Дійти до кожного ветерана

Новости

  16 Окт , 2010

2010 рік був оголошений Роком ветерана Великої Вітчизняної війни в Україні та інших країнах СНД. Рік добігає кінця, а отже, настав час підбивати попередні підсумки, визначати досягнення, які варто примножувати, й недоліки, які необхідно виправляти, та будувати плани на майбутнє. Саме цьому був присвячений черговий пленум обласної організації ветеранів, який відбувся 14 жовтня у сесійній залі обласної державної адміністрації.

На початку пленуму відповідно до регламенту обрали президіум, до якого ввійшли голова обласної організації ветеранів, Герой України Олександр Момотенко, його заступник Михайло Шинкарьов, голова обласної ради Тетяна Демченко, заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Рукоманов.

Першим слово взяв Михайло Шинкарьов, який у своїй доповіді зупинився на основних етапах роботи обласної організації та місцевих організацій ветеранів у 2009–2010 роках. Зокрема він зазначив, що у цих роках було проведено цілковиту заміну членських квитків учасників ветеранських організацій на нові з метою наведення порядку щодо обліку членів цих організацій. Унаслідок цього з’ясувалось, що скоротилась як кількість ветеранів – членів об’єднань (з об’єктивних причин), так і кількість самих первинних ветеранських організацій – з 700 до 637. Тому сьогодні стоїть завдання з активізації роботи по створенню таких об’єднань і залученню до їх діяльності нових членів.

Шляхом моніторингу велася робота стосовно оцінки житлових умов, в яких проживають ветерани, учасники бойових дій, вживалися заходи щодо їх покращення.
Особливо Михайло Шинкарьов відзначив співпрацю обласної ради та обласної держадміністрації з ветеранськими організаціями всіх рівнів. Забезпечення інвалідів війни автомобілями, матеріальна допомога до Дня Перемоги, Дня визволення України від фашистських загарбників – усе це свідчить про піклування обласного керівництва про людей, які вибороли для нас мирне майбутнє.

Велика увага була приділена питанням патріотичного виховання молоді. Ветерани відвідували школи, вищі навчальні заклади, розповідали про події Великої Вітчизняної війни, які пережили самі, спільно зі студентами Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського брали участь у прийнятті військової присяги.

Роботі з молоддю був присвячений і виступ одного з керівників районної ветеранської організації, яка зазначила, що сьогодні, на жаль, лише маленька частина ветеранів може прийти у школи чи внз, більшість же з них не можуть цього зробити за станом здоров’я, відповідно до віку і таке інше. Тому запропонувала нову форму співпраці між молоддю та учасниками війни – «До ветерана додому», коли учні чи студенти відвідують ветеранів не просто, аби вручити квіти та подарунки з нагоди свята, а щоб поспілкуватися з ними у неформальній, домашній обстановці, зручній для людини похилого віку, а потім влаштувати захоплюючу екскурсію для своїх однолітків з цікавими розповідями про бойові подвиги ветерана Великої Вітчизняної. «Адже до пам’ятника воїнам приходять 2-3 рази на рік, а ветеран живий, він потребує уваги! Краще зустрічатися з живими ветеранами тепер, ніж говорити про любов до померлих потім», – зазначила керівник районної ветеранської організації.

Слова шани і подяки за виконувану роботу і, в першу чергу, за виховання підростаючого покоління висловила ветеранам голова обласної ради Тетяна Демченко. Вона пообіцяла, що обласні програми, направлені на допомогу найменш захищеним верствам населення, в тому числі й ветеранам, будуть діяти й надалі, первинним ветеранським організаціям надаватиметься грошова допомога і підтримка.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ