Довгоочікувані нагороди для працівників культури

Культура, Новости

  6 Ноя , 2010

Споконвіку пісня і танок, музика і слово, витвори майстрів народної творчості були виразниками національної ідеї, оберегами історичної пам’яті. Вони зміцнювали надію народу на краще майбутнє. І сьогодні культура відіграє визначальну роль у творенні духовного простору нашої держави. А тому працівники культури достойні подяки й шани від суспільства.

Саме з цією метою обласною державною адміністрацією спільно з обласною радою цього року було засновано щорічну премію для кращих працівників культури Миколаївщини. За словами голови облради Тетяни Демченко, це можна було зробити й раніше, у 2008 році, коли були внесені зміни до програми розвитку культури в області, але через фінансові труднощі питання постійно відкладалося. І от вчора, 5 листопада, працівники культурної галузі вперше отримали свої нагороди.

Хореографи й керівники ансамблів, театрів, оркестрів, актори й хормейстери, завідувачі сільських будинків культури, письменники й видавці, загалом 50 чоловік стали володарями новозаснованої премії. Серед них такі, вже відомі миколаївцям, імена, як фотокореспондент Олександр Кремко, поет і соціолог Олег Духовний, головний редактор «Вечернего Николаева» Володимир Пучков, керівник молодіжного театру «СТУК» Артем Свистун та інші.
– Уся культура – в нас, – зазначив, вітаючи присутніх, голова обласної держадміністрації Микола Круглов. – Носієм культури є людина. І поки живі люди, які можуть сказати слово, від якого хочеться плакати чи сміятися, художники, що можуть передати своє бачення навколишнього світу, поки є чудові виконавці на сцені, танцюристи, хористи, чий спів можна слухати годинами, доти житиме наша культура.

Без вас, шановні працівники культури, наше життя було б іншим: нудним, нецікавим і, певно, складнішим. Бо в усі часи, які б труднощі не переживав народ, саме представники мистецтва, культурної галузі знаходили добре й тепле слово підтримки для інших. Тому я хочу побажати вам невичерпної енергії: нехай кожен з вас зробить ще більше, ніж устиг зробити до цього часу. Радуйте нас своїми новими творами, піснями, танцями! Щастя вам, здоров’я і всього найкращого! – побажав Микола Петрович і зауважив, що наступного разу достойних отримати почесну премію може виявитися не 50, а цілих 100. До того ж, користуючись нагодою, губернатор області повідомив, що наступне засідання Ради регіонів, проведення якого планується найближчим часом, стосуватиметься саме питань культурної галузі.

Від імені усього депутатського корпусу привітала працівників культури голова обласної ради Тетяна Демченко:
– Я хочу вам усім висловити слова подяки за вашу непросту роботу, за відданість справі, за те, що багато хто з вас, працюючи у холодних приміщеннях сільських клубів, будинків культури, бібліотек, належно виконували свою роботу. Я з великим задоволенням хочу побажати вам сьогодні добра, здоров’я, творчої наснаги і твердої віри у краще завтра!

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ