Як зустрінуть зиму школи Врадіївщини?

Официально

  21 Сен , 2010

Із настанням осені все більше відчувається необхідність у теплі і все активнішою стає підготовка до опалювального сезону. Насамперед у закладах соціального значення – школах та дитячих садках. Актуальними залишаються й інші питання стосовно сфери освіти, зокрема організація дитячого харчування, функціонування позашкільних закладів, комп’ютеризація шкіл та багато інших. Усі ці питання постійно перебувають на контролі обласної ради, депутати якої особисто перевіряють виконання прийнятих сесією рішень та програм.

Днями у Врадіївській районній раді відбулася координаційна рада з питань місцевого самоврядування, в якій взяли участь голова обласної ради Тетяна Демченко, її перший заступник Володимир Пащенко та заступник Олена Симоненко, голови Врадіївської райради та райдержадміністрації Віталій Ростов та Юрій Марчук, сільські та селищні голови, депутати обласної ради.

На засіданні розглянули два основні питання: про організацію харчування учнів у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах району та про стан підготовки соціальної сфери до опалювального сезону. Але перш ніж розпочати збори, депутати відвідали багато шкіл та дитсадків району і могли особисто ознайомитися із ситуацією.

Про те, як організоване харчування у Врадіївському районі, доповів начальник відділу освіти місцевої райдержадміністрації Петро Висоцький. Він зауважив, що станом на 2010 рік у районі функціонують 17 дошкільних, 18 загальноосвітніх та 2 позашкільних навчальних заклади. Усі вони виконали поточні ремонти, на які було залучено 72 тис. грн. позабюджетних коштів. Щодо харчування Петро Тимофійович зазначив, що на Врадіївщині ним охоплено 82% дітей, що, звичайно, не стовідсотковий показник, проте й не найгірший серед інших районів. Намагаються охопити дітей насамперед гарячими обідами, забезпечити безкоштовне харчування для пільгових категорій громадян, здешевити вартість одного обіду за рахунок спонсорської допомоги та батьківської заготівлі тощо. Проте проблеми все одно залишаються. Зокрема у двох школах району – Новоолексіївській та Йосипівській ЗОШ – діти отримують лише буфетну продукцію. На запитання голови обласної ради, чому не можна вирішити це питання, начальник відділу освіти відповів, що існує цілий ряд проблем, а серед можливих варіантів розв’язання: або підвезення їжі із сусідніх шкіл (що видається досить нелогічним), або приготування їжі для учнів кимось із жителів села у своєму домі, на що може не погодитись санстанція, або обладнання спеціального приміщення під харчоблок, для чого потрібен інвентар та кошти на його придбання.

Але поряд із цим, наголосив Петро Тимофійович, проводиться поступове придбання необхідного обладнання для укомплектування тих їдалень, де його не вистачає. Протягом 2008 року всі школи району були забезпечені холодильниками, а Сирівська ЗОШ отримала нову електричну плиту. Починаючи з цього ж року і закінчуючи 2009-м, у всіх школах було введено посади медичних сестер, які мають змогу контролювати не лише стан здоров’я дітей, але й якість їх харчування.

Менш оптимістичною у своїх висновках була помічник санітарного лікаря з гігієни дітей та підлітків Анжела Руколь. Вона акцентувала увагу на тому, що не всі харчоблоки шкіл забезпечені проточною холодною водою, не кажучи вже про гарячу, багато харчоблоків потребують негайного ремонту холодильного обладнання, але найголовніше, що часто у школах не виконуються вимоги щодо норм харчування дітей м’ясом, молоком та кисломолочними продуктами, рибою та рибними продуктами, навіть овочами та фруктами. Ця ситуація дуже схвилювала депутатів обласної ради. Дещо заспокоїти їх змогли директори шкіл, які зазначили, що ситуація із забезпеченням дітей – школярів та дошкільнят – молоком поліпшується. Сприяє цьому, насамперед, дозвіл на укладання договорів між приватними господарями (зазвичай жителями села) та освітнім закладом, за умови якщо господар має ветеринарну та санітарну довідки. Це, по-перше, дозволяє тепер купувати молоко майже вдвічі дешевше, ніж у магазині, а по-друге, бути впевненим у нормальній якості продукції. Але щодо інших продуктів харчування питання залишається відкритим.

Щодо підготовки закладів соціальної сфери до опалювального періоду присутніх поінформувала начальник управління економіки Врадіївської райдержадміністрації Валентина Жовта. Вона зауважила, що в районі 9 шкіл газифіковано, 9 – опалюється вугіллям. Але забезпеченість загальноосвітніх закладів твердим паливом на сьогодні складає трохи більше половини від загальної потреби (140,4 тонни від 257,8 тонн). А в деяких школах, зокрема Великовеселівській та Жовтневій, вона ще менша. Найкраща ситуація із запасом вугілля у Кумарівській школі – 84,9%. Проте робота не припиняється. Продовжується завезення твердого палива. Відділом райдержадміністрації проведено тендер на закупівлю вугілля з «Облпалива» на 2010 рік. Поряд з цим, починаючи з липня цього року, проводились роботи з перевірки систем опалення та заміни пошкоджених елементів, утеплення вікон та поточні ремонти приміщень.

Підсумовуючи роботу координаційної ради, Тетяна Василівна Демченко підкреслила, що, незважаючи на проблеми, без яких, певно, не можна обійтися в будь-якому районі нашої та й інших областей, незважаючи на віддаленість району від обласного центру, менші, порівняно з іншими районами, можливості податкових надходжень, незначні темпи розвитку економічно стабільних сільгосппідприємств, Врадіївський район має досить високі показники в охопленні дітей дошкільною освітою, забезпеченні гарячим харчуванням, організації підвезення дітей до освітніх закладів. Голова обласної ради підкреслила, що за наявності чіткого плану дій та співпраці владних структур на усіх рівнях можна досягти хороших результатів.

А переконатися у цьому на власні очі журналісти змогли, відвідавши деякі зразкові заклади освіти Врадіївського району. Зокрема з головою постійної комісії обласної ради Тамілою Бугаєнко завітали до дитячого садка «Веселка» та загальноосвітньої школи у селі Адамівка. Як зауважила Таміла Іванівна, «якщо в селі, у школі, у дитячому садочку є господар, то людям тут обов’язково буде затишно й комфортно жити». Від себе додамо: якщо такий господар має ще й творчий хист, то він зможе розвинути талант і у своїх підопічних, своїх вихованців. А хист є в обох керівників освітніх закладів. Зокрема завідуюча дитсадком Тетяна Снєгірьова похвалилась невеличким музеєм, який є далеко не в кожному навіть міському дитсадку. Вишиті рушники, предмети побуту, кераміка, дитячі костюми та інші предмети вже протягом п’яти років поповнюють колекцію музею.

Під час поїздки до Врадіївського району голова обласної ради Тетяна Демченко також провела особистий прийом громадян, на якому йшлося про найбільш актуальні проблеми, які хвилюють жителів регіону, та пообіцяла допомогти у їх вирішенні вже найближчим часом.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ