У процесі очищення країни

Новости

  16 Ноя , 2010

13 листопада в ДП «Миколаївський морський торговельний порт» відбувалося перевантаження першої партії (1500 тонн) гексахлорбензолу. Всього планується до кінця поточного року вивезти за межі нашої країни 11500 тонн цих шкідливих відходів виробництва. Як повідомив начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області Сергій Литвак, урядом нашої країни вперше були виділені кошти (близько півтора мільярда гривень) для ліквідації надзвичайної екологічної ситуації у місті Калуші Івано-Франківської області. Як відомо, через відходи місцевого хімічного підприємства «Оріана» там уже давно існує вірогідність техногенної катастрофи. Тому виникла нагальна потреба вивезення цих відходів за межі України. Здійснити це можна лише залізничним та водним шляхом. Із цією метою був обраний наш порт.

Контролювали цей процес і голова облдержадміністрації Микола Круглов, і оперативний штаб на чолі з першим заступником голови облдержадміністрації Геннадієм Ніколенком, і Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Миколаївській області, й «Національний центр поводження з небезпечними відходами». Всі роботи, пов’язані з перевантаженням грузу, проводилися при співробітництві з Головним управлінням МНС України в Миколаївській області. На постійному чергуванні перебували дві аварійні бригади, три лабораторії кожні півгодини проводили моніторинг, брали проби грунту, води та повітря. З цією метою з бюджету були виділені кошти для закупівлі спеціального одягу та обладнання, що дало змогу захистити й обслуговуючий персонал. Гексахлорбензол поміщений у герметичні чотиришарові біг-беги (поліпропіленові контейнери вантажопідйомністю від 400 до 1500 кг, які використовуються як тара при перевезенні та зберіганні порошкоподібних, гранульованих продуктів). Як зауважив Геннадій Ніколенко, для проведення даної операції було вжито всіх необхідних заходів, аби запобігти негативним наслідкам перевезення. Він запевнив, що наразі ніякої загрози для населення не існує, тому не слід хвилюватися з цього приводу.

Безперечно, ці роботи є дуже важливими не лише для України, а й для Миколаївської області зокрема. Як повідомив Сергій Литвак, до кінця 2011 року з Миколаївщини планується вивезти більше 680 тонн шкідливих пестицидів.
Будемо сподіватися, що цей процес очищення нашої країни від непотрібних відходів пройде успішно та не завдасть шкоди населенню та навколишньому середовищу.

Анна НІКУЛІНА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ