Юридична обгрунтованість – основа будь-якого рішення

Официально

  16 Окт , 2010

13 жовтня відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, етики, захисту прав громадян, боротьби зі злочинністю та корупцією (голова – Сергій ДЕРГУНОВ). У роботі взяла участь голова обласної ради Тетяна ДЕМЧЕНКО.

Першим розглянули питання стосовно затвердження обласної Програми профілактики правопорушень, рецидивної злочинності та злочинів, учинених неповнолітніми, на 2011–2015 роки. Програма принципово нова, адже якщо попередня була спрямована на подолання дитячої безпритульності, то дана – на профілактику дитячої злочинності. Програма викликала масу суперечок і дискусій на одній із попередніх комісій (про що повідомлялося на сторінках газети), зокрема через те, що більшість функцій, передбачених цією програмою, служба у справах дітей обласної держадміністрації покладає на правоохоронні органи, соціальні центри тощо. Щоб довести, що такий розподіл обов’язків виправданий, на засідання постійної комісії запросили начальника ВКМСД УМВС України в Миколаївській області В’ячеслава Мунтяна. Він підтвердив, що кримінальна міліція у справах дітей і відповідна служба ОДА співпрацюють давно і плідно: проводяться численні операції («Ялинка», «Діти вулиць», «Сезонник» та ін.), рейди, відстежуються діти, що втекли із сімей, вживаються відповідні санкції щодо батьків, які не виконують своїх батьківських обов’язків, щодо осіб, які втягують дітей у злочинну діяльність, жебрацтво тощо. За дев’ять місяців поточного року спільними зусиллями служби у справах дітей та ВКМСД УМВС України в Миколаївській області таких осіб виявлено 82 в області, порушено 14 кримінальних справ за фактом змушування дітей до вживання наркотичних речовин, понад 1000 батьків притягнуто до відповідальності за невиконання своїх обов’язків. Тому, заявили представники обох служб, спільна співпраця продовжуватиметься і виконання нової програми щодо профілактики та подолання дитячих правопорушень буде організоване належним чином. Члени комісії одноголосно підтримали пропозицію щодо винесення питання про прийняття обласної програми на засідання сесії.

Інші питання, розглянуті на засіданні, багато в чому стосувалися юридичної сторони. Зокрема обговорено зміни до Статуту ПКВО «Фармація» у зв’язку зі зміною юридичної адреси підприємства та внесенням певних доповнень щодо його діяльності; питання щодо розроблення порядку продажу майна так званої малої оцінки (меблі, автомобілі, інвентар); щодо внесення змін та доповнень до Статуту обласного комунального підприємства «Миколаївоблтеплоенерго» стосовно можливості використання для виробництва теплової енергії нетрадиційних та поновлюваних джерел енергії; щодо положення про виділення коштів на стабілізацію молочного тваринництва з метою запобігання неправильним трактуванням. Зокрема акцент робиться на утриманні великої рогатої худоби, а не обов’язковому її придбанні.

Розглянули також питання стосовно безоплатної передачі спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з фехтування з балансу області на баланс міста Миколаєва. Будівля школи потребує капітального ремонту, але гроші на нього запланувати не може ні область, ні місто. Адже одним із рішень сесії обласної ради фінансування школи було покладено на бюджет Миколаєва, але, з іншого боку, місто не може передбачити кошти на ремонт, адже будівля школи фактично не знаходиться у його власності. Тому пропозиція про передачу видалася членам комісії обґрунтованою і її одноголосно було підтримано.

Інше питання стосувалося відміни деяких рішень стосовно комунального підприємства «Міжнародний аеропорт «Миколаїв». Рішенням обласної ради від 27.04.07 підприємство було визнане таким, що підлягає приватизації (відчуженню) шляхом продажу акцій відкритих акціонерних товариств за конкурсом. Рішенням обласної ради від 12.06.09 аеропорт «Миколаїв» планувалося перетворити у публічне акціонерне товариство. Але процедура перетворення комунального підприємства в акціонерне товариство не була завершена в установлені законом терміни, сплинув термін дії акта оцінки підприємства, що, в свою чергу, унеможливило продаж пакета акцій аеропорту. Тому він і надалі продовжує функціонувати як комунальне підприємство, а попередні рішення рекомендовано відмінити.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ