Зустріч з делегацією ЄБРР

Новости

  23 Сен , 2010

20 вересня голова облдержадміністрації Микола Круглов зустрівся з делегацією Європейського Банку Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) на чолі з директором від Європейської Комісії Вассілі Лелакісом.
Делегація, до складу якої входять представники 15 європейських країн, поставила собі за мету вивчення стану інвестиційного клімату Миколаївської області та ознайомлення керівництва області з існуючими та потенційними інвестиційними проектами ЄБРР.

Зустріч відбулась у приміщенні бізнес-центру «Олександрівський», у ній взяли також участь голова обласної ради Тетяна Демченко та Миколаївський міський голова Володимир Чайка.
Звертаючись до директорів ЄБРР, М. Круглов наголосив на тому, що ще за часів царизму Миколаївщина вважалась столицею морської хлібної торгівлі, тому цілком природно, що сьогодні одним з найпотужніших інвесторів регіону є ТОВ СП «НІБУЛОН» – підприємство, яке має системний бізнес з чіткою логістикою – від лану до терміналів і суден-зерновозів. Зараз, із залученням власних коштів та кредитних ресурсів ЄБРР, компанія реалізує масштабний проект розчищення водних артерій рік Дніпро та Південний Буг для покращення умов судноплавства, оскільки компанія будує власний флот. Це водночас вирішує проблему покращення екології та розвантаження автошляхів. Без перебільшення, це проект загальнонаціонального масштабу. Під час недавньої зустрічі з Президентом України В. Януковичем голова облдержадміністрації М. Круглов докладно проінформував про хід реалізації проекту.

«Втім, Миколаївська область – це не тільки виробництво зерна і транспортна інфраструктура. Ми маємо великі суднобудівні заводи, а також підприємства-монополісти, які виробляють 100% українського глинозему і газових турбін, а розташована на нашій території атомна електростанція виробляє 10% української електроенергії. До того ж, ми маємо оптимальну систему руху вантажопотоків. Тож, якщо ваш кредитний портфель для України ще не вичерпано, нам є що вам запропонувати», – додав голова облдержадміністрації.

Керівник групи – директор від Європейської Комісії Вассілі Лелакіс – проінформував керівників місцевої влади про те, що, внаслідок світової фінансової кризи, минулого року ЄБРР надавав в Україні кредити тільки банківському секторові, оскільки рівень ризику для капіталовкладень тут дуже високий. Утім, 2010–2011 роки проходять під знаком АПК та розвитку інфраструктури, тому можливості кредитування дещо зросли. Але деяке занепокоєння у директорів банку викликає інформація про наміри Уряду України обмежити вивезення зерна на експорт. Як приклад, – судна із зерном того ж «НІБУЛОНА» були затримані місцевою митницею.

Присутні директори ЄБРР додали, що на заваді кредитуванню стає також відсутність в Україні Податкового кодексу.
Відповідаючи на порушені питання, М. Круглов проінформував директорів про те, що присутній на зустрічі генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський звернувся до нього із повідомленням про затримку суден учора, і вже сьогодні про даний випадок було проінформовано Прем’єр-міністра України Миколу Азарова, а ще за годину на зв’язок вийшов керівник митниці, який перебуває із візитом за кордоном. Усі питання знято.

Такі випадки, як підкреслив голова облдержадміністрації, не є свідченням урядової політики. Скоріше, мають місце недолугі дії чиновників, а іноді, можливо, й елементарна корупція. Уряд України, зі свого боку, добре розуміє, що Угода, яку підписала Україна під час вступу до Світової Організації Торгівлі, не залишає можливості для неузгоджених із відповідними структурами СОТ дій з квотування чи інших форм обмеження експорту чи імпорту…

«Щодо ухвалення Податкового Кодексу, – питання знаходиться на особистому контролі у Президента України. Вже сьогодні проект Кодексу буде внесено до Верховної Ради, – і голосів коаліції вистачить для його ухвалення – ще до 1 грудня п.р.».
Генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН», який виступив після цього, підтвердив, що проблему із затримкою суден на митниці вже знято. «НІБУЛОН» уже має новий проект – довгострокового (терміном на 18 місяців) кредитування АПК, вартістю 170 млн. доларів.

Оскільки і цей проект співпадає з визначеними ЄБРР напрямами (АПК та розвиток інфраструктури), можна сподіватись, що вигідне для всього регіону співробітництво з ЄБРР буде продовжено.
Після зустрічі з головою облдержадміністрації члени делегації відвідали ТОВ СП «НІБУЛОН» та ВАТ «Вадан Ярдс Океан».

Прес-служба Миколаївської ОДА

Сообщение:

*

НОВОСТИ