Споживачі будуть захищені

Официально

  21 Окт , 2010

У п’ятницю, 15 жовтня, відбулося спільне засідання постійних комісій обласної ради з питань роботи з громадськими об’єднаннями, засобами масової інформації та зв’язків з органами місцевого самоврядування та з питань підприємництва, підтримки малого та середнього бізнесу, торговельно-побутового обслуговування населення та захисту прав споживачів (співголови засідання – голови комісій Микола МАШКІН та Олександр МЕЗНІК).

Начальник обласного управління у справах захисту прав споживачів Валерій Дашевський виступив з доповіддю про Програму захисту прав споживачів у Миколаївській області на 2011–2012 роки. Члени комісій уважно вивчили цю програму та вирішили, що заходи по її виконанню потребують більшої уваги з боку органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Було запропоновано продовжити роботу зі створення громадських об’єднань щодо захисту прав споживачів, рекомендовано управлінню у справах захисту прав споживачів у Миколаївській області спільно з обласною санітарно-епідеміологічною станцією, ДП «Миколаївстандартметрологія» та Центром з проблем захисту прав споживачів налагодити системний контроль за якістю продукції, яка реалізується на споживчому ринку, продуктів дитячого харчування, продуктів харчування щодо додержання вимог законодавства на наявність ГМО та інше. Обласне управління освіти і науки та управління у справах захисту прав споживачів подовжать роботу з введення навчального курсу «Основи споживчих знань» у навчальні заклади всіх рівнів акредитації.

Члени комісії розглянули питання про внесення змін до Регіональної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту Миколаївської області на 2009–2013 роки. Начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Петро Камінський нагадав присутнім про випадки виникнення надзвичайних ситуацій, а саме про снігопади минулої зими та пожежі від спеки влітку. У зв’язку з цим виникає необхідність створення обласного матеріального резерву палива. На реалізацію цього завдання управлінню потрібно 300 тисяч гривень, на які планується придбати 30 тонн бензину та 20 тонн дизельного палива. Чиновниками було також зазначено, що ця програма виконана без зауважень і її одноголосно підтримали.

Начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю ОДА Світлана Скиба проінформувала присутніх про хід виконання обласної Програми підтримки засобів масової інформації та забезпечення відкритості у діяльності органів державної влади та органів самоврядування на 2004–2010 роки. Ця програма себе виправдовує: на обласний телеканал «Миколаїв» закуповується нове сучасне обладнання, районні газети отримали можливість користуватися мережею Internet, з ними був установлений електронний зв’язок та інше. Існує проблема з фінансуванням газет. У нашій області їх усього 26, їм на підтримку, інформування вже виділено більше 1 мільйона гривень. Є суттєвий розрив у фінансуванні районних газет, вони знаходяться у різних умовах (наприклад, Южноукраїнська міська газета отримує 38 тисяч гривень, а Доманівська районна газета – 15 тисяч гривень). Нова програма підтримки засобів масової інфомації на 2011–2015 роки – у стадії розробки, її планують представити на наступному засіданні комісії.

Також були розглянуті питання про призначення нових керівників різних підприємств: В.А. Герун – на посаду директора обласного комунального підприємства «Миколаївкнига», було продовжено трудові відносини з директором комунального підприємства «Профілактична дезінфенція» І.І. Панасенком, з директором ОПК «Миколаївоблтеплоенерго» В.М. Березницьким та іншими.
Наприкінці засідання Микола Машкін підбив підсумки роботи комісій і подякував усім за плідну працю.

Ірина КАЛІНІЧЕНКО

Сообщение:

*

НОВОСТИ