Євгеній Вербін: «Наша головна мета – працевлаштування»

Новости, Общество

  28 Окт , 2010

В умовах зростання вимог роботодавців до якості робочої сили та, відповідно, вимог незайнятого населення щодо запропонованої роботи (рівня оплати та умов праці), з метою зменшення професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці збільшено обсяги професійного навчання безробітнихбезпосередньо на підприємствах під заявки роботодавців, розширено бази професійного навчання, вдосконалено програми.

Навчання здійснюється з урахуванням ринку праці та потреб роботодавців за 282 професіями та спеціальностями, зокрема це – тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва, електрогазозварник, слюсар з ремонту автомобілів, кухар, перукар, манікюрниця, робітник фермерського господарства та інші. Оскільки наш район є сільськогосподарським, безробітні чоловіки із задоволенням здійснюють професійне навчання за професією «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» на базі Новоодеського РСТК ТСОУ. Протягом 2010 року закінчили навчання 20 осіб. Проявили зацікавленість та активність щодо навчання трактористів і роботодавці – фермерські господарства «Осінь золота», «Мегаполе», «Новатор», «Пролісок», «Союз-Агро», «Галина», ТОВ «Агро-Пік».

З метою підвищення конкурентоспроможності на ринку праці протягом січня – вересня 2010 року проходили підготовку, перепідготовку та підвищували кваліфікацію 277 осіб з числа безробітних (101,47% від запланованої кількості).
У поточному році за наданням соціальних послуг до служби зайнятості звернулися 2184 особи, що на 5,45 відсотка менше, ніж у 2009 році. Чисельність працевлаштованих із загальної кількості незайнятих громадян, які звернулися за наданням послуг, збільшилася у січні – вересні з 916 осіб у 2009 році до 980 осіб у 2010-му.

У базі даних районної служби зайнятості цьогоріч налічувалося 928 вакансій, що надійшли від 149 роботодавців. Кількість вакансій порівняно з 2009 роком збільшилась на 29 одиниць, або на 24,2 відсотка.
З метою ефективного використання існуючого потенціалу вільних робочих місць, зменшення тривалості пошуку роботи незайнятим населенням здійснюється інформування населення з питань можливостей працевлаштування та надання практичних рекомендацій, яке досягається завдяки проведенню інформаційно-довідкових семінарів, семінарів, що орієнтуватимуть на підприємницьку діяльність, семінарів та занять клубів з техніки пошуку роботи, зустрічей-співбесід претендентів на вакантну посаду з роботодавцями тощо.

Забезпечено працевлаштування 195 безробітних громадян шляхом надання дотацій роботодавцям з урахуванням можливостей Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, перевага надається неконкурентоспроможній категорії населення.
Одним з головних пріоритетів інформаційно-роз’яснювальної роботи в суспільстві є формування соціально-відповідального підприємництва, позитивного іміджу робочих професій та підвищення їх соціального статусу.

З травня цього року відновлено роботу щодо сприяння у працевлаштуванні безробітних шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності. У травні–вересні такою можливістю скористалися 19 осіб.
Підвищено якість професійної підготовки безробітних та забезпечено працевлаштування після проходження навчання у навчальних закладах понад 95% безробітних, у тому числі – завдяки розширенню індивідуальних форм такої роботи та збільшенню обсягів професійного навчання безробітних безпосередньо на підприємствах під заявки роботодавців.

Розширено обсяги громадських робіт з урахуванням соціально-економічних потреб району, щорічно залучено до участі в громадських роботах майже 20% від загальної чисельності незайнятих громадян, що звернуться за отриманням соціальних послуг. Покрито всю потребу району в громадських роботах.
Протягом 2010 року центр зайнятості активно співпрацював із сільськими радами по залученню їх до співпраці щодо організації та проведення оплачуваних громадських робіт. Результатом цієї роботи стало укладання 60 договорів на проведення оплачуваних громадських робіт, в яких взяло участь 418 осіб.

Організація громадських робіт дозволила окремим категоріям громадян, насамперед тим, хто тривалий час перебуває у стані безробіття, відновити трудові навички, надала можливість поліпшити свій матеріальний стан.
Особлива увага приділяється сприянню зайнятості громадян, які не здатні на рівних конкурувати на ринку праці: жінок, молоді, довготривалих та родинних безробітних, осіб з обмеженими фізичними можливостями за рахунок посилення індивідуальної та адресної роботи з цільовими групами громадян, роботодавцями, соціальними партнерами. Їх працевлаштування, у першу чергу, здійснюється за рахунок надання дотацій роботодавцям на створення додаткових робочих місць за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Завдяки реалізації комплексних заходів Програми зайнятості населення Новоодеського району на 2010–2011 роки рівень зареєстрованого безробіття на 1 жовтня 2010 року становив 2,95 відсотка, що на 0,73 відсоткових пункта менше порівняно з 1 січня 2010 року (3,68 відсотка).
І надалі сподіваюсь на плідну співпрацю та подальше посилення соціального партнерства всіх гілок виконавчої влади, роботодавців та профспілкових організацій щодо виконання завдань з вирішення питань зайнятості населення, спрямування зусиль на формування в суспільстві соціально-відповідального бізнесу та працевлаштування шляхом створення сучасних робочих місць, запровадження компонентів гідної праці, справедливої оплати, інших механізмів закріплення кадрів на підприємствах, зниження рівня безробіття. Наша головна мета була, є і завжди буде незмінною – працевлаштування громадян.

Є.В. ВЕРБІН, директор Новоодеського РЦЗ

Сообщение:

*

НОВОСТИ