Добрі починання будуть продовжені

Официально

  23 Окт , 2010

У п’ятницю, 22 жовтня, відбулася остання, 40-ва сесія обласної ради п’ятого скликання, під час роботи якої депутати розглянули близько 40 питань. Наявність у сесійній залі 89 депутатів із 120 дозволила розпочати пленарне засідання, яке відкрила та провела голова обласної ради Тетяна Демченко.

Перед початком роботи Тетяна Василівна привітала Анатолія Ніколенка, заступника голови постійної комісії з питань екології, охорони навколишнього середовища, природокористування та ресурсозбереження, мера Вознесенська Юрія Гержова та гендиректора Миколаївської ОДТРК Олександра Митрофанова, які нещодавно відсвяткували свої дні народження. А також вручила Почесні грамоти Верховної Ради України працівникам швейного підприємства ЗАТ «Санта Україна».
На розгляд сесії було винесено ряд питань про затвердження обласних програм, зокрема Програми профілактики правопорушень, рецидивної злочинності та злочинів, вчинених неповнолітніми, на 2011–2015 рр., Регіональної програми підвищення енергоефективності Миколаївської області на 2011–2015 рр., Програми захисту прав споживачів на 2011–2012 рр., які депутати підтримали одноголосно.

Не викликала заперечень і Регіональна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла в області. Голова облради Т. Демченко довела до відома депутатів, що в області вже діють дві програми, направлені на покращення житлових умов наших громадян, – це програма молодіжного будівництва та «Власний дім», яка спрямована на підтримку індивідуального житлового будівництва на селі. Тепер існуватиме ще одна, яка даватиме можливість жителям Миколаєва та області придбати житло на пільгових умовах (30% вартості квартир компенсуватиметься з державного та місцевих бюджетів). До того ж, повідомив директор Миколаївського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву В. Федорончук, 20 жовтня була підписана угода з керівництвом Ощадбанку про надання пільгових кредитів на придбання житла.

Внести зміни до обласної програми розвитку російської мови запропонувала заступник голови обласної ради Олена Симоненко. Вона повідомила, що згідно з редакцією програми 2008 року російська визнавалася мовою проведення наукових конференцій в області. Тепер пропонується розширити сферу її функціонування і доповнити програму пунктом про можливість проведення російською мовою семінарів та творчих конкурсів. Учасники пленарного засідання також заявили про те, що необхідно забезпечити повноцінне (а не факультативне) вивчення цієї мови, зокрема в україномовних школах.

Рішенням сесії обласної ради були затверджені зміни до Комплексної програми соціального захисту людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи («Турбота») у частині фінансування виплат ветеранам Великої Вітчизняної війни, учасникам бойових дій та воїнам-афганцям. Крім того, голова обласної ради зауважила, що дія програми закінчується у цьому році, і запропонувала головному управлінню праці та соціального захисту населення облдержадміністрації внести пропозиції щодо її продовження або прийняття нової подібної програми, а також при формуванні обласного бюджету на 2011 рік передбачити кошти на фінансування даної програми.

На пленарному засіданні було вирішено ряд кадрових питань. Зокрема на посаду головного лікаря обласної інфекційної лікарні був призначений В.Я. Бут, на посаду головного лікаря обласного центру медико-соціальної експертизи – О.К. Мироненко, директором КП «Миколаївкнига» – В.А. Герун. Були продовжені трудові відносини із керівником КП «Миколаївобленерго» В.М. Березницьким, директором КП «Профілактична дезінфекція» І.І. Панасенком.

На останок учасники сесії розглянули депутатський запит, внесений заступником голови постійної комісії з питань промислової політики, транспорту, зв’язку та енергетики Ігорем Овдієнком. Стосувався він незаконного, на думку депутата, демонтажу для майбутнього продажу одного з унікальних станків на заводі ім. 61 комунара. Мета таких дій – часткове погашення заборгованості по зарплаті працівникам підприємства. Проте, як повідомив Ігор Овдієнко, а також голова профспілкового комітету заводу, продаж цього станка (орієнтовна вартість приблизно 1,4 млн. грн.) не змінить ситуацію із боргами, які на сьогодні сягають 16 млн. грн. Тим паче, ціна станка визначена досить приблизно, адже документів про проведення експертної оцінки обладнання виконавча служба не надала. Тому вирішили прийняти доручення сесії обласної ради, в якому зазначити: ОДА, Міністерству промислової політики в рамках чинного законодавства вжити заходів щодо призупинення реалізації майна підприємства виконавчими службами, створити робочу комісію із залученням депутатів обласної ради для вивчення ситуації та надання чітких роз’яснень.
На останок Тетяна Демченко подякувала всім депутатам обласної ради п’ятого скликання за плідну роботу та відстоювання інтересів громадян, незалежно від політичних поглядів.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ