16-річчя «Слов’янки»

Новости

  13 Ноя , 2010

11 листопада Південнослов’янський інститут Київського славістичного університету відзначав у своїх стінах одразу два свята – День української писемності і мови та 16 років від дня заснування першого небюджетного вищого навчального закладу – Південнослов’янського інституту. В рамках слов’янознавчої діяльності цей заклад посідає гідне місце серед багатонаціональної спільноти українського Півдня. Інститут став своєрідним продовжувачем традицій Південнослов’янського пансіонату, який існував у нашому місті до революції та здійснював просвітницьку діяльність серед українців, сербів, македонців та чорногорців.

Прийшли поздоровити іменинників начальник управління освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації Валерій Мельніченко, голова наглядової ради та член ради ректорів Миколаївської області Микола Нагорний, депутат обласної ради, кандидат філологічних наук, доцент Тарас Кремінь, поетеса Людмила Щетініна, викладачі інституту, студенти, гості.

«Слов’янка» до Дня української писемності підбивала підсумки оголошеного нею конкурсу «Мово моя, солов’їна…», який проводився серед старшокласників миколаївських шкіл. Переможниці зі ЗОШ № 45 Надія Тьяна, Христина Гунтарук та Надія Капітанова отримали цінні подарунки, призи та запрошення навчатися саме в цьому ВНЗ.

Ректор Південнослов’янського інституту Вадим Скороходов приймав поздоровлення від почесних гостей та отримав вітальні листи з Польщі. Тарас Кремінь подарував «Слов’янці» свої вірші, а Людмила Щетініна вручила винуватцям свята символічний паспорт, як і належить кожному громадянину нашої країни у 16 років. Студенти подарували своїй альма-матер творчі виступи – пісні, виразне читання, художньо-гімнастичні номери. Присутні отримали гарний настрій та незабутні враження.

Ірина КАЛІНІЧЕНКО
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ