Перша, установча

Новости, Официально

  20 Ноя , 2010

Попри похмурий листопадовий ранок, на першому поверсі будівлі обласної ради вчора зранку панував чудовий настрій. Новообрані депутати Миколаївської обласної ради VI скликання вперше зібралися на своє пленарне засідання. Тож скрізь чулися слова привітань. Деякі з обранців обласної територіальної громади знайомилися один з одним, бо в сесійній залі було помітно досить багато нових облич. Усього в роботі обласного парламенту взяли участь 90 з 96-ти обраних депутатів, інші були відсутні з поважних причин. А першим серед депутатів зареєструвався перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко.

Першу сесію обласної ради VI скликання по праву можна назвати установчою. Адже на ній були обрані керівники цього органу місцевого самоврядування – голова, його перший заступник та заступник. Та на початку роботи були обрані тимчасова президія (на чолі з Анатолієм Кравченком), секретаріат та лічильна комісія. Голова Миколаївської обласної виборчої комісії Олександр Альбещенко оприлюднив результати виборів депутатів Миколаївської обласної ради шостого скликання, згідно з якими до неї обрано 96 депутатів – 48 чоловік по багатомандатному виборчому округу та ще стільки ж – по одномандатних мажоритарних округах. Варто зазначити, що у партійному розрізі Партія регіонів представлена 65-ма депутатами, Комуністична партія України провела до облради 12 товаришів, ВО «Батьківщина» має 6 «штиків», «Фронт змін» та Народна партія – по 5, «Сильна Україна» – 2, Партія зелених – 1 вповноваженого представника. При цьому варто не забувати, що деякі з депутатів є безпартійними, але при цьому висувалися від різних політичних сил.

Отже, інформацію голови обласної виборчої комісії депутатами було взято до відома й визнано повноваження депутатів Миколаївської обласної ради VI скликання.
А потому, власне, приступили до обрання керівників обласної ради нового зразка. Слово взяв депутат облради, голова обласної державної адміністрації Микола Круглов.
– Вношу пропозицію обрати головою обласної ради Ігоря Дятлова, – сказав М.П. Круглов. – Я знаю цю людину багато років. У попередньому скликанні він працював головою фракції Партії регіонів, має досвід депутатської роботи. Це чесна і порядна людина. Думаю, він упорається із поставленими завданнями.
Цю кандидатуру підтримав за дорученням своєї фракції і депутат від КПУ Микола Дзарданов. А ось представник «Фронту змін» Тарас Кремінь наголосив на тому, що його фракція в опозиції до чинної влади. Відтак у подальшому «фронтовики» навіть не брали участі у голосуванні.

Оскільки інших претендентів на високу посаду не виявилося, до бюлетенів внесли одне прізвище. Голосували депутати у таємному режимі: по одному підходили до столику лічильної комісії, отримували бюлетень, потім йшли до кабінки для голосування, й, вийшовши звідти, кидали аркуш у прозору скриню.
Зрештою, після підрахунку голосів, голова лічильної комісії Микола Жук оголосив підсумки голосування: за кандидатуру Ігоря Дятлова – 78 чоловік, проти – 7, ще 5 депутатів не брали участі у голосуванні. Отже, Миколаївську обласну раду очолив наймолодший в її історії голова – 29-річний Ігор Дятлов!

Аплодисменти, вітання… Першим з обранням на високу відповідальну посаду Ігоря Сергійовича привітав губернатор Микола Круглов.
– Я хочу подякувати вам за цю довіру, – сказав голова обласної ради VI скликання І.С. Дятлов. – Повірте, я вас не підведу. А ті, хто голосував проти… Я зроблю все, щоб наприкінці цієї каденції ми були єдиною командою.

За словами Ігоря Дятлова, всі депутати мусять спільно вирішувати той великий пласт проблем, що накопичився в Миколаївській області. У п’ятому скликанні було розроблено і прийнято ряд важливих програм соціально-економічного спрямування, й цю роботу слід продовжувати та розвивати і в майбутньому. Новообраний голова обласної ради також висловився щодо необхідності підсилення ролі та ваги постійних депутатських комісій, а також поширення досвіду договорів соціального партнерства. В основу своєї діяльності Ігор Сергійович покладе Програму обласної організації Партії регіонів «Розбудуємо Миколаївщину разом!».

За пропозицією голови обласної ради Ігоря Дятлова депутати підтримали шляхом голосування й кандидатури його найближчих помічників. Першим заступником голови обласної ради VI скликання обрано Володимира Пащенка, заступником – Олену Симоненко. Варто зазначити, що таким чином Володимир Валентинович і Олена Іванівна підтвердили свій високий професійний рівень, адже на цих посадах вони трудилися і в обласній раді попередньої каденції.

Наостанку сесійної роботи голова обласної ради від імені депутатського корпусу привітав аграріїв Миколаївщини з Днем працівників сільського господарства, а також побажав найшвидшого видужання голові обласної ради V скликання Тетяні Демченко, яка наразі на лікарняному.
А вже на наступному тижні депутати мають зібратися знову, аби на другій сесії обласної ради ухвалити Регламент роботи обласної ради VI скликання, Положення про постійні комісії та інші процедурні питання.

Андрій ТЮРІН
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ