Хто боротиметься з дитячим алкоголізмом та безпритульністю?

Официально

  14 Окт , 2010

У понеділок, 11 жовтня, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку (голова – Віктор ВІДЯПІН). У роботі взяла участь голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО та її заступник Олена СИМОНЕНКО.

На початку засідання Віктор Відяпін стисло підбив підсумки роботи комісії, адже у такому складі цього скликання вона збирається востаннє. Він відзначив численні досягнення у сфері охорони здоров’я, дитячого харчування, наданні рекреаційних послуг тощо. Зокрема голова постійної комісії зауважив, що прийнята дуже важлива програма щодо профілактики та лікування туберкульозу в області, завдяки якій удалося забезпечити пересувними флюорографами практично всі райони Миколаївщини. Крім того, у галузі медобслуговування помітні й інші позитивні зрушення: обласну та інші лікарні поступово забезпечують сучасним обладнанням; проведено капітальні та поточні ремонти лікарень, зокрема дитячих відділень; не залишено без уваги сільську медицину, зокрема відкриття та оснащення фельдшерсько-акушерських пунктів. Окремо Віктор Олександрович відзначив роботу щодо оздоровлення дітей, підготовки дитячих таборів, баз відпочинку піч час літнього сезону, покращення умов харчування дітей. Але, як зауважила член комісії Тетяна Шмакова, й тут не все йде гладко, зокрема, за її даними, мають місце випадки нечесного розподілу дитячих путівок в оздоровчі табори. Ще однією проблемою, з якою доводиться боротися депутатам (цього разу у сфері енергозабезпечення), за словами Тетяни Олександрівни, є порушення прав споживачів і незаконне відключення їх від енергоносіїв.

Члени комісії розглянули проект обласної Програми профілактики правопорушень, рецидивної злочинності та злочинів, вчинених неповнолітніми, на 2011–2015 роки. Депутати відразу звернули свою увагу на проблему дитячого алкоголізму в області та закономірно поцікавились: чи хтось відстежує цю ситуацію, чи передбачені відповідні штрафні санкції для порушників, і яку роль при цьому відіграє служба у справах дітей облдержадміністрації? На що отримали відповідь начальника служби Євгена Парамонова: контроль повинні здійснювати правоохоронні органи, у тому, що поряд зі школами відкриваються бари, пивні та інші генделики, винні місцеві органи виконавчої влади, які видають дозволи на їх розташування. Що ж тоді робить служба у справах дітей, якщо, виходить, вона не має жодного впливу на ситуацію? І який тоді сенс у прийнятті обласної програми профілактики правопорушень, у якій чорним по білому написано: «Забезпечити якісне проведення цільових профілактичних оглядів учнів групи ризику загальноосвітніх шкіл, ПТУ та спеціальних навчальних закладів області з метою раннього виявлення осіб, які зловживають алкогольними напоями або які епізодично, без дозволу лікаря, вживають наркотичні, психотропні та інші одурманюючі речовини»? А пояснення, як виявилось, дуже просте: більшість функцій, які прописані у програмі, покладені на соціальні служби, відділи УМВС України, управління охорони здоров’я ОДА, райдержадміністрації тощо. Участь же самої служби у справах дітей, констатували члени комісії, обмежується словами «сприяти» та «допомагати».

Не повірили депутати й у те, що безпритульних дітей в області не більше 60ти. Багато нарікань викликало питання стосовно роботи служби з усиновлення, надання дітям відповідного статусу (сирота, позбавлений батьківської опіки тощо). «Діти-сироти нікому не потрібні, а дорослі дядьки сидять і не можуть оформити документи, не можуть забезпечити, щоб дитина своєчасно отримала статус чи то дитини-сироти, чи дитини, позбавленої батьківської опіки!» – обурювалась голова обласної ради Тетяна Демченко. Одним словом, члени комісії вирішили для початку рекомендувати начальнику служби у справах дітей представити на розгляд інших комісій звіт щодо того, яка робота проводилась згідно з програмами, що діяли в області до сьогодні, яких результатів досягнуто. І вже потім можна буде говорити про доцільність чи недоцільність прийняття нової програми щодо попередження дитячої злочинності.

Під час розгляду питання відносно затвердження обласної Програми боротьби з онкологічними захворюваннями члени постійної комісії також внесли свої корективи. Зокрема голова комісії Віктор Відяпін, враховуючи наміри управління охорони здоров’я облдержадміністрації придбати у 2011 році комп’ютерний томограф, зауважив, що це обладнання можна і доцільно буде використовувати не лише для виявлення онкологічних захворювань, але й інших недуг.

На засіданні також було розглянуто кілька питань стосовно призначення нових керівників закладів та підприємств. Так, депутати одноголосно підтримали подання кандидатури В.Я. Бута на посаду головного лікаря обласної інфекційної лікарні, О.К. Мироненка на посаду головного лікаря центру медико-соціальної експертизи та В.А. Герун на посаду директора комунального підприємства «Миколаївкнига».

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА

Сообщение:

*

НОВОСТИ