Єланець святкує день народження!

Новости, Репортер

  23 Сен , 2010

Одягнула осінь у багрянець
Старий парк, яблуневі сади,
З ювілеєм тебе, мій Єланець,
Молодої тобі ходи!
Йосип СТРУК

У народі вважають: хто народжується на великі релігійні свята, того Бог наділяє особливою благодаттю. А якщо в день свята «народжується» цілий населений пункт, значить жителі його завжди будуть під опікую святих.

Так вже повелось, що в селищі міського типу Єланець день народження селища співпадає з одним із найбільших православних свят – Різдвом Пресвятої Богородиці. А тому єланчани готуються до святкування з особливим трепетом. Цього року вони відзначали свій вже 207 день народження. Козацька вольниця, ярмаркове містечко, мальовничий куточок, розташований на березі річки, Єланець став центром району і продовжує залишатись одним із кращих населених пунктів не лише в районі, але й у цілій області.

Привітати єланчан із черговою річницею прибули поважні гості: голова обласної ради Тетяна Демченко, заступник голови обласної держадміністрації В’ячеслав Рукоманов, голова обласної Спілки воїнівінтернаціоналістів та запасу Олександр Токарєв, голови райради та райдержадміністрації, сільський голова.

– Шановні єланчани, дорогі земляки! – звернулася до всіх присутніх на святі Тетяна Василівна. – Щиро і сердечно дозвольте мені привітати вас із цим прекрасним святом, з днем Єланця. Мені надзвичайно приємно бути сьогодні серед вас, ділити радість цього свята. Наш Єланець дійсно із року в рік стає все кращим, і ми з вами є не тільки свідками цього, а ми є тими людьми, які роблять наше містечко гарнішим.

Тетяна Василівна запевнила своїх земляків, що, працюючи на посаді голови обласної ради, вона має змогу бачити реальну ситуацію в усіх районах області, порівнювати показники різних регіонів, і Єланець у цьому плані залишається одним із найкращих:
– Немає в жодному районі такого високого проценту газифікації сільських населених пунктів, у жодному районі немає дороги з твердим покриттям до кожного села, – підкреслила голова обласної ради і побажала Єланцю, столиці району, подальшого розвитку та процвітання, а кожній родині – добра, здоров’я і благополуччя.

Багато теплих слів пролунало на адресу єланчан і від інших керівників області та району, а найкращі з мешканців отримали від обласної ради та облдержадміністрації Почесні грамоти.
Офіційні вітання змінилися музичними подарунками. Найменші жителі селища дарували пісні й вірші, старші – щирі побажання і маленькі обереги для улюбленого краю. «Хай наш край завжди залишається таким квітучим, хай завжди зустрічає людей доброзичливою усмішкою, подарунками і вітаннями», – побажали рідному селищу учасниці місцевого танцювального колективу, а ще висловили сподівання, що скоро їхнє містечко перетвориться на велике місто. Були й гості із сусідніх сіл, а на вечір, як пообіцяла ведуча, на сцені з’явилися артисти з Миколаєва, щоб привітати Єланець та всіх його жителів зі святом.

Приємними подарунками у цей день вшанували почесних жителів селища: ветеранів Великої Вітчизняної війни, ветеранів праці, людей, які багато зробили і продовжують робити для розквіту своєї маленької батьківщини. А також доповнили список почесних жителів двома новими іменами.
Свої нагороди – медаль «20 років виведення військ з Афганістану» – отримали й воїни-афганці, яким пощастило повернутися додому. Разом з усіма, хто зібрався на святі, вони вшанували пам'ять загиблих товаришів хвилиною мовчання та покладанням квітів до пам’ятників тим, хто не повернувся до рідних домівок і в роки Великої Вітчизняної, і під час Афганської війни.

А поки на сцені вирував концерт поряд розкинулась справжня виставка-ярмарок: картини, зроблені дитячими руками, книги із першими пробами пера молодих єланецьких поетів, випічка та різні страви, приготовлені дбайливими руками місцевих господинь, косметичні та інші товари – все, щоб кожен міг знайти продукцію на свій смак.
Завершився ж святковий вечір грандіозним салютом.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ