який не працював ще з 90х років, Варюшинський дитсадок; на черзі – відкриття Миколаївського ДНЗ, який теж не працює вже довгий час, тому діти з Миколаївки змушені доїжджати у дитсадки сусідніх сіл; у проекті – переобладнання одного крила Покровської ЗОШ, яке наразі не використовується, під дитячий садок. За словами Покровського сільського голови Володимира Карпенчука, із сільського бюджету вже виділені кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації. Як тільки вона буде готова, візьмуться за фінансування і переобладнання приміщення, і до 1 вересня 2011 року дитячий садок буде відкрито. До того ж, зауважив Володимир Карпенчук, він вперше за час свого головування зустрічає владу, якій не байдужі проблеми села, проблеми освітніх закладів, а отже, можна сподіватися на допомогу у вирішенні цих питань.

Під час засідання Координаційної ради депутати розглянули й питання підготовки соціальних об’єктів до опалювального сезону. Зазначено, що для проведення ремонтно-будівельних робіт на цих об’єктах у поточному році з обласного бюджету було виділено 500 тис. грн., з районного – 767 тис. грн. За ці кошти, а також завдяки залученій спонсорській допомозі, було підготовлено і введено в експлуатацію 40 топкових, 13 котелень, 30 км теплових мереж, 24 ФАПи і 4 амбулаторії, 23 сільські клуби, 24 сільські та селищні бібліотеки, 12 закладів дошкільної освіти. Щодо освітньої галузі зауважимо, що школи та садочки Веселинівського району беруть активну участь у Програмі розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Так, позитивний приклад такої участі показала Покровська школа, в якій під егідою місцевого проекту «Енергозберігальні технології у школі с. Покровка» було замінено всі вікна на металопластикові та встановлено кілька нових дверей.

Підбиваючи підсумки роботи Координаційної ради у Веселинвському районі, голова обласної ради Тетяна Демченко акцентувала увагу насамперед на тому, що в районі є суттєві зрушення у питанні охоплення учнів гарячим харчуванням: якщо в минулі роки він становив 60-70%, то в цьому році цей показник сягнув 91%. Вона відзначила покращення у виконанні норм харчування, якості продукції, що використовується для приготування їжі, а також підкреслила особливо важливий фактор – зменшення батьківської плати за харчування дитини. «Не буду говорити тільки про те, що все добре. Звичайно, є проблеми: десь немає в меню молочних продуктів, десь зависока ціна на м’ясо, але я сподіваюся, що все це можна вирішити в робочому порядку і досить ефективно», – прокоментувала Тетяна Василівна. Загалом, зазначила голова обласної ради, Координаційна рада плідно попрацювала, а про усунення виявлених на сьогодні недоліків та недоопрацювань можна буде говорити через місяць.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ