Блакитний вогник для новотимофіївців

Новости

  7 Окт , 2010

Днями у селі Новотимофіївка Снігурівського району відбулася святкова подія: близько півсотні будинків було газифіковано, а ще сто осель чекають на появу блакитного вогника найближчим часом. «Різниця між містом і селом ще більше скоротилася, тепер і ми будемо з газом і не треба буде нам купувати вугілля на зиму», – такою була перша реакція щасливих мешканців Новотимофіївки на газифікацію села.

– Розпочалося все у 2008 році, – розповів сільський голова Яків Пилипчук, – коли газ проводили в сусіднє село Олександрівку. Ми зустрілися з керівництвом компанії «Нафтогазсервіс» і обговорили можливість газифікувати наше село. Громадяни нас підтримали. Почались роботи з проектування за рахунок компанії «Нафтогазсервіс». Уклали договори з кожною людиною, і за кошти наших громадян у 2009 році почалося будівництво.

Загальна вартість робіт на той час складала приблизно 1,2 млн. грн., але, враховуючи кризові моменти, цих грошей дещо не вистачило. Довелося звернутися до керівництва області, і в перші місяці 2010 року на добудову газопроводу з обласного бюджету було виділено ще близько 300 тис. грн. Роботи велися з певними технічними труднощами, адже газопровід доводилось прокладати через річку Інгулець. Але попри всі перипетії будівництво завершене, і новотимофіївці влаштували у своєму селі справжнє свято блакитного вогника з піснями, танцями, запрошенням почесних гостей.

Привітати селян із довгоочікуваною подією приїхали голова обласної ради Тетяна Демченко, перший заступник голови обласної державної адміністрації Геннадій Ніколенко, голови Снігурівської райради та райдержадміністрації Сергій Бунчук та Валерій Козирєв, а також один із винуватців свята – директор приватного підприємства «Фінансовопромислова компанія «Нафтогазсервіс» Ігор Кононов.

– Я з великим задоволенням приїхала до вас сьогодні, – сказала голова обласної ради, звертаючись до жителів села, – і хочу зауважити, що сьогоднішнє свято всіма вами вистраждане, довгоочікуване. Дякуючи Богу, дякуючи владі – і обласній, і районній, – яка неодноразово наголошувала на тому, що потрібно підтримати громадян у їх починаннях, дякуючи людям, які вклади свої кошти у це будівництво, одним словом, зусиллями всіх сьогодні село отримало газ, з чим всіх вас і вітаю. Я дуже сподіваюся, що з приходом газу в Новотимофіївку село оживе, люди будуть тут залишатися, буде продовжуватися рід, і не один. Я впевнена, – підсумувала Тетяна Василівна, – що майбутнє у села є.

Вона також подякувала керівництву компанії «Нафтогазсервіс», яке на Снігурівщині газифікує вже третє село, за те, що не дивлячись на розміри населеного пункту, на можливі фінансові труднощі, компанія вирішує проблеми сільського населення і допомагає людям створювати комфортні умови проживання в їхніх домівках.
Поздоровлення і побажання щастя, здоров’я та всіляких гараздів від голови обласної держадміністрації Миколи Круглова передав жителям Новотимофіївки Геннадій Ніколенко. Він зауважив, що не дивлячись на всі побоювання і всі труднощі, будівництво успішно завершене, а також поділився планами щодо реалізації на Снігурівщині більш масштабного проекту:

– Загальна проектна вартість складатиме приблизно 43 млн. гривень. Близько 18 мільйонів уже було освоєно, половину газопроводу високого тиску збудували. Тому, якщо нам удасться підвести газ високого тиску до районного центру Снігурівка, то темпи газифікації району зростуть у десятки-сотні разів.
Свої вітання та побажання тепла і затишку в оселях односельчанам висловили і районні керівники, і сільський голова, і голова Новотимофіївської первинної ветеранської організації Лідія Бандурова, яка зауважила, що в рік святкування 65-ї річниці визволення від фашистських загарбників ветерани і всі жителі села отримали такий подарунок як підведення блакитного вогника у домівки.

Усі, хто долучився до цієї благородної справи, отримали Подяки від обласної ради, облдержадміністрації, районної влади та сільського голови. А щоб свято було повноцінним, своїх земляків піснями і танцями вітали учасниці вокального ансамблю «Надія», учні Олександрівської загальноосвітньої школи, учасники місцевої самодіяльності.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ