Востаннє про найважливіше

Официально

  9 Окт , 2010

Депутати постійної комісії з питань аграрної політики, земельних відносин, сільського будівництва та соціального розвитку села першими з-поміж своїх колег розпочали передсесійну роботу напередодні останньої, 40-ї сесії обласної ради п’ятого скликання.

На порядку денному було аж 34 питання. Голова постійної комісії Володимир Ключник розповів про підсумки роботи аграрної комісії п’ятої каденції. Виокремив найпроблемніші питання, зокрема щодо введення єдиного податку на землю. «Поки немає єдиного податку на землю будуть страждати і бюджет, і великі землевласники. Тільки в Новобузькому районі 26 тисяч гектарів орних земель. А інформації щодо оплати досі немає», – зауважив В. Ключник.

Крім профільних, на порядку денному були і не профільні питання, що потребують затвердження комісією АПК. Рішенням комісії було винесено на розгляд сесії ряд програм. Серед них – Програма профілактики правопорушень рецидивної злочинності та злочинів, учинених неповнолітніми, на 2011-2015 роки. Фінансування здійснюється з місцевого та обласного бюджетів, державних витрат на програму не передбачено.

Регіональна програма підвищення енергоефективності Миколаївської області на 2010-2015 рр. передбачає аналіз споживання паливно-енергетичних ресурсів, визначення причин їх неефективного використання. Миколаївська область використовує 0,72% енергоресурсів у загальному обсязі використання по Україні. За обсягами споживання паливно-енергетичних ресурсів посідає 16 місце серед областей України. Динаміка зміни частки споживання ресурсів свідчить про позитивну динаміку – обсяги зменшилися протягом 2006-2009 на 8-10%.

Основний напрямок програми – скорочення використання природного газу, запровадження електроопалення, надання пріоритету вітровій, біоенергії. В селах, де немає газу, передбачається безкоштовне встановлення спеціальних трифазних лічильників, які будуть у нічний час підтримувати температуру в економному режимі, а вдень – інтенсивніше за рахунок нічної економії. Ліміти для населення, після використання котрих ціна буде вищою, встановлюватися не будуть. Тариф так і залишився на минулому рівні – 0,2436 Кв/год.

На сесії було затверджено розгляд питання про Програму захисту прав споживачів на 2011-2012 рр. Досить малий строк дії програми обумовлений швидкими темпами змін в економіці.

Гарячі дискусії викликала регіональна програма цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла в Миколаївській області на 2010-2017 рр. Згідно з нею передбачується надання грошової компенсації в розмірі 30% на придбання житла. Ведеться активна співпраця з банківськими установами, квартирними відділами міст, виконкомами. Проводиться фінансування об’єктів високої будівельної готовності – не менше ніж 70%. Але можливості програми використовуються дуже мляво. В регіонах області кошти з місцевих бюджетів не виділяються, виняток становлять лише Врадіївський, Очаківський райони та м. Вознесенськ. Депутати занепокоєні тим, що виконання цієї програми викличе переселення молоді з сіл до міста, оскільки програма має значну підтримку саме в Миколаєві.

Було розглянуто питання щодо внесення змін до регіональної цільової програми розвитку цивільного захисту на 2010-2013 рр. Нагальним є питання створення обласного матеріального резерву палива. А саме – 5 тонн бензину та 2,5 тонн дизельного палива в кожний район.

Приємною новиною була пропозиція про встановлення і зміну меж сільських населених пунктів – Лиманів та Лупаревого, що розташовані у межах території Лиманівської сільської ради Жовтневого району. Голова сільради Андрій Жилін пояснив ситуацію: «На сьогоднішній день в обох селах проживає 6 тисяч жителів. Але запас землі повністю вичерпаний. Існують багато молодих сімей (198 заяв), які бажають володіти власним господарством. Розширити територію села Лимани можливо на 10,8 га, а села Лупареве – на 24 га. Якщо виникне необхідність подальшого розширення, то в с. Лупареве є 180 га земель під пасовища, які можна перепрофілювати».

Депутати винесли на розгляд сесії питання про фінансування у 2010 р. рибовідтворювального комплексу – головного рибокомпенсаційного заходу, пов’язаного з будівництвом Ташлицької ГАЕС. Додатково необхідно виділити 700 тисяч гривень на проектно-кошторисну документацію.
Крім перерахованих, були розглянуті питання про призначення В.Я. Бута на посаду головного лікаря Миколаївської обласної інфекційної лікарні, про продовження трудових відносин з підприємствами «Миколаївобленерго» та «Профілактична дезінфекція», затвердження Статуту ПКВО «Фармація», надання гірничих відводів та інші не менш важливі питання.

Ірина ТАРАСЮК
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ