Захистити тих, хто цього потребує

Официально

  5 Окт , 2010

Одним із перших указів Президента України Віктора Януковича було створення Ради з питань взаємодії органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Така Рада створена на загальнодержавному рівні й участь у ній беруть голови обласних адміністрацій, обласних рад та мери міст. Основна її мета – максимально ефективне і швидке вирішення проблемних питань, що виникають у регіонах. Такий же колегіальний орган був створений і на місцевому рівні, зокрема на Миколаївщині. І 30 вересня відбулося вже третє засідання Ради регіонів, причому знову виїзне (друге проводилось у Вознесенську), для того, аби мати можливість ближче ознайомитись із ситуацією в районах, а також перейняти позитивний досвід їх роботи.

Враховуючи те, що одним із основних питань засідання Ради регіонів стала турбота про одиноких громадян похилого віку в області, голова обласної ради Тетяна Демченко, перший заступник голови облдержадміністрації Геннадій Ніколенко та члени Ради регіонів відвідали стаціонарне відділення для постійного проживання людей похилого віку територіального центру соціального обслуговування Баштанського району, відділення соціально-медичної допомоги пенсіонерам та інвалідам «Калина», у якому пенсіонери можуть пройти фізіотерапевтичні процедури, лікувально-оздоровчі заняття, отримати консультацію лікаря та допомогу в соціально-психологічній адаптації. Сучасний інтер’єр, найновіше медичне обладнання, доброзичливий та кваліфікований медперсонал, робота гуртків за інтересами «Вишивка», «Квітникарі», «Господарочка» – все, аби старенькі почувалися краще не лише фізично, але й духовно.

Відвідали депутати також і школи Баштанщини, щоб оцінити, як проходить підготовка до опалювального сезону, поспілкувалися з учнями, з представниками шкільного самоврядування.
Підсумком роботи представників влади різних рівнів у Баштанському районі стало проведення виїзного засідання Ради з питань взаємодії органів державної влади та місцевого самоврядування, на якому розглянули близько 10 питань. Серед них: реалізація державної політики щодо соціального захисту ветеранів у Миколаївській області, виплата поточної заробітної плати та погашення заборгованості з неї, підготовка об’єктів соціальної сфери до осінньо-зимового опалювального сезону та ряд інших питань.

– Баштанка за останні кілька місяців зробила значний ривок, – пояснив вибір місця проведення зборів перший заступник голови ОДА, – і ми хочемо, щоб сьогоднішнє засідання Ради регіонів та святкування Дня людей похилого віку співпали і дали новий поштовх, новий імпульс, аби й інші регіони підтягувались до рівня Баштанщини.

Однією з найважливіших назвав Геннадій Ніколенко проблему погашення заборгованості по заробітній платі, стосовно якої не одну нараду, не одне засідання проводив губернатор області, численні переговори велися із представниками міністерств, відомств, від яких багато в чому залежить вирішення питання на проблемних підприємствах міста та області – заводі імені 61 комунара, Миколаївському ремонтно-механічному заводі. Серед інших підприємствборжників – КП ММР «Миколаївелектротранс» (м. Миколаїв), ВАТ «Вознесенський сиркомбінат» та ТОВ «Агроекспорт-ЮГ» (Вознесенський р-н), ВАТ «Гілея» та КП «Комунсервіс» (Первомайський р-н), ВАТ «Юженергобуд» (м. Южноукраїнськ), сільськогосподарський виробничий кооператив «Тепличний» (Новоодеський р-н) та інші підприємства, на яких протягом вересня цього року заборгованість не зменшується, а навпаки зростає.

Друга проблема, яку зазначив Геннадій Борисович, – проблема банкрутства. 60% заборгованості із заробітної плати припадає саме на підприємства-банкрути. «Через законодавчі неточності, – зауважив перший заступник голови ОДА, – в нас є такі негативні приклади, коли банкрутство деяких підприємств триває від 5 до 10 років. У цей час підприємство не працює, люди з роботи не відраховані, вони не отримують відповідної зарплати, вони не отримують компенсації, втрачають трудовий стаж і т.п. Ці питання ми порушували й на «столичному» рівні. І зараз хочу повідомити, на першому читанні у Верховній Раді знаходиться законопроект про внесення змін до Закону України «Про банкрутство», де чітко встановлюються строки, протягом яких підприємство повинно бути визнане банкрутом, надається перевага виплаті заробітної плати, відрахуванням у Пенсійний фонд, а вже потім – кредиторській заборгованості».

Не менш важливе питання – підготовка до опалювального сезону соціальних об’єктів. За повідомленням начальника головного управління праці та соціального захисту населення Ольги Сивопляс, сьогодні в області функціонує 10 будинків інтернатів для інвалідів та людей похилого віку, які на даний момент стовідсотково забезпечені паливом: адміністраціями будинків укладено угоди на постачання природного газу та організовано торги щодо постачання вугілля. Також на проведення капітальних та поточних ремонтів у цих закладах з обласного бюджету виділено близько півтора мільйона гривень. Триває підготовка продуктів, закуплено весь необхідний одяг та взуття для утриманців будинківінтернатів.

– Я думаю, що в Баштанки є чому повчитися всім керівникам районів і міст області, і вважаю, що такий позитивний досвід повинен бути надбанням для всіх представників влади, – сказала на закінчення конференції голова обласної ради Тетяна Демченко і висловила сподівання, що прийняті на засіданні рішення сприятимуть покращенню соціально-економічної ситуації на Миколаївщині.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ