Страждають найменш захищені

Официально

  29 Окт , 2010

У четвер, 21 жовтня, у приміщенні редакції газети «Рідне Прибужжя» відбулася пряма телефонна лінія голови обласної ради Тетяни ДЕМЧЕНКО з жителями нашої області.
Першим на «Пряму лінію» звернувся Микола Чернишенко з Маріуполя. Його дальня родичка Ніна Пікуліна, жителька села Любине Снігурівського району, ветеран Великої Вітчизняної війни, ветеран праці, не має нікого, хто б за нею доглядав. Сільська рада, за словами чоловіка, не помічає скрутної ситуації, у якій перебуває старенька. За немічною одинокою людиною немає належного догляду. Микола Миколайович попросив Тетяну Василівну посприяти в оформленні жінки до притулку для старих. Голова обласної ради доручила негайно зв’язатися із сільським головою, щоб детальніше з’ясувати обставини. Насамперед у компетенції головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації разом із районним управлінням подбати про стареньку. Сигнал без реагування не залишиться.

Але питання про соціальне забезпечення хвилювало не лише Миколу Чернишенка. До Тетяни Василівни звернулася 90-річна жителька Миколаєва Анастасія Федорівна Текуч, інвалід війни третьої групи. Посилаючись на свій поважний вік, пенсіонерка бідкалася, що їй важко пересуватися по кімнаті, тому вдома вже тривалий час її обслуговував соцпрацівник. Анастасія Федорівна розповідає, що раніше ці послуги надавались їй безкоштовно, а зараз за них вимагають плату, посилаючись на те, мовляв, що пільгові умови існують лише для осіб без дітей. Голова обласної ради пояснила, що й справді існує така постанова колишнього уряду про оплату населенням послуг працівників соціальних центрів, але кожна окрема ситуація вимагає, щоб у ній розібралися. До того ж, як сказала сама старенька, дочка в неї є, але вона пенсіонер та інвалід ІІІ групи загального захворювання. Чи вплине це на вартість соціальних послуг? Тетяна Василівна завірила, що в ситуації обов’язково детально розберуться відповідні служби. Після того, як звернення заявниці буде предметно розглянуто, вона отримає вичерпну відповідь.

Питанням надання соціального забезпечення людям похилого віку переймалася й Галина Витюк із обласної ради ветеранів. Вона зауважила, що до громадської організації, яку вона представляє, часто звертаються ветерани з обуреннями на те, що за колись безкоштовні послуги тепер доводиться платити. Тим паче, більшість із них живуть одиноко, а діти чи онуки зазвичай мешкають далеко від них. Як бути у такій ситуації і які пояснення давати тим, хто звертається? Тетяна Василівна порадила насамперед окремо розібратися у кожному конкретному випадку. У кожної старої людини своя ситуація, а тому й рішення не може бути однаковим для всіх.

Михайло Іванович Ткаченко із селища Радсад Миколаївського району, пенсіонер, інвалід війни, учасник бойових дій, сам звернутися на «Пряму лінію» не зміг. На його прохання телефонувала секретар місцевої сільради. Річ у тім, що згідно із законодавством інвалідам війни передбачаються путівки до санаторно-оздоровчих закладів, але за станом здоров’я Михайло Іванович уже не може їх відвідувати, тому цікавився, чи можна замінити путівку на грошову компенсацію. Компетентне роз’яснення щодо правових підстав для отримання компенсації за невикористану санаторно-курортну путівку у письмовій формі ветерану надасть головне управління праці та соціального захисту населення.

А от інвалід війни, пенсіонер Юрій Панчук із Малої Коренихи переймався не власною долею, а майбутнім онука, який закінчив Чорноморський державний університет імені Петра Могили, отримавши спеціальність програміста, відслужив у армії і ось уже два місяці не може влаштуватись на роботу та стоїть на обліку в центрі зайнятості. Після дзвінка на «Пряму лінію» без допомоги з працевлаштуванням юнак не залишиться.

З міста Очакова по телефону до голови обласної ради звернувся Микола Григорович Крайній. Він указав на те, що до Дня визволення України від фашистських загарбників ветеранам була обіцяна виплата одноразової матеріальної допомоги. Але от тільки чомусь миколаївські ветерани отримали по 600 гривень, а очаківські (Микола Григорович звертався від імені всіх ветеранів міста) – лише по 300. Чому така несправедливість? Цю інформацію Тетяна Василівна сприйняла з гіркотою. Ветерану голова обласної ради пояснила, що 300 гривень виділялися обласною радою згідно з рішенням сесії з обласного бюджету, виділення ще такої ж суми передбачалося з місцевих бюджетів. Ветерани Великої Вітчизняної війни більшості районів області ці кошти давно отримали. Чому цього не зроблено в Очаківському районі, і чи є, можливо, інші райони, які так само «обділили» ветеранів, голова обласної ради ще на «Прямій лінії» з’ясувала у начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Ольги Сивопляс. Виявилося, що й справді ще кілька районів, крім Очаківського, до сьогодні не здійснили цих виплат. Тому Тетяна Василівна рекомендувала виправити ситуацію.

Порушили жителі області й непрості питання особистих заощаджень. Але якщо раніше переважна більшість телефонних звернень стосувалася кредитної спілки «Флагман», то цього разу на «гарячу» лінію звернулася Галина Бойченко з міста Южноукраїнська з такою ж проблемою з боку Першої кредитної спілки. Жінка не може повернути вкладені кошти. Сама вона вдова, на її утриманні дитина-інвалід та батько, ветеран війни. Родині конче не вистачає грошей, а тим часом їх кровні заощадження «завмерли» на рахунку Першої кредитної спілки. Тому заявниця попросила голову обласної ради посприяти у вирішенні її питання. Тетяна Демченко пояснила, що від початку рішення вкладати гроші у приватні структури було досить ризиковано, тому за такої ситуації буде непросто повернути назад свій вклад.

Не обійшлося й без дзвінка із с. Гребеники Новоодеського району. Проте на цей раз хвилювало не так, коли буде розпайовано землю, як наскільки справедливо це буде зроблено, адже, за словами Віри Пигарь, яка зателефонувала на «Пряму лінію», до списків на одержання паїв були включені люди, які й діла не мали до діяльності КСП. Як же таке могло статися, поцікавилася Тетяна Василівна, якщо списки зазвичай затверджуються на загальних зборах працівників господарства? А річ у тім, пояснила жінка, що коли збори відбувалися, то списків нікому не показували. Крім того, ці незаконно введені у списки люди зможуть отримати великі земельні наділи, в той час як самій Вірі Миколаївні та ще одному члену КСП виділили лише по 2 га землі. Хоча за законом 2 га – це розмір земельної ділянки, що виділяється для ведення особистого підсобного господарства. Голова обласної ради доручила одразу ж зв’язатися з керівництвом села, господарства, щоб насамперед у телефонному режимі з’ясувати цю прикру ситуацію. До розгляду звернення підключено обласне управління земельних ресурсів.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

Сообщение:

*

НОВОСТИ