Стратегія і тактика аграрної політики

Новости

  25 Сен , 2010

У четвер, 23 вересня, на Миколаївщині з візитом побував віце-прем’єр-міністр України, голова Аграрної партії України Віктор Андрійович Слаута. Основною метою візиту стали справи партійні, але не оминув поважний гість своєю увагою й загальних питань, що стосуються сільського господарства.

На порядку денному зборів обласної організації Аграрної партії стояли питання щодо участі партії у місцевих виборах, що відбудуться 31 жовтня цього року, а також проблеми, які існують в агропромисловому комплексі.
На засіданні було обрано нового голову партійного осередку. Ним став ректор Миколаївського державного аграрного університету В’ячеслав Шебанін.

Учасники зборів висловили своє бачення політики партії, стратегічною метою якої повинно стати створення умов для ефективного господарювання в аграрному секторі економіки, поліпшення добробуту селян і всього населення України. Задля цього особливу увагу треба приділити формуванню належної парламентської сили аграріїв як у Верховній Раді України, так і в органах місцевого самоврядування.
Серед нагальних завдань, що стоять перед обласною організацією Аграрної партії, було названо необхідність створення молодіжного осередку АПУ, який доцільно було б сформувати на базі Миколаївського державного аграрного університету та трьох його коледжів у районах області.

Делегати звернули увагу й на проблеми, які сьогодні хвилюють сільгоспвиробників Миколаївщини. Серед них: проблема зрошення, адже наша область розташована в зоні ризикованого землеробства, застарілість технічних засобів обробки землі та високі ціни на нову техніку, подорожчання електроенергії, зростання цін на мінеральні добрива, проблема кредитування АПК, необхідність державної підтримки тваринництва тощо. Поряд з тим, виникають і проблеми соціального характеру. Низький рівень соціально-економічного та культурного забезпечення сільського населення, відсутність належних умов для всебічної реалізації особистості сприяють значній міграції сільської молоді до міст.

На завершення зборів Віктор Слаута сказав, що сільське господарство треба будувати на трьох китах – потужний лізинг в АПК, аграрний фонд та аграрне страхування, – як це робиться у всьому світі.
Після зібрання відбулася прес-конференція, на якій віце-прем’єр-міністр дав відповіді на запитання стосовно стратегії розвитку АПК.

Щодо питання зрошення, а також долі одного з унікальних підприємств в нашій області з виробництва дощувальних установок – первомайського заводу «Фрегат», Віктор Андрійович зауважив, що південний регіон не може існувати без поливу, тому у програмі «Родючість», спрямованій на розвиток сільського господарства, цьому питанню буде приділена максимальна увага, що, відповідно, сприятиме поліпшенню інфраструктури області та країни в цілому (заводи, техніка і т.ін.).

Цікавили журналістів і питання наявності бази зберігання зерна, яка давала б можливість «пограти» на зерновому ринку, а також питання подорожчання продуктів харчування – картоплі, цукру тощо. Щодо першого запитання віце-прем’єр відповів, що сьогодні в Україні налічується близько 874 терміналів для зберігання зерна різних типів та форм власності, найближчим часом планується створення ще 6-7 елеваторів поблизу портів та залізничних сполучень. Водночас він зауважив і проблему: сільгоспвиробник не везе своє зерно на елеватори. Якщо у 2007 році вся логістика (доставлення зернових від току до елеватора, від елеватора до порту) коштувала 159 грн., то нині вона зросла до 368 грн. У кілька разів зросли ціни за послуги карантинної служби, комісії з якості продукції тощо, але найбільше підняли плату залізниці та порти – разом на 70%.

Щодо зростання цін на продукти харчування, Віктор Андрійович наголосив на негативній ролі у цьому процесі спекулянтів та посередників. Коли у схемі «виробник – агрофірма – магазин» з’являється ще один посередник – певне приватне підприємство, то, додаючи усі «накрутки» на товар, отримуємо ціну вдвічі вищу за виставлену виробником.
Наостанок Віктор Слаута подякував журналістам за увагу і пообіцяв активно працювати над розвитком агропромислового комплексу.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ