Рибаківці – бути курортним містечком

Новости, Общество

  9 Окт , 2010

У цьому впевнений сільський голова В.І. Бізіков

Де народився, там і пригодився. Ця народна мудрість повною мірою стосується героя моєї розповіді Віктора Івановича Бізікова.

Коротка біографічна довідка

В.І. Бізіков – Рибаківський сільський голова Березанського району. Народився 3 серпня 1953 року в селі Тузли Березанського району. Після закінчення Тузлівської середньої школи відслужив дійсну службу (1971-1973 роки). Має вищу освіту. Закінчив Мелітопольський сільгоспінститут. Одружений. Дружина Валентина Павлівна завжди йде у ногу з чоловіком. Поділяє всі його помисли, плани, підтримує в усіх його починаннях. Подружжя має трьох дорослих дітей, які теж мають вищу освіту, одного онука.

Віктор Іванович до обрання його на посаду сільського голови працював головним інженером у Казанківському районі (1979 рік). Відтоді і до цього часу трудиться на своїй малій батьківщині. З 1980го проживає у Рибаківці. Працював і працює не покладаючи рук. Це принципова, досить демократична, активної життєвої позиції людина. Людина, яка твердо переконана у своїй правоті, вірить у гарне майбутнє своєї громади, сприяє розквіту Рибаківки. Врешті, бачить його курортним містечком. Саме оці риси характеру і припали до серця його односельцям. Отож коли у 2006 році висунув свою кандидатуру на посаду сільського голови, більшістю виборців був обраний на цю почесну, але далеко не легку роботу. І знову ж, як і скрізь, працює на совість.

Рибаківська сільська рада створена в 1923 році. До її складу входять три населені пункти: села Рибаківка, Лугове, Глибоке.
Населення – 2052 чоловіки, з них пенсіонерів – 422, ветеранів війни – 73, інвалідів – 9.
Загальна площа землі, на яку поширюється юрисдикція сільської ради, становить 8625 га, у т.ч. орної – 5238 га. Земель загального користування – 729 га.
Регулярне автобусне сполучення з райцентром (Березанка), Миколаєвом, Одесою.
Щороку в пансіонатах Рибаківської зони відпочинку оздоровлюються понад 30 тисяч чоловік з різних країн.

Закінчується термін повноважень сільського голови на обраний період, але В.І. Бізіков може сміливо дивитисялюдям у вічі. Свої зобов’язання перед ними він виконав із честю. Справді, починаючи з 2006 року в селі відбулося чимало позитивних змін. Завдяки активній і наполегливій позиції Віктора Івановича, його не менш рішуче налаштованої команди визначено межі села Рибаківка. Жителям села виділено земельні ділянки під спорудження житлових і господарських приміщень. У селах Рибаківка і Лугове значно поліпшилося водопостачання. Вода з’явилась навіть там, де її ніколи не було. Згідно з проектом було прокладено шість кілометрів водогону, капітально відновлені станції живлення.

Громада вдячна сільському голові і за добре освітлення сільських вулиць, за належний телефонний зв’язок між населеними пунктами, районом. Взагалі, зроблено багато. Наприклад, прямуючи Рибаківкою, ви обов’язково звернете увагу на величну монументальну споруду, якою пишаються і яку глибоко шанують мешканці, – капітально реконструйований пам’ятник полеглим у роки Великої Вітчизняної війни. Вам із гордістю покажуть неабияку окрасу і гордість села – дитячий садочок, який є одним із найкращих не лише у районі, а й в області. Саме завдяки активній діяльності і, звичайно, коштам сільської ради, підтримці районної і обласної рад подаровано такий чудовий і справді важливий об’єкт дітям, їхнім батькам.

Має, де розважатись, і сільська молодь. До її послуг відремонтовано Будинок культури і сільський клуб у Луговому. Тут також непоганий фельдшерсько-акушерський пункт. Рибаківці ж з нетерпінням чекають здачі в експлуатацію двоповерхової лікарняної амбулаторії з денним стаціонаром на 25 місць. Та ще й якої! Із найновішим медичним обладнанням, якого сільською радою вже закуплено на 52 тисячі гривень.
Приємно прогулятися, відпочити і на оглядовому майданчику Рибаківки, на пляжі, спеціально облаштованому для мешканців села. Не слід забувати й про те, що сільська рада також утримує рятувальну станцію, забезпечує ремонт асфальтного покриття в межах села, надає матеріальну допомогу хворим та малозабезпеченим…

Налагоджено повну і вчасну сплату податків і зборів від усіх суб’єктів господарювання на підпорядкованій сільській раді території. А звідси, за 9 місяців виконано план надходжень до місцевого бюджету на 105 відсотків. Організовано щотижневе вивезення твердих відходів із приватного сектора, з обслуговуючих підприємств і установ.
Розроблено проект нової мережі водопостачання. Проведена чимала робота з берегоукріплення, щодо цього продовжуються переговори з міністерствами та відомствами. В.І. Бізіков має ще одну задумку – будівництво заводу з переробки твердих відходів. Справді, у сільського голови тих планів та й планів… Та, зрештою, йому слово:

– Не вихваляючись, скажу: багато зроблено. Але один у полі не воїн. Без підтримки моєї команди, депутатів сільської ради, моїх однодумців, усієї громади сам би я цього не зробив. Досягнуті успіхи – це наша колективна справа. Дуже вдячний за плідну співпрацю депутатам В’ячеславу Власюку, Валентину Головкову, Зої Манзик, Євгену Рубцову, Антоніні Чеховській, Івану Моторному, Віктору Калошину, Тетяні Старостенко та іншим. 20 моїх депутатів є сильною, досить активною командою. Кожен із них має свою точку зору, відстоює її. Вони на ділі показали, чого вони варті. А всі разом сприяли успішному виконанню наміченого.

Не можу не подякувати і членам виконкому сільської ради: Валентині Кудряшовій, Юлії Новак, Світлані Чубаровій, Дмитру Москаленку, Наталії Головковій. Хочу ще раз повторити, що без цих людей одному реалізувати накреслені плани неможливо. Особливу вдячність висловлюю Березанській районній раді, райдержадміністрації, їх головам Валентину Гуртовому та Сергію Корчевському, голові обласної ради Тетяні Демченко, депутатам обласної ради за взаєморозуміння, активну матеріальну і моральну підтримку в усіх наших починаннях.

Так, зроблено і робиться чимало. Ось хоч би взяти ще й таке. Який сільський голова в районі та й навіть в області може похвалитися, що отак, як у Рибаківці, шанують пам’ять померлих? Певно, таких мало, якщо взагалі вони є. А тут нещодавно створено і відкрито меморіальний парк на старому, давно закритому кладовищі, на якому діти грали у футбол. Зараз тут все чудово. Зручні лави, мармурові сходи, алеї, радують око молоді деревця, квіти. А над усім тим височить позолочений триметровий хрест. Свято, що було присвячене відкриттю некрополя, молебень найвищих духовних осіб за упокій, дало змогу нагадати присутнім, чиїх батьків вони діти. Принагідно треба відзначити, що й діюче кладовище утримується в належному стані.

Недаремно ж серед інших сільських рад області обласною радою запропоновано саме Рибаківській сільраді взяти участь в акції «Україна від краю до краю». Держава визнала заслуги сільського голови в розбудові й оновленні Рибаківки. Серед близько 12 тисяч сільських рад, що діють в Україні, Рибаківська зайняла одне з провідних місць. 30 листопада в Києві відбудеться з’їзд, на який запрошені всі сільські голови. В їх числі і Віктор Іванович Бізіков. Забігаючи наперед, порадіємо за нього, бо має там отримати сільський голова Почесний диплом Верховної Ради та кришталеву булаву.

– Мої вповноваження добігають кінця, – говорить В.І. Бізіков. – А хотілося б зробити ще багато. Перш за все, це підвищення статусу Рибаківки як курортного села. Це допоможе розвитку інфраструктури: берегоукріплення, каналізації, якісного водопостачання, достатньо високого рівня зв’язку. Бо хоча і маємо статус, але на даний час він не відповідає дійсному стану речей. Це на сьогодні є актуальним і злободенним питанням. Вірю у те, що Рибаківка таки стане курортним містечком. Наша робота, її позитивні результати дозволять залучити інвестиції, а значить, і робочі місця. Головне полягає у тому, щоб не випустити з села гроші, що приходять на рибаківське узбережжя. Думаю, що зі мною погодяться й інші керівники сіл і міст, які мають статус курортних. Беручи участь у чергових виборах, у разі моєї перемоги продовжуватиму започатковані традиції, новації. Не залишатиму без уваги таке питання, як соціальний захист своїх виборців. І далі підтримуватиму фізичну культуру і спорт. У цьому плані пишаюся, як і всі жителі села, нашою футбольною командою «Чайка», її досягненнями. Вона є лідером у районі. Підтримую її. Сільською радою було виділено кошти на придбання нової спортивної форми. В належному стані утримується і стадіон…

Звісно, як і раніше, – всебічна підтримка одиноких матерів та людей похилого віку, ветеранів війни і праці.
Забезпечення екологічного контролю за забрудненням і дотриманням санітарних норм в акваторії Чорного моря з боку суден, що перевозять екологічно небезпечні вантажі. Контроль за використанням землересурсів тощо.

Як бачимо, задумів і планів у сільського голови Віктора Івановича Бізікова чимало. І всі вони направлені на благо рибаківської громади, на розвиток сіл, підпорядкованих сільській раді. Віриться у те, що все задумане буде вирішено і втілено в життя.
Свою розповідь хотілося б закінчити куплетом із вірша місцевого поета Миколи Паєва:

…Неначе закохана дівка,
Акація рясно цвіте.
Найкраще село Рибаківка
Працює, співає, росте.

Тетяна КОНОВАЛЬЧУК
Фото Олексія МАРІНЧУКА

Сообщение:

*

НОВОСТИ