В. Надрага: «Основний інструмент співпраці – владні зобов’язання»

Новости

  23 Ноя , 2010

Днями на Миколаївщину з робочим візитом прибув міністр праці та соціальної політики України Василь Надрага, який за дорученням Кабміну буде також виконувати повноваження відповідального за взаємодію з владою Миколаївської області. Під час візиту він зустрівся на прес-конференції з представниками «четвертої» влади.

Василь Надрага зазначив, що основним завданням є консолідація сил уряду, обласної ради та облдержадміністрації, яка б йшла на користь жителів Миколаївщини. «Все, що я зможу, буду робити, і сподіваюсь, що місцева влада також відповідально буде ставитись до виконання своїх зобов’язань перед громадянами Миколаївщини. Основні інструменти співпраці – владні зобов’язання», – наголосив міністр.

На запитання щодо соціального спрямування бюджету і чи планується збільшення соціальних стандартів Василь Іванович відповів, що бюджету ніколи не буває достатньо на все, і навіть у найбагатших державах завжди йдуть суперечки, на що спрямувати ті чи інші кошти.

«Скільки б не було коштів в бюджеті, їх завжди не вистачає. Незважаючи на те, що наша держава була в дуже складному економічному становищі, ми взяли на себе цілу низку зобов’язань – ми виконали закон про соціальні стандарти. П’ять разів, у тому числі з 1 грудня, ми підвищуємо пенсії і заробітні плати, і всі ті виплати, які виконуються бюджетом. Більш того, ми зробили перерахунок і протягом травня – червня було виплачено кошти, які люди недоотримали протягом І–ІІ кварталів поточного року через те, що наші попередники не виконували закон про соціальні стандарти», – роз’яснив В. Надрага.

Як зазначив міністр, ця тенденція демократичного ставлення до зобов’язань і подальшого збільшення соціальних стандартів буде залишатись, тим паче вона ухвалена Президентом і на ній постійно наполягає Прем’єр-міністр. Хоча на противагу Україні в розвинених країнах Європи на сьогодні йде скорочення всіх соціальних виплат і стандартів.

«У 2011 році плануємо збільшення зарплат, пенсій, єдине, що, може, не в таких обсягах, як бажалось, але як тенденція, як ідеологія ставлення влади до своїх громадян, як підхід, що вже встановлені, будуть повністю збережені у бюджеті 2011 року», – пообіцяв Василь Іванович.

Щодо соціальних центрів Миколаївщини, то, зі слів міністра, вони «вписуються» в ідеологію Президента. Нагадаємо, що лише на Миколаївщині вдалося зберегти систему вертикалі соціального захисту, яка включає в себе обласне управління, районне, а також кабінет соціального захисту в сільській раді. Ця сходинка необхідна, в першу чергу, жителю села для оформлення всього соціального пакета, адже не всі можуть собі дозволити проїзд до району і з фізичної, і з матеріальної точки зору.
«Я задоволений тим, як усе функціонує у соціальній сфері Миколаївщини», – зауважив міністр.

У продовження теми В. Надрага доповів, що незабаром на Миколаївщину приїде його заступник, який безпосередньо «зануриться» у ситуацію і буде працювати у тому напрямку, щоб ця мережа соціальної допомоги, яка існує, була збережена, і, більш того, спільними зусиллями намагатимуться цей досвід розповсюдити в усіх областях України. «Це повністю відповідає ідеології, яку запропонував Президент у своїй програмі «Україна для людей», згідно з якою влада і держава повинні бути ближче до людини», – продовжив Василь Іванович.
Питання розміру дефіциту Пенсійного фонду, шляхів його скорочення та прогнозування на наступний рік не оминули увагою журналісти.

«Сьогодні ми вийшли на розуміння і стабільність фінансового бюджету, наступний етап – скорочення заборгованостей у соціальній сфері. Ситуація порівняно з березнем стабілізувалася, і поставлені завдання на кінець року ми виконали достроково. За найближчі 2 – 3 роки плануємо вийти на бездефіцитність нашого бюджету», – заявив В. Надрага.
На сьогодні в Україні рівень бідності сягає 24,6%. Чи буде цей ганебний показник до кінця року знижений? Які з цього приводу є стратегії у Міністерстві?

«Головним інструментарієм у боротьбі з бідністю є підвищення соціальних виплат», – наголосив міністр.
Як розповів Василь Надрага, в планах уряду – збільшення мінімальної пенсії. Виходячи з цього, буде перерахована і решта всіх пенсій, пообіцяв чиновник. Відповідним чином з 1 грудня збільшиться і розмір заробітної плати. Відбудеться і збільшення по єдиній тарифній сітці для працівників бюджетної сфери. В бюджеті 2011 року майбутні збільшення також будуть ураховані.

Торкнулися журналісти й резонансного питання зі спрощеним наданням субсидій. І чи дійсно вона спрощена, адже, як повідомили працівники ЗМІ, є випадки черг та вимагання від людей похилого віку цілої кіпи документів.

На це міністр обурився і заявив, що для пенсіонерів, окрім заяви і спрощеної декларації, більш нічого подавати не треба, плюс для малозабезпечених сімей додатково потрібна довідка про доходи, а збирання необхідної інформації входить в обов’язки представників соціального захисту на місцях. Більше людина нікуди не ходить! І продовжив, що в Україні умови отримання житлових субсидій найліберальніші. Тим паче, що згідно зі світовою практикою субсидія в багатьох країнах надається тільки на енергоносії, а у нас – на весь комплекс житлово-комунальних послуг.

Громадянам, які протягом серпня – вересня подали заяви на субсидію, але не набули на неї права через невелику вартість послуг у неопалювальний період, субсидія буде призначена на опалювальний період без додаткового звернення до органів праці та соціального захисту населення», – пояснив В. Надрага.

Зі слів міністра, станом на 1 жовтня житлову субсидію в Україні вже отримують 463,3 тис. сімей. Це в два рази більше, ніж отримували до введення нового порядку (229,8 тис. сімей).
При цьому він закцентував увагу, що за такий короткий термін майже на 100% удалося налагодити взаємодію з комунальними підприємствами щодо електронного обміну необхідною інформацією для призначення субсидії.

Міністр також висловив упевненість, що після всіх ініційованих спрощень і дерегуляцій Мінпраці щодо отримання субсидій у людей не повинно виникати жодних проблем. «Кожен громадянин, який потребує допомоги держави по сплаті житлово-комунальних послуг, – отримає її», – констатував міністр.

Валентина СТЄКОЛЬЩИКОВА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ