Свято «акул» інформаційного простору

Новости

  18 Ноя , 2010

16 листопада з нагоди професійного свята – Дня працівників телебачення, радіо та зв’язку у Будинку телебачення облдержтелерадіокомпанії відбулися урочисті збори за участю першого заступника голови обласної ради Володимира Пащенка, міського голови Володимира Чайки, начальника управління у справах преси та інформації Світлани Скиби, заступника голови облпрофради Юрія Толмачова, голови обкому профспілки працівників культури області Любові Назарової, голови обласної організації Національної спілки журналістів України Миколи Стеценка та інших.

Генеральний директор облдержтелерадіокомпанії, заслужений журналіст України Олександр Митрофанов у своїй доповіді зазначив, що в Україні згідно з Указом Президента працівники радіо і телебачення відзначають своє професійне свято, починаючи з листопада 1994 року. Галузь, яку представляє очолюваний ним трудовий колектив, є важливою складовою вітчизняної економіки, основою інноваційного розвитку держави, вона забезпечує населення комунікативними послугами та задовольняє потреби кожного громадянина щодо отримання інформації. У своїй повсякденній праці журналіст звертається до людей, до їх кращих патріотичних почуттів, тому від його професійності значною мірою залежить, наскільки поінформованим та свідомим буде наше суспільство. На теренах України наша обласна телерадіокомпанія – одна з кращих. Це говорить про те, що до глядача і слухача надходить якісний інформаційний продукт. Будинок телебачення – колиска професіоналів. Крім того, що майже кожен телерадіожурналіст має одну-дві вищі освіти, – у творчому плані він яскрава неординарна особистість. Водночас Олександр Олександрович підкреслив, що це свято – квінтесенція творчої праці журналістів та операторів, кореспондентів та редакторів, інженерів та зв’язківців. Життя сучасної країни неможливо уявити без сучасних продуктів радіо, телебачення та систем зв’язку, всесвітньої мережі Інтернет, узагалі без електронних засобів масової інформації.

Йшлося на урочистих зборах і про те, що телерадіожурналістика – це «хвороба» на все життя. Про вірність цій непростій і доволі виснажливій професії миколаївські телерадіожурналісти діляться у власних книгах. Для людей «з іскрою Божою» насамперед головною перевагою професійного вибору є неймовірно захоплююче, цікаве і змістовне життя. Саме такий висновок робить читач книги «Поговорим, брат…», автором якої є заступник генерального директора облдержтелерадіокомпанії Олександр Топчій, блискучий тележурналіст, професіонал з великої літери, який майже сорок років життя присвятив телебаченню.

Прикладом професійної вірності тележурналістиці є і життєвий шлях керівника компанії. Олександр Митрофанов працює на телебаченні більшу частину свого життя. Каже – філолог за фахом, за запрошенням товариша, тоді ще молодого журналіста Юрія Скиби, прийшов просто, так би мовити, «спробувати попрацювати», а залишився на 35 років. Потім були перші вчителі – Євгенія Бондаренко і Ніна Землякова, незабутні зустрічі з людьми, безліч сюжетів і нові програми. Довгий шлях від редактора художніх, інформаційних програм до головного редактора і генерального директора телерадіокомпанії.

Багато чого змінилось за ці роки й у виробництві телепрограм, і в їх творчій складовій, але незмінним, вважає Олександр Митрофанов, повинно залишатись одне – висока якість нашого телепродукту – як духовна, моральна, так і технічна.

Якраз цю головну складову доброго імені журналіста у суспільстві, а також суспільну цінність творчої праці представників телебачення і радіо виділив у своєму виступі на урочистих зборах перший заступник голови обласної ради Володимир Пащенко, коли наголосив, що чистота у викладі фактів і їх коментарів – не лише умова для популярності журналіста-професіонала, але і його здобуток.

Від імені депутатського корпусу обласної ради, від себе особисто Володимир Валентинович тепло привітав колектив облдержтелерадіокомпанії з професійним святом, побажав нових професійних досягнень, кар’єрного росту, творчих ідей та їх втілення у життя, а також кращим представникам вручив Почесні грамоти та Подяки обласної ради.

За вагомий особистий внесок у висвітлення проблем соціальної і духовної сфери Миколаївщини, високий професіоналізм, активну життєву позицію Подяку обласної ради оголошено оператору телебачення І категорії виробничо-художнього персоналу телебачення Миколаївської обласної державної телерадіокомпанії А.Ф. Белібову, інженеру І категорії цеху монтажу та зйомок телебачення Г.В. Дракіній, звукооператору радіоканалу «Миколаїв» головної редакції радіопрограм у м. Миколаєві Миколаївської обласної державної телерадіокомпанії Ю.Б. Лабковій, редактору відділу інформації та аналітичних передач Я.С. Покидько, друкарці І категорії редакції громадсько-політичних та художніх передач головного об’єднання радіомовлення на область Миколаївської обласної державної телерадіокомпанії Т.О. Бурлак.

Разом з вітаннями на урочистих зборах члени творчого колективу облдержтелерадіокомпанії отримали нагороди від облдержадміністрації, міського голови Володимира Чайки, облпрофради, обкому профспілки працівників культури, обласної організації Національної спілки журналістів України.

Прес-служба обласної ради

Сообщение:

*

НОВОСТИ