80-річчя – це привід згадати минуле

Новости, Общество

  26 Окт , 2010

22 жовтня Новобузький коледж Миколаївського державного аграрного університету, один із найстаріших навчальних закладів області, відзначав своє 80-річчя. Історія цієї кузні сільськогосподарських кадрів сягає далеких 30-х років. Саме тоді розпочав свою роботу технікум механізації сільського господарства. У 1932 році його було реорганізовано в сільськогосподарський технікум нормування та соціального обліку, а через кілька років – в агрономічний. У 2004-му освітній заклад отримав статус коледжу. Тернистими шляхами пройшли його організатори та директори: П.І. Яковлєв, М.П. Добровольський, Н.І. Богатирьов, В.І. Лисов, В.Ф. Спутай, Г.В. Стольник, О.Я. Лагунець, М.С. Комарчук, О.В. Чорній.

Не порушуючи добрих традицій, урочисте святкування розпочалося з Гімну України. Почесне право першим привітати коледж отримав його директор, відмінник аграрної освіти та науки, спеціаліст вищої категорії, викладач-методист Олександр Чорній. Він з гордістю згадав про випускників, які вже давно залишили стіни коледжу, відверто зізнавшись, що завжди пишається ними, радіє їхнім успіхам та перемогам. Теплі слова вдячності за терпіння і витримку були адресовані викладачам коледжу та ветеранам, які більшу частину свого життя працювали заради навчання та виховання підростаючих поколінь:

Посивіли скроні та живуть надії,
Наші ветерани, ветерани милі.
Ви все віддавали: і знання, і сили.
Нагород за працю плідну не просили.
Нас завжди навчали, щоб були обачні.
Милі ветерани, ми за все вам вдячні.

Олександр Васильович, засвідчуючи свою повагу, особисто спустився у зал і потиснув руку кожному ветерану. Цей зворушливий момент ще раз доводить, що без минулого коледжу не може бути його майбутнього.
Долучилися до привітання і представники органів державної влади. Зі сцени з вітальним словом звернувся начальник відділу вищих навчальних закладів освіти I–II рівнів акредитації департаменту аграрної освіти, науки та дорадництва Міністерства аграрної політики України Сергій Самсоненко. Він від щирого серця привітав ювілярів, побажав усім викладачам коледжу нових творчих звершень, благополуччя, плідної роботи, сили та здоров’я на многії літа. Голова Новобузької районної державної адміністрації Віктор Лагодієнко, який також завітав на свято, з відвертістю зізнався, що пишається цим навчальним закладом і тим, що його знають не лише в області, а й по всій Україні. Приєдналися до привітань і заступник голови районної ради Юрій Кочерга, і перший заступник міського голови Микола Нечай.

Вітали ювілярів і начальники головного управління агропромислового розвитку Миколаївської облдержадміністрації, і Миколаївського державного земельного комітету, і обласної інспекції державного технічного нагляду облдержадміністрації. Серед великої кількості гостей були також директори інших коледжів та технікумів, голова ради директорів вищих навчальних закладів I–II рівнів акредитації Миколаївської області та багато шанованих людей.

Не забули про ювілей і колишні випускники, які навіки залишили частинку своєї душі рідному коледжу.
Святковий настрій подарували присутнім юні виконавці вальсу, танцювальні колективи «Едвіс» та «Каприз», вокальна студія «Водограй», Інна Задворня, Юрій Галагуз, Олександра Черненко, Андрій Заболотний, Олександр Біндюков, Олег Галагуз, Вікторія Рибалко, Катерина Юр’єва. Як і годиться, не обійшлося без торту та феєрверків.
Свято з нагоди 80-річчя Новобузького аграрного коледжу промайнуло майже непомітно, але незабутні враження від побаченого надовго залишаться у пам’яті.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ