Поки в країні йшла передвиборна гонка

Новости, Право

  20 Ноя , 2010

Нарешті в Україні закінчилася передвиборна кампанія. Штаби політичних партій і блоків підбивають підсумки цієї напруженої роботи. Свої підсумки нещодавно підбили і працівники миколаївського гарнізону міліції. Їм у цей напружений період доводилось працювати з подвійним навантаженням. Особливо це стосується оперативників карного розшуку. Адже їхнє завдання в цей період полягало в наступному: розкривати злочини по «гарячих слідах». І співробітники УКР УМВС області з цим завданням упорались з честю. Лише за жовтень з 836 скоєних злочинів загальнокримінального напрямку ними було розкрито 573. Ось лише два характерні приклади такої копіткої праці співробітників УКР.

«ЛИПОВИЙ» АГІТАТОР – ПОСІБНИЦЯ ГРАБІЖНИКІВ

Того жовтневого вечора в черговій частині Ленінського райвідділу міліції Миколаєва пролунав телефонний дзвінок. І в трубці жіночий голос волав про допомогу: «Алло, міліція, приїжджайте швидше, на нас напали бандити!». Уточнивши домашню адресу потерпілої, в один з будинків по проспекту Жовтневому швидко прибула слідчо-оперативна група райвідділу. Тут міліціонери встановили, що наприкінці робочого дня в двері квартири, в якій мешкає подружжя пенсіонерів, подзвонили. Зазирнувши в дверне вічко, 72-річний пенсіонер побачив, що перед дверима стоїть молода дівчина з якоюсь папкою в руках. Зазвичай у такий час квартири обходять представники комунальних служб міста, перевіряючи дані лічильників на світло, гарячу та холодну воду. А тут ще вибори на носі. Тому пенсіонер вирішив, що це, скоріше за все, прийшов агітатор однієї з політичних сил агітувати за «свого» кандидата, тому необачно відчинив двері. Ось тут і скоїлось непередбачуване – замість дівчини-«агітатора» в квартиру увірвались двоє молодиків кремезної статури. Один з них миттєво замкнув двері і залишився стояти при вході, а його спільник підскочив до господаря і заволав: «Швидко давай «бабки», інакше тобі каюк!». Пенсіонери в один голос почали стверджувати, що грошей у них нема. Але бандити нахабно мовили: «Ми точно знаємо, що у вас дома є гарні «бабки», віддайте їх нам, якщо жити хочете!».

Однак пенсіонери не мали особливого бажання віддавати кровні, зароблені ними гроші якимсь зайдам. Як з’ясувалось пізніше в ході слідства, потерпілі торгували на одному з місцевих речових базарів і зароблені таким бізнесом гроші зберігали вдома. Частину з них витрачали на закупівлю чергової оптової партії товару, частину мали віддати дітям, які жили окремо.
Розлючені такою їх упертістю, бандити швидко перейшли до «силової фази операції» по експропріації чужих грошей. Доки один з них гамселив пенсіонера кулаками, інший метнувся на кухню, звідки приніс гострий ніж. І почав їм погрожувати, мовляв, якщо вони негайно не віддадуть гроші, він переріже їм горлянки…
Але і після такої реальної загрози своєму життю пенсіонери і далі стверджували, що грошей у них дома нема. Вони, мовляв, вкладені в товар. Однак нападники їм не повірили, тому що йшли в цю квартиру по «наводці». І швидко влаштували в квартирі справжній «шмон», у ході якого таки знайшли гроші: 45 тисяч гривень і 700 доларів США. Задоволені таким «уловом», бандити спішно зникли…

Щоб розкрити цей зухвалий злочин, співробітники карного розшуку Ленінського РВ ММУ на чолі з капітаном міліції Михайлом Сорокіним здійснили цілий комплекс оперативно-розшукових заходів. Декілька оперативників швидко обійшли сусідські квартири цього під’їзду багатоповерхівки. І знайшли свідків, які бачили двох підозрілих молодиків, котрі ще з обіду тинялись біля вказаного під’їзду. Інша група розшуковців швидко «профільтрувала» кримінальну публіку, яка мешкає в окрузі: раніше засуджених, наркоманів і місцевих п’яниць. Однак на подив оперативників у кожного з цього «спецконтингенту» було «залізне» алібі, яке доводило, що наліт на квартиру не їхніх рук справа. Невже тупик і цей резонансний злочин перейде до розряду «висяків»?

Тоді розшуковці висунули нову робочу версію: цей наліт – справа рук «залітних». Аби якнайшвидше розкрити це резонансне пограбування, в.о. начальника Управління карного розшуку УМВС області, полковник міліції Олег Шевчук відрядив на допомогу операм з Ленінського РВ найбільш досвідчених співробітників УКР УМВС області. Вони швидко розробили спільний план додаткових заходів з розкриття цього злочину і почали діяти.

Через певний час розшуковці отримали необхідну інформацію, що до цього зухвалого нападу причетні жителі одного із сіл приміського Жовтневого району області. Співробітники карного розшуку швидко прибули в це село і затримали одного з бандитів – 36-річного Віктора, раніше вже засудженого за минулі злочини, який ховався там у своєї знайомої Аліни. І доставили його в Ленінський райвідділ міліції. Під час допиту з’ясувалося, що саме цю молодичку хитрі зловмисники використали замість ключа, щоб за її допомогою несподівано увірватись до квартири майбутньої жертви. До речі, використали злочинці її «всліпу». Навішавши їй «локшину на вуха», що їм треба раптово проникнути в цю квартиру. Мовляв, її господар завинив їм велику суму грошей, а віддавати не хоче. За участь у цьому «спектаклі» бандити пообіцяли наївній дівчині «гонорар». Але так і не встигли цього зробити, бо на руках організатора зухвалого нападу клацнули сталеві кайданки. Під час обшуку в будинку, де вирішили пересидіти деякий час нападники, міліціонери вилучили 1500 гривень (залишок долі Вітька), а також мобільний телефон, придбаний зловмисниками на гроші, добуті злочинним шляхом.

А приятелю Аліни, 26-річному Дмитру, вдалось сховатись, і він зараз у «бігах». Хоча гуляти на волі йому залишилось недовго. До того ж краще йому самому з’явитись до міліції і написати явку з повинною. Майбутній суд врахує це під час винесення свого вироку.

ПРИВІТ ІЗ ВРАДІЇВКИ

Зазвичай під час проведення комплексу різноманітних профілактичних заходів працівники міліції особливо ретельно обстежують недобудовані об’єкти та покинуті будівлі. Адже вони часто є місцями зібрання різноманітних кримінальних елементів: раніше засуджених, наркоманів, осіб без певного місця проживання або таких, які ухиляються від слідства і суду. Так було і напередодні проведення останніх виборів.
У той жовтневий день помічник дільничного інспектора міліції, молодший сержант Орест Бедзіль оглядав підвал недобудованого пологового будинку, розташованого на території Центральної районної лікарні. Адже це місце було добре відоме міліціонерам як скупчення кримінальної публіки всього райцентру. І тут його чекала незвична знахідка. В одному з кутків підвалу сержанту впала в око рука людини, яка виглядала з-під купи гілок. Відкинувши їх, міліціонер побачив заклякле тіло молодої дівчини. Про страшну знахідку Орест тут же повідомив чергового по райвідділу міліції. Звідти на місце пригоди швидко прибула слідчо-оперативна група. Після ретельного обстеження підвалу міліціонери виявили знаряддя вбивства – ним виявився уламок цеглини, на якій запеклася кров жертви. Крім того, під час розтину тіла загиблої судово-медичний експерт установив, що незадовго до смерті вона мала статеві стосунки з чоловіком.

Про страшну знахідку було повідомлено керівництво УМВ С області. Згодом у Врадіївку прибула слідчо-оперативна група з числа найбільш досвідчених працівників апарату УМВС. Її очолив перший заступник начальника УМВС області, полковник міліції Валерій Радченко. Він тут же, на місці, скоординував зусилля місцевих розшуковців і прибулих працівників різних служб УМВС області.
До цього часу врадіївські оперативники встановили особу загиблої. Нею виявилася 31-річна Вікторія, жителька райцентру. Вона вела антигромадський спосіб життя: пиячила в різних компаніях, після чого вступала з їх учасниками в статеві стосунки. Розшуковці швидко встановили, чим вона займалася в той день. З’ясувалося, що Вікторія пиячила в компанії трьох молодиків в одному з місцевих барів. Двох з них оперативники запросили до райвідділу, і ті розповіли їм, що дійсно в той день вони непогано «відпочивали» в барі. Та коли гроші у них закінчились – пішли додому. А ось третій учасник компанії – Іван ще залишився в барі з Вікторією. Єдине, що вони знали про нього, це те, що він нині живе в Одесі і чимось торгує на одному з місцевих ринків.

Оперативники швидко встановили особу цього новоявленого «одесита». Ним виявився 23-річний Іван К. Той справді віднедавна змінив Врадіївку на Одесу і мешкав в одному з приміських селищ. Полковник В. Радченко надіслав туди групу захоплення з числа найбільш досвідчених і фізично підготовлених співробітників карного розшуку УКР УМВС області. В Одесі вони скоординували свої дії з колегами, розробили і успішно провели необхідні заходи по затриманню підозрюваного. А перед цим одеські розшуковці встановили, що Іван жив у громадянському шлюбі з мешканкою селища Таїрово і заробляв на життя, реалізуючи м’ясопродукти на одному з місцевих ринків. Там напередодні було скоєно чергову крадіжку. І підозрюваного викликали на бесіду у відділення міліції, начебто як свідка. А коли Іван з’явився, тут його вже чекав сюрприз. Після встановлення особи, один з миколаївських розшуковців сказав: «Ну що, Іване, тобі привіт з Врадіївки». Почувши ці слова, той усе зрозумів і впав на стілець. Потім, випивши стакан води, розповів про обставини, при яких він убив молоду жінку.

…Того осіннього дня Іван приїхав у гості до тітки. Більше рідні тут у нього не було. Його старший брат нині відбуває покарання в місцях позбавлення волі. Щоби якось розвіятись, Іван вийшов у центр селища, де зустрів двох знайомих хлопців. З ними була і Вікторія. Разом вони пішли в один з місцевих барів. Коли у його знайомих закінчилися гроші, вони пішли додому. А Іван, довідавшись від них, що Вікторія надає інтимні послуги, вирішив скористатися цим. Гроші у нього ще залишалися, тому він узяв пляшку горілки і запросив дівчину продовжити так чудово почате «свято життя» на природі. Вікторія привела його в покинуту будівлю. Тут після випитої солідної долі оковитої Іван став вимагати, щоб вона «розрахувалася» з ним за пригощання сексом, причому екстремальним, але та відмовилася. Проте Іван і не думав відмовлятися від запланованого. Тому, намагаючись отримати своє, він спочатку придушив дівчину і скоїв з нею статевий акт неприродним шляхом. А коли Вікторія пригрозила, що заявить на нього в міліцію, ґвалтівник ударив її по голові шматком цеглини. Побачивши, що дівчина не подає ознак життя, вбивця скинув її тіло з майданчика другого поверху в підвал. І, спустившись туди, закидав труп сухим гіллям.

Убивця вже зібрався йти з цього страшного місця, але тут у кишені куртки жертви задзвонив мобільний телефон. Тому Іван вирішив забрати його із собою. Манівцями він дійшов до будинку тітки. І, користуючись її відсутністю, швидко відмив одежу від плям крові. Після чого найближчим рейсом виїхав до Одеси. Даремно сподіваючись, що ніхто і ніколи не встановить, що смерть Вікторії – його рук справа. Але завдяки напруженим зусиллям і швидким, професійнім діям співробітників карного розшуку УМВС області вбивця був затриманий. Проти нього порушено кримінальну справу за статтею 115 Кримінального кодексу України «Навмисне вбивство». Свій день народження він зустрів у камері СІЗО. А останню крапку в цій справі поставить суд. Згідно із санкцією ст. 115 КК України Івану загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років з конфіскацією його особистого майна.
Ось у таких нелегких умовах у період виборчої кампанії довелося працювати співробітникам карного розшуку УМВС області і вони спрацювали добре. І за це їм честь і хвала.

Володимир ЗАЦЕРКЛЯНИЙ, член Національної спілки журналістів України

Сообщение:

*

НОВОСТИ