Четверті в державі

Новости

  30 Ноя , 2010

У п’ятницю, 26 листопада, відбулося засідання колегії облдержадміністрації. Головував на засіданні голова облдержадміністрації Микола Круглов, а в роботі колегії взяли участь голова обласної ради Ігор Дятлов, голови районних державних адміністрацій та рад області, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та регіональні керівники центральних органів виконавчої влади. До порядку денного було внесено дев’ять питань.

На початку засідання Микола Петрович познайомив присутніх із новообраними міськими головами та головами районних рад. Він від щирого серця побажав їм здоров’я, наснаги та успіхів у роботі. Мер Южноукраїнська Андрій Стулін одразу ж отримав від голови облдержадміністрації персональне завдання – якнайшвидше «зробити працездатною міську раду». Після цього перейшли безпосередньо до розгляду запланованих питань.

Про стан та тенденції соціально-економічного розвитку Миколаївщини у січні – вересні 2010 року доповіла начальник головного управління економіки ОДА Наталія Мартинова, детально зупинившись на сферах економіки та фінансів, транспорту та зв’язку, споживчого ринку тощо. Наталія Василівна також повідомила про те, що наша область посіла четверте місце (після Київської, Дніпропетровської та Житомирської областей) серед регіонів за підсумками комплексної оцінки Державного комітету статистики. Це, як зазначив Микола Круглов, стало можливим завдяки таким чинникам, як результативний збір податків та зменшення податкового боргу, зростання кількості працюючих підприємств та організацій.

З приводу питання про створення робочої групи, що займається моніторингом обсягів виробництва хлібобулочних виробів, висловився сам губернатор. Він наголосив на тому, що, незважаючи на створення цієї групи, в області до цього часу не визначили точну кількість підприємств, які виробляють дані продукти харчування. Їх числовий еквівалент коливається від 112 до 119 за різними даними. До того ж у більшості з них відсутній дозвіл санепідемстанції чи порушений термін проходження працівниками медичного контролю. Також голову облдержадміністрації хвилювало питання про забезпечення районів хлібом власного виробництва. І недаремно, адже, наприклад, наше місто забезпечує себе цим продуктом на 69%, а Вознесенський і Миколаївський райони – лише на 4,5%. У зв’язку з цим Микола Круглов закликав посадовців навести лад у кожному місті та районі.

Щодо ситуації на ринку продовольчих товарів поінформували присутніх начальник державної інспекції з контролю за цінами в Миколаївській області Людмила Коваль та начальник обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України Віталій Харченко. Людмила Іванівна розповіла про ціни на основні продовольчі товари (хліб, курячі яйця, гречана крупа, молочна продукція), а Віталій Георгійович детально зупинився на аналізі ринку хліба та борошна. Він повідомив, що на сьогодні основним виробником борошна на території області є ВАТ «Миколаївський комбінат хлібопродуктів», а виробником хліба – ВАТ «Миколаївхліб».

Про дотримання вимог чинного законодавства України з питань діяльності дозвільних центрів на території області доповів заступник начальника головного управління економіки облдержадміністрації Володимир Грипенко. Дозвільні центри – це робочі органи міських рад та райдержадміністрацій, метою діяльності яких є вдосконалення та спрощення дозвільно-погоджувальних процедур для юридичних осіб, суб’єктів підприємницької діяльності та осіб, які бажають започаткувати власну справу, а також їх інформування про порядок отримання документів дозвільного характеру. За словами Володимира Кузьмича, наразі на території Миколаївської області дають 24 такі центри (5 міських та 19 районних). Проте деякі з них мають певні недоліки, які пов’язані, зокрема, з діяльністю адміністраторів. У відповідь на це Микола Круглов звернувся до голів райдержадміністрацій з проханням налагодити їх роботу.

Виконуючий обов’язки начальника управління МВС України в Миколаївській області Валерій Радченко розкрив присутнім деякі питання взаємодії місцевих державних адміністрацій та правоохоронних органів. Зокрема він констатував, що за підсумками 11 місяців поточного року відбулося зростання рівня злочинності за рахунок збільшення кількості злочинів майнової спрямованості. Це пов’язано зі зміною законодавчої бази в минулому році і зменшенням суми збитку, з якого порушується кримінальна справа. Також за даний період загострилася проблема підліткової злочинності та пияцтва, основною причиною якої є, на його думку, відсутність належної уваги з боку сім’ї, школи та недостатня організація дозвілля молоді.

Наступне питання з приводу стану забезпечення закладів охорони здоров’я області медичними препаратами для лікування хворих на грип та ГРВІ висвітлила заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Ірина Шамрай. Вона запевнила, що наразі Миколаївщина повною мірою забезпечена медичними препаратами та вакциною для щеплень, тому можна не боятися епідемії.

Останнім розглянули питання про подання прокуратури Миколаївської області щодо земельних питань. Начальник головного управління Держкомзему у Миколаївській області Володимир Янчук повідомив, що дане подання було спричинене неповною інвентаризацією, грошовою оцінкою земель та недосконалою роботою по розмежуванню земель на державну та комунальну власність, відсутністю чітких меж прибережних захисних смуг, водоохоронних зон, об’єктів природно-заповідного фонду.
Наостанок Микола Круглов підбив підсумки роботи засідання та подякував його учасникам за плідну співпрацю.

Анна НІКУЛІНА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ