Кобзарці: до перемог – із тренером Зіньковським!

Новости, Спорт

  29 Окт , 2010

Чи чули ви, шановний читачу, про село Кобзарці, що на Снігурівщині? Якщо навіть досі не чули, то незабаром обов’язково дізнаєтесь. І не лише завдяки успіхам місцевого сільгосппідприємства на чолі зі знаним аграрієм Анатолієм Бренюком. Адже нещодавно на спортивному небосхилі Миколаївщини народився ще один потужний центр з підготовки сільських спортсменів. Та про все по порядку.

…Почалося все два роки тому. Рушаючи у справах до Снігурівки або повертаючись автівкою з районного центру, Анатолій Дем’янович Бренюк звернув увагу на зграйки велосипедистів, які день у день долали неблизький шлях до райцентру. Згодом дізнався: хлопці поспішають на тренування до Снігурівської ДЮСШ, де під проводом досвідчених тренерів опановують ази самбо та дзюдо, інших видів східних єдиноборств.
Що ж, справа добра, подумав тоді керівник господарства, адже майбутні чоловіки загартовують душу й тіло, відволікаючи увагу від негативного впливу алкоголю та наркотиків, інших шкідливих звичок. Але ж не діло, коли юнаки та дівчата ризикують власним життям, бо небезпека чатує на них і на автошляху, й на залізничному переїзді.

Заручившись підтримкою директора Снігурівської ДЮСШ, заслуженого тренера України Сергія Григоровича Зіньковського, Анатолій Бренюк почав утілювати в життя власну ідею підтримки молодих спортсменів. За короткий проміжок часу в Кобзарцях були створені всі умови для занять східними єдиноборствами: побудували сільський Палац дзюдо із двома залами – літнім та зимнім (з підігрівом), закупили три новенькі татамі та 120 кімоно. А зайняття з початківцями проводять не абихто, а сам знаменитий тренер Зіньковський разом із синами Андрієм та Артемом – неодноразовими переможцями чемпіонатів світу та Європи, міжнародних турнірів. Слушні поради під час становлення нового клубу надавав і сам легендарний Роберт Самвелович Бабоянц – один із кращих тренерів України та Європи із самбо. Всіляко сприяють кобзарцівським спортсменам і народний депутат України Олексій Журавко, і генерал-майор міліції, екс-начальник УМВС України в Миколаївській області Микола Пихтін. Не залишились осторонь доброї справи – фермер з Березнегуватщини Степан Авраам та підприємець Олександр Ручковський.

Нині в Кобзарцях постійно займаються боротьбою 120 місцевих юнаків та дівчат, представників робочої молоді. А десять кобзарцівців наразі продовжують вдосконалювати свою майстерність у вищих училищах фізичної культури і спорту Миколаєва, Дніпропетровська та Києва. Юні спортсмени підвищують власну майстерність і беручи участь у різноманітних турнірах, у тому числі міжнародних. Так, у Кобзарцях нещодавно відбувся турнір на призи губернатора Миколаївської області Миколи Петровича Круглова. Варто було бачити, як світилися від щастя та подиву очі місцевої дітвори, коли для них заграв справжній воєнно-духовий оркестр, що його привіз із Херсона ректор тамтешнього юридичного інституту МВС України М.П. Пихтін.

А буквально днями в Кобзарцях завершився Всеукраїнський турнір з дзюдо серед юнаків та дівчат, в якому взяли участь 15 команд та 300 учасників. Змагання, до речі, присвятили Дню села Кобзарці. Й місцеві дзюдоїсти не осоромилися перед земляками, завоювавши у складі команди Снігурівської ДЮСШ (директор – заслужений тренер України С.Г. Зіньковський) перше загальнокомандне місце! Позаду залишилися й кіровоградці, які посіли друге місце, й миколаївці з дніпропетровцями, котрі розділили третю сходинку п’єдесталу пошани, й решта команд. Нагородою для лауреатів турніру стали кубки, статуетки, медалі і грамоти, вимпели та значки, які вручив особисто генерал Пихтін.

Запам'ятаймо ці імена – Катя Захарова, Андрій Бакун, Сашко Грицинюк, Настя Ніколенко, Діана Гуцей, Андрій Ремарчук, Наталка Шалуєва. Гадаю, за декілька років прізвища цих талановитих дзюдоїстів лунатимуть під час ушанування чемпіонів Європи та світу, призерів олімпійських ігор. А село Кобзарці стане відомим не тільки в Україні, а й в усьому світові. Принаймні, у цю перспективу щиро вірить тренер чемпіонів – Сергій Григорович Зіньковський.

Андрій ТЮРІН

Сообщение:

*

НОВОСТИ