Крок до професійної кар’єри

Новости, Общество

  27 Ноя , 2010

Простора читальна зала бібліотеки ледь умістила всіх охочих… А це означає – захід удався. 24–25 листопада в стінах Чорноморського державного університету ім. Петра Могили відбувся День кар’єри під гаслом «Крок до професійної кар’єри», що його спільно організували обласний центр зайнятості та навчальний заклад.

Проблема працевлаштування випускників вишів назріла в Україні давно. Тисячі молодих фахівців не можуть працевлаштуватися не лише через брак досвіду, а й, передусім, через надмірну кількість спеціалістів певного напрямку на ринку праці. Ситуація ускладнюється економічною кризою, коли робочі місця не створюються, а, навпаки, закриваються.

Відтак головне завдання служби зайнятості, як зазначив під час урочистого відкриття Дня кар’єри заступник директора обласного центру зайнятості Володимир Сорокін, правильно зорієнтувати молодь у величезному морі ринку праці та надати максимум корисної інформації, що буде в пригоді молодим претендентам на робочі місця при виборі свого професійного майбуття.

У Чорноморському державному університеті ім. П. Могили ситуація з працевлаштуванням випускників досить оптимістична. Із 600 молодих спеціалістів, які нещодавно отримали дипломи про закінчення Могилянки, до центрів зайнятості звернулися всього 23 чоловіки. Проте, як вважає ректор ЧДУ Леонід Клименко, це не означає, що проблему знято з порядку денного.

– За радянських часів, – зауважує Леонід Павлович, – існувала чітка система трудового розподілу молодих випускників вищих навчальних закладів. Наразі цю систему зруйновано, а нової схеми не відбудовано. Відтак за весь час існування нашого університету ми не отримали жодного гарантованого місця в державному секторі. Де за таких умов працювати молодому фахівцеві? Тож нами в червні минулого року створено сервісний Кар’єрний центр, головним завданням якого є сприяння в працевлаштуванні студентів. Спільно з працівниками державної служби зайнятості ми шукаємо різноманітні шляхи вирішення цього нагального питання, й День кар’єри – один із таких заходів.

А потому, власне, й завирувала копітка дводенна робота в рамках намічених планів. Зокрема відбулися дві тематичні дискусії на теми «Ринок праці. Проблеми та перспективи» (ведучий В.А. Плюснін) та «Ризики працевлаштування за кордоном» (Н.П. Пєтухова). Всі охочі студенти мали змогу пройти заняття по секціях – тут спеціалісти обласного центру зайнятості розповіли про основи та нюанси пошуку роботи, а також ознайомили своїх співбесідників з тим спектром послуг, що їх надає державна служба зайнятості. Під час проведення Дня кар’єри неабияким попитом користувався й консультаційний пункт служби зайнятості, в якому пропонувалися вакансії по м. Миколаєву та області, а також надавалися необхідні консультації та поради.

Власним досвідом пошуку роботи поділилися з присутніми найуспішніші випускники Чорноморського університету. Роман Пашнєв, який закінчив магістратуру в 2003 році, наразі є директором компанії з управління капіталами в Миколаївській області. «Не бійтеся змінювати стереотипи! – звернувся до своїх молодших колег Роман, – і пам’ятайте, перша вимога при працевлаштуванні – людина має мислити креативно».

А Дмитро Сай, який наразі працює викладачем англійської мови в Інституті державного управління, закликав майбутніх шукачів роботи опанувати якомога більше мов – це, на його переконання, неабияк сприятиме успішності працевлаштування.
Протягом двох днів учасниками Дня кар’єри стали близько 400 студентів Чорноморського державного університету ім.П. Могили.

Андрій ТЮРІН
Фото Юрія ПОДИМИ

Сообщение:

*

НОВОСТИ