Нове у розвитку робототехніки

Новости, Право

  30 Ноя , 2010

23 листопада в обласній універсальній науковій бібліотеці ім.О. Гмирьова відбулося засідання «круглого столу» за темою «Науковий потенціал регіону, робототехніка: від ідеї до реалізації». Учасниками засідання були члени Клубу винахідників і раціоналізаторів, що діє на базі відділу документів виробничого та природничо-наукового профілю бібліотеки, наукові співробітники та студенти Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова. Програма засідання включала обговорення декількох найважливіших питань, що стосуються розвитку науки в Миколаївській області.

Кандидат технічних наук, доцент кафедри технології суднобудування НУК ім. адмірала Макарова та лауреат конкурсу «Кращий винахід-2009» Леонід Жучинський розповів присутнім про свій винахід – установку для обробки просторових феромагнітних поверхонь «Вертикаль», нововведення якого у застосуванні у механізмі платформи постійних магнітів. За словами Л. Жучинського, установка може бути з успіхом застосована для очищення корабельних корпусів. До уваги студентської аудиторії було запропоновано відео, що демонструвало роботу установки «Вертикаль».

Питання експлуатації роботів-андроїдів розглядав модератор засідання, заслужений винахідник України і голова Клубу винахідників та раціоналізаторів при ОУНБ ім.О. Гмирьова Валентин Пуриш. Він представив новий розділ робототехніки – андроавтоматику. Необхідність конструювання людиноподібних роботів-андроїдів для роботи у середовищі, що небезпечне для життя людини, наприклад, на атомних електростанціях, було обґрунтовано тим, що вся виробнича інфраструктура АЕС спочатку підстроєна під людину, а роботизовані машини не в змозі тривалий час зберігати працездатність через свою низьку прохідність. Презентація книг В. Пуриша «Андроїди – телеоператори небезпечних середовищ» та «Основы андроавтоматики. Проектирование роботов-андроидов. Кн. 2» підбила підсумок виступу винахідника.

Науковий співробітник Миколаївського міського товариства винахідників Борис Шаповалов навів деякі цікаві дані зі своєї книги «Экология радиации» щодо руйнівного впливу на здоров’я людини так званих малих опромінювань. Порушені у ході засідання питання, що пов’язані з проблемами герметизації та зберігання радіоактивних відходів, усунення наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, жваво зацікавили студентів. Доводячи необхідність застосування праці андроїдів, В. Пуриш закликав майбутніх винахідників до вивчення досвіду роботобудування таких країн, як США, Канада, Німеччина та Японія. Наостанок модератор побажав: «Цікавтеся питаннями радіації. Вам жити у цій країні, і саме на ваші плечі ляже відповідальність за подальші дії щодо вирішення цих питань».

Наталія ІНЮТІНА, бібліотекар ОУНБ ім.О. Гмирьова

Сообщение:

*

НОВОСТИ