Закінчили війну

Новости, Общество

  5 Окт , 2010

23-25 вересня 2010 року в Баштанському районі був здійснений комплекс заходів з перенесення братської могили радянських воїнів із вже неіснуючого села Братське до села Новоукраїнка.
Рішення про це прийняла Єрмолівська сільська рада під керівництвом Г.П. Балдич. Голова правління «Агролан-Плюс» А.П. Горбунов узяв на себе матеріальне забезпечення робіт.

Це – перший за часів незалежності України в Миколаївській області досвід санкціонованого перенесення останків воїнів з братської могили, яка є пам’яткою культурної спадщини.
Братська могила невідомих воїнів залишилася серед степу, руйнувалася внаслідок природних явищ, виникла загроза її поступового зникнення.

Оформлення юридичних документів, необхідних для перенесення пам’ятки, всю організацію з виконання робіт та урочистостей взяла на себе Миколаївська обласна організація Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (голова правління С.В. Іванов). Допомогли управління культури облдержадміністрації і Державна інспекція по охороні пам’яток культури в Миколаївській області, чиї архіви стали підґрунтям для змістовної частини заходів. Інспекція, в особі наукового співробітника Н.Ю. Неполюк, забезпечила і державний контроль за дотриманням пам'яткоохоронного законодавства. Роботи з ексгумації останків виконали фахівці Всеукраїнської громадської організації «Закінчимо війну» і Миколаївської області на підставі дозволу Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій при Кабінеті Міністрів України.

Прах двох невідомих радянських воїнів під постріли військового салюту і Гімн України у виконанні військового оркестру урочисто перепоховали в центрі села Новоукраїнка.
Перед великим зібранням жителів села виступили з траурними промовами керівники Баштанського району і Товариства охорони пам’яток, представники районної ради ветеранів і ВГО «Закінчимо війну». Силами місцевої громади і районного відділу культури і туризму проведено невеличкий концерт з віршів та пісень війни.

Панахиду по загиблих воїнах відслужив настоятель Привільненського православного храму отець Віктор.
Так, нарешті, закінчили війну ці два бійці Радянської Армії. Вічна їм пам’ять і повага!
А робота з пошуку і гідного увічнення пам’яті жертв війни триває.

Надія СУББОТІНА

Комментарии:

 1. Местный:

  Вечная слава всем нашим воинам !
  Пусть земля им будет пухом !

 2. Виталий Шляпников:

  Говорят, что война не заканчивается до тех пор, пока не похоронен последний солдат. ВОО “Закончим войну” делает очень нужное дело. Хорошо, что в Баштанском районе помнят о те, кто погиб за Родину.

 3. местная:

  Виталий,это мероприятие провело Общество охраны памятников .
  А слова сказал Суворов Александр Васильевич.

Сообщение:

*

НОВОСТИ