А віз (із грошима) і нині там… (Андрій ТЮРІН)

Співпраця з українськими банківськими установами – то своєрідна російська рулетка. Може, й пощастить, а в іншому випадку… В цьому переконалися, набувши власного гіркого досвіду, Рибаківський сільський голова Березанського району Віктор Бізіков та понад двохтисячна місцева громада.

До проблеми долучився депутат обласної ради М.Ю. Воронцов, який звернувся до редакції «РП» з відповідним запитом і вимогою втрутитися в ситуацію. Задля вивчення питання ми виїхали до Рибаківки…
Довіривши, ще в 2008 році, кошти сільської ради комерційному банку «Надра» (на загальну суму 5 мільйонів 200 тисяч гривень, у вигляді двох депозитних вкладів терміном на один рік), рибаківці сподівалися водночас й убезпечити кошти від інфляції, й, можливо, заробити дещо. Тим паче, що, обираючи на конкурсі з-поміж інших фінансових установ саме цей банк, сільські депутати сподівалися на його досить високе реноме, на те, що він на той момент входив до десятки найкрупніших банків України. Але сталося не так, як гадалося…

Проектів, куди необхідно спрямувати мільйони бюджетних коштів, у Рибаківської сільської ради невпрогорт. Це – і реконструкція старого й побудова нового водогонів, і добудова сільської лікарняної амбулаторії, і здійснення робіт з берегоукріплення, ремонт сільських доріг тощо. Як можна легко здогадатися, всі ці об’єкти потребують значного фінансування, лише на добудову амбулаторії слід винайти 2,5 мільйона гривень.

Принагідно варто зауважити, що Рибаківка – відомий в Україні, й не тільки, морський курорт. Щоліта на чудові піщані пляжі Рибаківки, Лугового та Глибокого приїжджають тисячі відпочивальників – як з України, так й інших країн, у тому числі з дальнього зарубіжжя. Від використання дарованих самим Творцем природних принад отримують роботу та достойний заробіток сотні місцевих мешканців, наповнюються сільський, районний та обласний бюджети. Й, розвиваючи соціальні та культурні умови проживання людей на узбережжі, місцева влада не лише поліпшує життя своїх земляків, а й підвищує рекреаційну привабливість Чорноморського узбережжя Миколаївщини, створює позитивний імідж нашого регіону в очах вітчизняних та іноземних інвесторів. За останні чотири з половиною роки, відколи місцеву громаду очолив Віктор Бізіков, зроблено чимало добрих справ – визначено та розширено межі села, виділено громадянам земельні ділянки під будівництво, капітально реставровано дитячий садок, відремонтовано чимало інших соціальних об’єктів, наведено лад у використанні землі, сплаті податків та зборів тощо. Але й у планах сільського голови та депутатів сільської ради – ніяк не менше добрих справ на виконання наказів виборців.

І коли у чітко визначений договорами між Рибаківською сільрадою та банківською установою час кошти сільській раді на її вимогу не було повернуто, цілком можна було очікувати, що на захист законних вимог та інтересів місцевої громади встане численна чиновницька та правоохоронна рать, яка всім своїм авторитетом та залізною волею у відстоюванні державних інтересів примусить банк «Надра» виконати взяті на себе зобов’язання.
Далебі…

Куди тільки не звертався Віктор Бізіков у надії повернути сільській громаді її кровні гроші – а віз і нині там. У масивній папці, що зберігається у сільській раді, – сотні сторінок «листування» Віктора Івановича та всіляких державних структур – Національного банку, Міністерства фінансів України, СБУ, Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції, Адміністрації Президента, судів різного рівня й, звичайно, активне паперове «спілкування» із самим банком-боржником. Посилаючись на безліч законів, підзаконних актів та інструкцій, чиновники у своїх відповідях здебільшого або констатують поточний стан речей, або посилають заявника… до іншої структури (читай – куди подалі). Попри те, що Господарський суд міста Києва своїми рішеннями недвозначно зобов’язав комерційний банк повернути гроші тим, кому вони належать.

Рибаківський сільський голова минулого року навіть вручив відповідне звернення особисто в руки тодішньому Прем’єр-міністру України, але й досі – ані пари з вуст (та й до того тепер з огляду на відомі події?).

– Якщо сільський голова не виконає норми Конституції України або порушить якийсь закон – то він злочинець, корупціонер. А якщо це банк, то він, виходить, поза правовим полем? – риторично запитує Віктор Бізіков.

А й справді, незалежній Україні трохи менше двох десятиліть. За цей нетривалий час було вибудувано безліч фінансових «пірамід» та здійснено шахрайських оборудок, унаслідок чого у дурні були пошиті мільйони українських громадян. Та чи багато ви чули про тих же банкірів, які за свої незаконні діяння сіли на лаву підсудних і потім понесли заслужене покарання? Я особисто – ні. А, можливо, вивели на чисту воду тих можновладців, що «кришували» нечистих на руку ділків? І про це відомо не дуже багато. Натомість, завдяки засобам масової інформації, всі прекрасно обізнані про величезні статки новоявлених скоробагатьків, вивід багатомільярдних сум в офшорні зони, безглузде марнотратство нових «хазяїв життя». Та чи не за рахунок тих же обдурених вкладників як гриби після дощу виростають величезні маєтки та купляються розкішні автомобілі?..

Зайшовши на сайт ВАТ КБ «Надра», я прочитав досить оптимістичну інформацію про те, що «завдяки проведеній ефективній роботі з клієнтами НАДРА БАНК уже сьогодні створив надійний фундамент для повноцінної бізнес-діяльності і бездоганного виконання своїх зобов’язань». Що ж, можливо, через певний час завдяки отій «ефективній бездоганності» Рибаківській сільській раді й будуть повернені її ж кошти, а також, якщо пощастить, відшкодують заподіяні збитки. Але от хто поверне сельчанам віру в Закон та рівність усіх перед Фемідою, не кажучи вже – про довіру до банківської системи України?..

Андрій ТЮРІН

Комментарии:

  1. гость:

    Бизиков тот еще воришка. А сколько денег на своих счетах и счетах семьи? А вот с депозитом не повезло.Не нажился.

Сообщение:

*

НОВОСТИ