Найцінніше з надбань цивілізації

Культура, Новости

  5 Окт , 2010

Бібліотека – не тільки неодмінний атрибут будь-якого навчального закладу, але й одне з найцінніших надбань нашої цивілізації. В останнє десятиріччя бібліотеки у своїй діяльності не залишаються осторонь новітніх технологій, органічно поєднуючи традиції та інновації. 30 вересня вся країна відсвяткувала Всеукраїнський день бібліотек.

27 вересня у приміщенні Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії відбулися урочисті збори, присвячені Всеукраїнському дню бібліотек. Ініціатива організації захисту з нагоди дня професійного свята українських бібліотекарів належить нещодавно створеному Миколаївському регіональному відділенню Української бібліотечної асоціації.

Присутніми на заході були заступник голови облдержадміністрації з соціальних та гуманітарних питань Наталя Іванцова, Миколаївський міський голова Володимир Чайка, голова постійної комісії обласної ради Таміла Бугаєнко, заступник голови обласної ради Олена Симоненко, начальник управління культури облдержадміністрації Світлана Гладун, голова обкому профспілки працівників культури області Любов Назарова, представники районних державних адміністрацій, обласних, районних, державних, міських, сільських бібліотек.

Перед початком урочистих зборів учасники заходу ознайомилися з виставкою «Бібліотека, читач, професійне життя: фоторепортаж 2010 року», а також подивилися у залі слайд-шоу з життя бібліотек Миколаївської області.
Офіційна частина заходу розпочалася з привітання всіх присутніх і нагородження бібліотечних працівників за високий професіоналізм та вагомий внесок у розвиток бібліотечної справи.

Наталя Іванцова привітала всіх бібліотекарів з їх професійним святом і нагородила Почесними грамотами за бездоганну працю, особистий внесок у розвиток справи та високий професіоналізм.
– Працівники бібліотек – це не просто хранителі, служителі, це, насамперед, носії і сповідачі культури, здоров’я, духовності, – зазначила заступник голови облдержадміністрації, – це все найкраще, що міститься у книгах, які ви зберігаєте, популяризуєте, доносите до кожного.

Володимир Чайка нагородив бібліотечних працівників, побажав їм міцного здоров’я, особистого щастя та професійного розвитку.
Світлана Гладун розповіла присутнім про стан бібліотечних справ, про їх модернізацію, і зазначила напрямок майбутньої роботи – розвиток сільських, маленьких бібліотек.
– З усіх бібліотек ми зробимо культурні, освітні центри з гарним технічним обладнанням, по можливості, з’єднаємо всіх мережею Internet, – пообіцяла начальник управління культури облдержадміністрації, – я вам бажаю гарних відвідувачів, толерантності у відносинах та матеріальної допомоги від влади, а її ми вам забезпечимо.

У продовженні урочистої програми святкування відбулося нагородження переможців обласного професійного конкурсу «Бібліотечний імідж та дизайн».
І, нарешті, відбулася церемонія посвяти в бібліотекарі, яка вже стала традиційною подією під час святкування Всеукраїнського дня бібліотек. Учасники цієї церемонії – молоді фахівці, які нещодавно були студентами Миколаївського філіалу Київського національного університету культури та мистецтв та Миколаївського коледжу культури та мистецтв. Таких було двоє – це Ірина Приходько та Юлія Баркова. На згадку про цю подію їх нагородили дипломами та ексклюзивними значками, які свідчать про належність до працівників скарбниць духовної мудрості, якими є бібліотеки.

На свято артисти Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії подарували бібліотечним працівникам святкову концертну програму.

Ірина КАЛІНІЧЕНКО
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ