Шерифи сільської глибинки

Новости, Общество

  30 Сен , 2010

33-річний Іван Примак – один із наймолодших керівників районних відділів обласної міліції. Та, попри свій молодий вік, уже понад два роки підполковник міліції І.А. Примак очолює Братський райвідділ внутрішніх справ. І робить це успішно – за багатьма показниками Братський РВ УМВС лідирує по області серед районів ІІІ категорії. Про особливості міліцейської роботи в сільській глибинці – наша з ним розмова.

– Колектив у нас хоч і невеликий, – розповідає Іван Анатолійович, – але дружний та працьовитий, наші співробітники завжди готові прийти на допомогу колегам. До того ж багато співробітників Братського райвідділу – молоді люди, які не так давно вирішили пов'язати своє життя з правоохоронними органами. Втім кістяк колективу з досвідчених оперативників зберігся.

Щодо матеріальної бази, то наразі ми вже завершуємо ремонт будівлі райвідділу. Зокрема встановили понад 50 металопластикових вікон, обладнали внутрішню телефонну мережу. Майже всі роботи виконуємо власними силами. А матеріалами та технікою істотно допомогли спонсори, серед яких СТОВ ім. Мічуріна, ЗАТ «Добробут», ППАФ «Вікторія» та інші. Вдячний я за співпрацю і органам виконавчої влади та місцевого самоврядування, які з розумінням ставляться до наших проблем і завжди готові прийти на допомогу.

За останні два роки наш автопарк поповнився двома новенькими службовими автомобілями. Один з них придбано по лінії обласного УМВС, другу машину купили за підтримки сільських голів району.
– Яка кримінальна ситуація характерна для Братського району?

– Після внесення змін до карного законодавства істотно зросла кількість зафіксованих крадіжок. Проте мало кому зі злочинців вдається уникнути заслуженого покарання. Так, у цьому році рівень розкриття крадіжок колективного майна становить 88 відсотків. А ось щодо крадіжок особистого майна громадян, то цей показник – 75 відсотків. Завдяки профілактичній роботі вдалося знизити кількість злочинів, пов’язаних із завданням легких та середніх тілесних ушкоджень.

У структурі злочинів на першому місці – крадіжки з житлових домоволодінь. А ось фактів зазіхання на чужих корівок чи бичків у 2010 році не було. Останній такий випадок мав місце ще минулого року, коли ми затримали злочинну групу з трьох чоловік – двох мешканців Миколаєва та одного жителя Братського району.

Велику увагу ми приділяємо боротьбі зі злочинами, пов’язаними з обігом наркотичних речовин. На сьогодні фактів зберігання наркотиків виявлено менше, ніж у минулому році, натомість більше зафіксовано випадків вирощування зілля на присадибних ділянках. Завдяки тісній взаємодії із громадськістю, міськими та селищним головами, наші дільничні інспектори міліції здійснили подвірний обхід в усіх населених пунктах району, так що охочих вирощувати в себе на городі конопель та маку поменшало.

Так, у лютому цього року нами затримано групу з двох мешканців Братського, молодих людей до 30 років, які у себе вдома вирощували мак, готували наркотичні речовини, які потім збували. В їх «послужному списку» також пограбування та завдання тяжких тілесних ушкоджень – таким чином вони помстилися своєму клієнту-наркоману, який не бажав розраховуватися за «товар».
За цим фактом уже відбувся суд, обидва злочинці отримали по 5 та 6 років ув’язнення відповідно. Та головне – те, що завдяки вжитим заходам вдалося запобігти втягуванню в наркоманію багатьох молодих братчан.

– Дільничних інспекторів у глибинці недарма називають сільськими шерифами…
– А у нас в районі, в Новокостянтинівці, навіть будинок шерифа є! Житлове помешкання, в якому мешкає дільничний інспектор, повністю обладнано за сучасними вимогами всім необхідним – службовим кабінетом, комп’ютером, засобами зв’язку, сейфами для зберігання документів. За потреби розгортаємо там оперативний штаб.
Усього ж у районі працює 14 дільничних інспекторів міліції. Вони забезпечені службовими приміщеннями при сільських радах. Є в служби дільничних інспекторів міліції й свій автомобіль.

– Нині модно говорити про боротьбу з корупцією. Чи є певні досягнення у цьому напрямку?
– В цьому році нами було затримано на гарячому посадову особу Братської селищної ради. Чиновник вимагав і отримав хабаря за видачу фіктивних документів. Відбувся суд, корупціонер отримав заслужене покарання. Ведемо активну роботу в цьому напрямку й надалі.

– Розумію, Іване Анатолійовичу, що часу у Вас обмаль. Але, наскільки знаю, Ви знаходите можливість для організації дозвілля ваших підлеглих.
– Так, честь нашого райвідділу в обласних та районних змаганнях гідно відстоює футбольна команда «Динамо». Хлопці завоювали чимало різних призів, зокрема навесні вибороли перемогу в районному турнірі. Успішно виступають наші динамівці й у районній першості з футболу, де зазвичай посідають призові місця. У пошані серед наших співробітників – й інші види спорту.

– Що ж, мені лише залишається побажати Вам успіхів у нелегкій, але вкрай потрібній роботі.

Андрій ТЮРІН
Фото автора

Братський район

Сообщение:

*

НОВОСТИ