На особливому контролі

Новости

  29 Окт , 2010

Які тільки перипетії не випали на долю Богданівської загальноосвітньої школи, що у Доманівському районі! Наполеонівські плани на добудову другого поверху і, як наслідок, – невдала реконструкція та завал будівлі. Потім нескінченні суперечки щодо того, як бути далі: відбудовувати зруйноване крило школи, ремонтувати те, що залишилось, чи будувати нове приміщення? Далі болючі питання із фінансуванням, адже кошти на відновлення школи вимірювалися мільйонами. Проблеми залишалися, поки за справу не взявся голова облдержадміністрації Микола КРУГЛОВ.

Було прийнято принципове рішення: зруйнувати школу повністю і на її місці будувати нову. Але й на цьому все не закінчилося, бо мало хто вірив, що учні повернуться у вже відбудовану школу із початком навчального року, ба більше, що й до кінця року шкільних класів дітям не бачити. Але, на щастя, є люди, які здатні приймати виважені рішення і, головне, доводити їх до кінця.

Прибувши на місце будівництва, журналісти на власні очі мали змогу пересвідчитися, що робота справді просувається швидкими темпами. Сьогодні майже повністю завершене будівництво лівого крила школи.
– Завдання голова обласної держадміністрації поставив таке, щоб третю чверть діти вчилися вже у стінах школи, – пояснив перший заступник голови ОДА Геннадій Ніколенко. – Тому роботи завершуватимуться у два етапи: на першому – ми закінчуємо роботи до кінця грудня, здаємо ліве крило в експлуатацію і діти зможуть уже навчатися в школі; на другому етапі закінчуватимемо внутрішні ремонтні роботи, які не становлять небезпеки для життя дітей. Та частина, яку ми вводимо в експлуатацію сьогодні, включатиме насамперед навчальні класи. За другою чергою будуть уведені допоміжні приміщення.

Наразі бачимо, що одне крило вже готове, йдуть роботи щодо фасадної частини будівлі, вже змонтована електрична підстанція, ведуться роботи з будівництва спортзалу школи, топкової. Можу запевнити, що 15 листопада в школу подадуть тепло і ми будемо готові до прийому дітей.
– У першу чергу переведемо дітей з тих приміщень, які зовсім непристосовані до навчання школярів, – пояснив директор школи Олексій Поспєлов, зауваживши, що діти зараз отримують освіту у місцевих дитсадках та приміщенні сільради. – На перший поверх перейдуть перші класи, а на другий – середні класи, старші, напевно, чекатимуть завершення будівництва.

Але будівництво й справді варте того, щоб дочекатись його закінчення. Адже, як зауважив Геннадій Ніколенко, нова школа кардинально відрізнятиметься від старої. Хороша їдальня, просторий спортзал, душові кабіни, туалети окремо для молодших та старших школярів, роздягальні для вчителів, для учнів, велика бібліотека, енергозберігальні технології – все це передбачено у проекті нового будівництва.
– Об’єкт цей на особливому контролі облдержадміністрації, – наголосив Геннадій Борисович. – Неодноразово приїжджав сюди Микола Петрович Круглов з робочими візитами, його заступники, технагляд контролює роботу постійно, підключаємо громадськість, одним словом, стараємося виконувати всі взяті на себе зобов’язання.

Після відвідання безпосередньо будівництва перший заступник голови облдержадміністрації провів робочу нараду за участю підрядників-виконавців робіт, представників управління капітального будівництва ОДА, місцевої влади, педколективу.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ