Про черги на житло та закриття аптек

Официально

  12 Окт , 2010

8 жовтня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва, приватизації та власності (голова – Олександр ЗУБКО). У роботі взяла участь голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО та її заступник Олена СИМОНЕНКО.

На розгляд комісії винесли понад 30 питань. Більшість – стосувалася внесення змін до існуючих програм або прийняття нових. І жодна не викликала стільки суперечок, як Регіональна цільова соціально-економічна програма будівництва (придбання) доступного житла в області, розрахована на 2010-2017 роки. Програма має благородну мету: підвищити забезпеченість житлом громадян області, покращити вже існуючі житлові умови, що особливо актуально, враховуючи, що квартирна черга на Миколаївщині станом на 1 січня цього року сягала майже 26 тисяч сімей, у тому числі 18% з них мають право отримання квартир першочергово. І за минулий 2009 рік свої житлові умови покращили лише 0,1% громадян.

Програму планується впроваджувати поетапно: на першому етапі розробити законодавче підґрунтя, на другому – забезпечити виділення земельних ділянок під забудову, завершити будівлі з високим ступенем готовності тощо, на третьому – впровадити новий фінансово-інвестиційний механізм державної підтримки будівництва (придбання) доступного житла. І саме питання фінансування стало каменем спотикання під час розгляду цієї програми. Адже вона позиціонується як обласна, але фінансування з обласного бюджету не передбачене (лише державне та з місцевих бюджетів). То чи не буде ця програма, як слушно зауважила голова обласної ради Татяна Демченко, прийнята «для годиться»? На що депутати отримали запевнення, що державні гроші на реалізацію програми уже виділені (у розмірі понад 6 млн. гривень) і зараз стоїть питання про їх вчасне освоєння.

Не менше зауважень членів комісії викликало й питання щодо діяльності підприємства комунальної власності «Фармація». Адже, як констатували депутати, на сьогодні спостерігається сумна статистика: кількість аптек цього комунального підприємства у всіх районах області стрімко скорочується. Вони або закриваються зовсім, мовляв, через нерентабельність і відсутність споживацького попиту на лікарську продукцію, або приміщення здаються в оренду іншим, часто-густо – приватним підприємцям, які на відсутність попиту не скаржаться. Тому члени комісії висловили бажання заслухати доповідь директора «Фармації» з приводу того, чому склалася така ситуація та які шляхи виходу з неї можна знайти.

Не зрозумілою видалася й ситуація із фінансуванням рибовідтворювального комплексу в с. Білоусівка Вознесенського району. Адже замовником будівництва виступає управління капітального будівництва обласної держадміністрації, фінансуватися проект буде за рахунок коштів, виділених на завершення будівництва Ташлицької гідроелектростанції, а от хто в кінцевому підсумку стане балансоутримувачем комплексу, тобто нестиме відповідальність за його діяльність після завершення будівельних робіт? На це запитання депутати не отримали чіткої відповіді, тому залишили його на доопрацювання.

Ще один пункт: безоплатна передача спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з фехтування з балансу області на баланс міста Миколаєва. Відповідно до рішення обласної ради від 2000 року школа фінансується з міського бюджету, тому цілком слушним видається передача об’єкта у міську комунальну власність. Проте, зауважили депутати, питання поставлене так, що школа передається у власність міста знову без жодних умов. Тому запропонували зробити рівноцінний обмін: передати на баланс міста дитячо-юнацьку школу з фехтування, а натомість отримати фізкультурно-оздоровчий комплекс у Корабельному районі.

Одноголосно члени постійної комісії підтримали для винесення на розгляд сесії питання, що стосуються охорони здоров’я та соціальної допомоги населенню. Це – внесення змін до Комплексної програми «Турбота», Регіональної програми розвитку цивільного захисту Миколаївської області, що пов’язано із необхідністю створення стратегічного запасу пального на випадок надзвичайних ситуацій; затвердження обласної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року тощо.

Останнім розглянули питання, що стосувалося внесення змін до обласного бюджету Миколаївщини на 2010 рік, зокрема щодо субвенцій, які надійшли з державного бюджету на виплату додаткової допомоги дітям-сиротам, на соціально-економічний розвиток регіонів тощо, а також щодо перерозподілу депутатських коштів.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ