Тетяна Підборська: «Я вважаю за честь працювати в команді М.П. Круглова»

Новости, Общество

  28 Сен , 2010

Схоже, праві ті, хто стверджують: історія розвивається за спіраллю. Принаймні, ця теза цілком справедлива для Братського району, який на початку третього тисячоліття… повернувся у період матріархату. Й справді, за винятком нетривалого часу, коли цей маленький аграрний регіон на півночі Миколаївщини очолював чоловік, останнє десятиліття першість на владному олімпі Братщини міцно утримували жінки: Валентина Головата та Любов Московщук. Відтак ні для кого не стало дивиною, що з 15 квітня цього року право керувати районною державною адміністрацією знову довірили представниці слабкої (втім, хто із братчан погодиться із цим визначенням?) статі. Отже, знайомтесь: молода, енергійна, ініціативна голова Братської райдержадміністрації Тетяна Петрівна ПІДБОРСЬКА, яка люб’язно погодилася відповісти на наші запитання.

– Тетяно Петрівно, Ви у владі людина нова, тож розкажіть, будь ласка, трохи про себе.
– Сама я родом з Рівненщини, проте, коли мені було сім років, батьки, прості трудівники, переїхали на Миколаївщину, а саме в село Котляреве Жовтневого району. Вищу освіту здобувала в Криворізькому державному педагогічному інституті, а трудову біографію розпочала з посади педагога-організатора Братської загальноосвітньої школи. Працювала вчителем географії та біології, згодом трудилася заступником директора з навчально-виховної роботи Братської ЗОШ № 2.

Водночас займалася партійної роботою. Починаючи з 2004 року, очолювала Братський районний виборчий штаб Партії регіонів на всіх виборах, що були за цей період. У 2006 році однопартійці обрали мене головою районної партійної організації.

– Коли губернатор області Микола Круглов запропонував Вам очолити Братську райдержадміністрацію, чи довго вагалися? І які завдання були поставлені перед новим керівником?
– Вагань не було, адже працювати в одній команді з Миколою Петровичем – то велика честь для мене. Нинішнього голову облдержадміністрації я знаю давно. Він – справжній професіонал, до того ж людина честі. Все, що пообіцяв, Микола Петрович виконує неодмінно й будь-яке починання доводить до логічного завершення.

А основне завдання, яке стоїть переді мною, – це реалізація Програми Президента Віктора Януковича «Україна для людей».
Для себе ж я визначила першочерговою ціллю зробити владу комфортною для людей. Попри те, що приймальний день голови райдержадміністрації офіційно встановлений лише раз на тиждень, ніколи не відмовляю у спілкуванні тим мешканцям району, які звернулися до мене зі своїми проблемами в інші дні. Намагаюся уважно вислухати кожного з відвідувачів і обов’язково вирішити проблемні питання.

– На голову місцевої державної адміністрації покладений і обов’язок щодо належного соціально-економічного розвитку регіону. Які кроки вже зроблено в цьому напрямі? Як загалом охарактеризуєте стан економіки району?

– Насамперед створено районний комітет з економічних реформ. Він визначає стратегічні вектори економічного та соціально-культурного розвитку району. Загалом Братщина є чітко вираженим аграрним регіоном. Попри складні природні умови, цього року сільські трудівники спрацювали на рівні минулого року. Валовий збір ранніх зернових становив 86,3 тисячі тонн за середньої врожайності 26,5 центнерів з гектара. Серед господарств гарний ужинок мали ЗАТ «Добробут», СТОВ ім. Мічуріна, ССПП ім. Куйбишева, ССПП «Сергіївка», ППАФ «Вікторія» та інші.

Щодо тваринництва, то в сільгосппідприємствах нашого району утримується до 600 голів великої рогатої худоби. Є перспектива нарощення молочного поголів’я, поготів за умов істотного збільшення в цьому році фінансування обласної програми підтримки тваринницької галузі.

– Ахіллесова п’ята багатьох сільських районів – промисловість. А які чудові сири колись випускав Братський сирозавод…
– На жаль, економічне лихоліття останніх двох десятиліть негативно позначилося й на промисловому потенціалі Братського району. Той же сирозавод, про який Ви згадали, зупинив свої потужності вже декілька років. При цьому можливості виконавчої влади вплинути на ситуацію обмежені, бо наразі тривають судові «розбірки» між головними власниками акцій цього підприємства. Тішить лише те, що обладнання на заводі не розтягнули на металолом – воно стоїть законсервоване й будь-якої миті може бути запущеним для поновлення виробництва сирів та іншої молочної продукції.

Натомість значні перспективи нашого району вбачаю у розвитку видобувної промисловості, адже Братщина багата на поклади корисних копалин. Незабаром мають розпочати свою роботу ТОВ «Людмилівський щебеневий завод» та ТОВ «Мостове», яке видобуватиме гранітні блоки. Загальний обсяг інвестицій становитиме, відповідно, п’ятдесят шість та вісім мільйонів гривень. При цьому вже на початкових стадіях діяльності цих підприємств буде створено близько ста робочих місць. Це, погодьтеся, значно зменшить гостроту проблеми сільського безробіття.

Серед великих інвестиційних проектів наразі розглядається й план створення великої сучасної свиноферми у декілька тисяч голів.
– Значна частина Братського району знаходиться у так званій 30кілометровій зоні довкола Южно-Української АЕС. На виконання рішення обласної ради «Про виконання заходів щодо розв’язання соціальних та екологічних проблем, пов’язаних із завершенням будівництва Ташлицької ГАЕС у 2010 році» досить значні кошти виділяються й на Братський район. Як вони використовуються?

– Підходить до завершення будівництво їдальні Новоолександрівської школи, днями, а саме до Дня працівників освіти, має відбутися урочисте відкриття цього об’єкту. У серпні цього року обласної радою нам додатково виділено 420 тисяч гривень за Ташлицькою програмою. Ці кошти мають бути освоєні на другу чергу добудови Братської ЗОШ № 2 та будівництво підвідного газопроводу до села Михайлівка.

– Наша газета неодноразово висвітлювала на своїх шпальтах проблеми шкільної освіти…
– Освітянській галузі приділяю велику увагу, бо усвідомлюю: паростки розумного, доброго, вічного, висаджені у дитячі душі, неодмінно віддячать у майбутньому. Коли я прийшла на цю посаду, в районному бюджеті на фінансування галузі освіти не вистачало 1,5 мільйона гривень. Але наразі всі проблемні питання закриті – завдяки тому, що зробили «перекидання» з однієї статті на іншу, допомогли й сільські ради. Також за кошти районного бюджету купляємо два шкільні автобуси, завдяки чому буде вирішено підвезення дітей до Іллічівської та Новоолександрівської шкіл.

Зазначу також, що з меню шкільних їдалень Братщини вже давно зникли так звані стегенця Буша. Нині школярам готують обіди зі свіжого та якісного м'яса. М'ясну продукцію, згідно з укладеними договорами, постачає ФГ «Світанок», причому за цінами – нижче ринкових. А запашний та смачний хліб та хлібобулочні вироби до загальноосвітніх закладів доставляє ПП «Колесник». Мають можливість школярі, особливо молодших класів, й скуштувати стакан свіжого натурального молока.

– На носі – чергові вибори, цього разу до місцевих рад. Як виконавча влада забезпечуватиме процес чесного та прозорого народного волевиявлення?
– Вже відбулося перше засідання територіальної виборчої комісії. І, мушу Вас запевнити, на відміну від столиці є повне порозуміння між членами комісії від різних партій. Зокрема, добрі партнерські стосунки у мене, як у керівника районної організації Партії регіонів, склалися з очільником районного осередку «Батьківщини» Оленою Висоцькою.
– Дякую за інтерв’ю.

Андрій ТЮРІН

Комментарии:

  1. Виталий Шляпников:

    Материал интересный. Хотелось бы увидеть в “РП” подобные интервью и с другими главами РГА. Ведь им есть что сказать читателям газеты.

  2. Редакция:

    Обязательно будут!

  3. миколаєвець:

    “… у мене, як у керівника …” – кома не є потрібною; хібащо Вам Тетяна Петрівна диктувала з пунктуацією :)

Сообщение:

*

НОВОСТИ