Творчий вечір чарівника слова

Культура, Новости

  9 Ноя , 2010

У Центральній бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького існує добра традиція знайомити своїх читачів з новими іменами та збагачувати свої фонди книгами з автографами письменників.
5 листопада відбувся творчий вечір «Барви горицвіту Івана Баклицького» та презентація двох його нових поетичних збірок «Сонети» та «Яблунева віть».

Іван Олексійович Баклицький – український поет, який мешкає в селі Полігон Жовтневого району. Він – лауреат Всеукраїнського літературного конкурсу «Струни душі», дипломант Всеукраїнської соціально-культурної акції «Вогневі барви», володар гран-прі Другого обласного пісенно-літературного авторського конкурсу для людей з обмеженими фізичними можливостями «Перлини півдня», голова творчого літературно-мистецького об’єднання «Горицвіт», автор дев’яти поетичних збірок, учасник поетичних антологій «Миколаївський оберіг», «Вітер з лиману». Твори поета надруковані навіть осетинською мовою! Також Іван Олексійович – фітотерапевт, кандидат у майстри спорту з шахів.

Тема творів митця – повага до землі, людська дружба і любов, християнська віра. Вірші поета співучі, легко лягають на музику. Місцеві композитори М. Шерстюк, Д. Жарський, А. Олейнікова створили більше десяти вокальних творів на вірші поета.

Серед запрошених були присутні шанувальники творчості поета, творча інтелігенція міста, представники ЗМІ, читачі бібліотеки.
Незважаючи на поважний вік, у поета багато творчих намірів: «Планую в наступному році видати книжку, вже працюю над нею. За день, якщо з темою склалося, пишу по два вірші. Виникла незвичайна ідея видати таку собі фітозбірочку про різні трави та їх використання у віршованій формі. Взагалі матеріалу, як і творчих планів, дуже багато, хочеться все встигнути, аби часу вистачило».

Іван Олексійович знає кожну травиночку та стебельце, що ростуть на рідній землі, й оспівує їх красу та свіжість. До речі, сонет – класична поетична форма, яку не всі в змозі втримати, а в Івана Олексійовича – книжка за книжкою.

Коли твориш, треба замислюватися над вічним, тоді твоє ім’я надовго залишиться в історії літератури. Побажаємо авторові творчої наснаги, щоб його твори стали багатством уроків української словесності. Нехай його ім’я залишиться яскравою перлиною, яка ніколи не потьмяніє, на небосхилі української літературної творчості!

Ірина ТАРАСЮК
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ