Безпека навколишнього середовища і соціальна підтримка населення

Официально

  19 Окт , 2010

У середу, 13 жовтня, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології, охорони навколишнього середовища, природокористування та ресурсозбереження (голова Сергій РИЖКОВ), у засіданні взяв участь перший заступник голови облради В.В. ПАЩЕНКО.

Розглядаючи питання надання гірничого відводу ТОВ «Новотрейд-ЛТД» для розробки Капітанківського родовища гранітів, члени комісії поцікавились виконанням угоди про соціальне партнерство. У договорі вказана щорічна сума 100 тис. грн., а за фактом за чотири роки було виплачено трохи більше 30 тис. грн. Між підприємством і Довгопристанською та Підгір’ївською сільськими радами Первомайського району було підписано додаткові угоди, де вказано, що в повному обсязі кошти будуть перераховані після початку роботи кар’єру. Комісія зобов’язала ТОВ «Новотрейд-ЛТД» надати до засідання президії (19 жовтня) примірник додаткової угоди та докази сплати коштів на ремонт дитячого садка в одному з сіл.

Розгляд питання надання гірничого відводу ТОВ «Укрцегла» для розробки Бандурського родовища суглинків перенесено на наступне засідання.
Найбільшу увагу членів комісії привернуло питання надання згоди державному підприємству «Східний гірничозбагачувальний комбінат» на отримання спеціального дозволу на користування надрами.

Родовища по видобутку уранових руд географічно розташовані в трьох областях: Дніпропетровській, Кіровоградській та Миколаївській. Головний офіс розміщується у місті Жовті Води Дніпропетровської області. Керівництво має наміри для відпрацювання Сафонівського родовища в Казанківському районі запровадити метод підземного свердловинного вилуговування на період з 2011 по 2029 рр. Планується створення 405 робочих місць, заробітна плата становитиме близько 3 тис. грн., річний обсяг податків майже 9 млн. грн. Для знайомства з технологією представники підприємства показали невеличкий фільм. Для видобування корисних копалин за певною мережею буряться свердловини. Через одну із них подається слабкий розчин сірчаної кислоти, а через інші – відкачується розчин збагачений ураном. На поверхні з розчину вилучають уран, а залишок рідини знову подають до свердловини. При використанні даного методу мінімізується вплив на навколишнє середовище порівняно з традиційним підземним, або відкритим видобутком. До початку будування свердловин родючий шар знімається, а після закінчення робіт повертається на «своє місце» без утрати родючості. Технологія не призводить до зменшення кількості ґрунтових підземних вод.

На деякі неточності у презентації вказав депутат Володимир Клочко: «Ви стверджуєте, що прошарок глини між водоносними горизонтами становить 20-30 м, а за фактом 3-13. Таке явище як гідрологічний зв'язок ще ніхто не відміняв. Якщо буде забруднюватись середній водоносний горизонт, така доля не мине інших двох. Хто проводить моніторинг (збір інформації про об’єкт), яка акредитована ліцензована установа або лабораторія? Де можна ознайомитись з його результатами? Будь-яка країна світу, що використовує такого роду технології, гідно компенсує всю шкоду, заподіяну природі».

Голова комісії додатково зобов’язав вирішити питання з актом на землю та надати детальну інформацію про безпеку на підприємстві, щоб запобігти тероризму. У проекті нічого не сказано про підтримку соціальної сфери, тому цей пункт потребує значної доробки. У підприємства є договір з районною радою, цього замало. Потрібна бути домовленість на рівні Кабінету Міністрів.
Враховуючи всю важливість питання для економіки держави, вважаючи розробки дуже ефективними та актуальними, комісія зобов’язала створити дочірнє підприємство на території Казанківського району та надати документи проходження державної екологічної експертизи.

При розгляді питання про надання згоди державному підприємству «Зоря»-«Машпроект» на отримання спеціального дозволу на геологічне вивчення надр члени комісії вкотре звернули увагу на допомогу соціальній сфері. Договір соціального партнерства державне підприємство заключити не може, але допомогу здійснює на основі угод: в Очаківському районі займається перевезенням дітей до школи, виділяються кошти для освітлення вулиць. Голова облради Тетяна Демченко підказала майбутній фронт робіт, адже необхідність у перевезенні дітей скоро відпаде.
На засіданні комісії було вирішено після подання від облдержадміністрації надати кошти на придбання вакцини проти грипу на групу ризику 52 тисяч чоловік. Необхідна сума – 300 тис. грн.

Ірина ТАРАСЮК
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ