Чай з чемпіоном Європи

Новости

  9 Окт , 2010

Понад сімсот шахістів віком від 8 до 18 років представляли 34 країни на молодіжному чемпіонаті Європи, який нещодавно завершився у Грузії.

У числі тих, хто прибув на чемпіонат з України і кого особисто привітали на урочистій церемонії президент Шахового союзу Європи Борис Кутін, міністр спорту у справах молоді Грузії Ладо Вардзелашвілі, президент Федерації шахів Грузії Гія Георгадзе, було і троє миколаївських шахістів.
Це Сашко Бортник, Дмитро Даниленко, Настя Рахмангулова.

Особливий успіх чекав у Батумі на багаторазового чемпіона України серед юнаків (якого тренує Роман Хаєцький) Олександра Бортника: він став чемпіоном Європи серед юнаків до 14 років з класичних шахів, здобувши золоту медаль та кубок чемпіона.
Юні шахісти – стипендіати обласної ради. Уже два роки поспіль завдяки реалізації обласної Програми розвитку фізичної культури і спорту на період до 2012 року для спортсменів та їх тренерів з обласного бюджету виділяється десять заохочувальних стипендій.

Одне з перших вітань з перемогою надійшло нашим шахістам від голови обласної ради Т.В. Демченко, тож як тільки вони повернулися додому, одразу ж разом із своїми наставниками завітали до голови облради.
Діти ділилися своїми враженнями від змагань, розповідали про плани на майбутнє. За чаєм та цукерками на них не могла аніскілечки тиснути обстановка офіційного кабінету, а навпаки, додавала впевненості в тому, що у невимушеній розмові з головою обласної ради доречно підкреслити своє гарне виховання, обдарованість до шахів та лідерські якості.

Були відвертими з Тетяною Василівною і їх наставники. І те, що обласна рада п’ятого скликання вперше за всю історію шахового спорту звернула увагу на талановиту молодь, підтримуючи її матеріально, президент Миколаївської обласної федерації шахів Олександр Мартинюк назвав украй актуальним кроком.
Директор обласної ДЮСШ з шахів Руслан Хамзін зауважив, що завдяки стипендії здібний до великого спорту Сашко Бортник, у родині якого дуже скромні матеріальні статки, щоденно приїжджає громадським транспортом із селища Олександрівка Вознесенського району до Миколаєва на тренування.

Директор Миколаївського шахового клубу Павло Трощенко теж не приховував гордості за юних шахістів, висловившись, що у подальшому в них є конкретні перспективи набагато серйозніше заявити про себе у світі шахового спорту.
– Сашко Бортник у Тбілісі мав бліц-турніри з п’ятьма гросмейстерами і у трьох із них здобув перемогу! – доповнив президент обласної федерації шахів Олександр Мартинюк.
Прозвучало на зустрічі з головою обласної ради і ряд пропозицій від заступника начальника управління у справах фізкультури і спорту Віктора Гінкула.

– Усе, що стосується сприяння поліпшенню діяльності спортсменів, особливо юного віку, однозначно заслуговує на підтримку з боку обласної влади, – зазначила голова обласної ради Т.В. Демченко. – Та я розглядаю питання ширше: у нас настільки обділені умовами залучення до занять спортом сільські діти, що практично в кожному районі можна знайти схожі зі Сашковими ситуації. Це коли є перспективна до великих досягнень у спорті дитина, але у неї не має умов, щоб себе реалізувати. І водночас, у будівлі майже кожної школи, починаючи з другої половини дня, пустує приміщення спортзалу.
Як бачимо, питання полягає лише у тому, щоб задіяти процес, залучити спеціалістів, тренерів, організувати сільську молодь. Пропозиції щодо цього, надані відповідними службами, не змусять себе чекати.

Прес-служба обласної ради

Сообщение:

*

НОВОСТИ