«Добро – це зло, зло – це добро»

Культура, Новости

  9 Дек , 2010

У п’ятницю, 3 грудня, в Миколаївському академічному українському театрі драми та музичної комедії відбулася прем’єра вистави «Макбет» за мотивами однойменної п’єси Вільяма Шекспіра. Це один із наймасштабніших проектів 84-го театрального сезону, режисером-постановником якого є Сергій Павлюк. У ньому задіяний практично весь колектив театру разом із балетом. До речі, славнозвісна «Чайка», яку миколаївці мали змогу побачити не так давно, також є його творінням.

Та цього разу херсонський режисер перевершив будь-які сподівання. Фарсова трагедія (за визначенням самого автора) вражає гармонійним поєднанням хореографічної пластики та сучасного символізму. Від шекспірівської версії залишилися лише дійові особи, сюжет та деякі текстові елементи. Все інше – плід оригінального режисерського задуму. Зацікавило й музичне оформлення вистави, автором якого також був Сергій Павлюк. Керівником даного проекту виступив директор театру Микола Берсон, завдяки якому режисер мав необмежену можливість творити як митець, повною мірою розкриваючи грані свого таланту. Майстерність у постановці танцювальних номерів уже вкотре проявила й Владислава Бєлозоренко. Це їхній третій спільний проект, до того ж, досить успішний. До цього ще були «Гамлет» і «Калігула». Також вона займалася постановкою експериментальної молодіжної комедії Робін Хоудон «Шикарне весілля».

Оцінити прем’єру цього вечора зібралося чимало людей, хоча це й не дивно, адже вистава такого рівня не залишить байдужим навіть найвибагливішого глядача. Особливо якщо у головних ролях такі відомі актори, як Павло Чирва (Макбет), Андрій Дерік (Банко), Євген Ушаков (Дункан), Оксана Арнаут-Руденко (леді Макбет), Максим Руденко (Макдуф).
Безперечно, «Макбет» стала прем’єрою з прем’єр цього театрального сезону. Сподіватимемося, що вже незабаром нас здивують новими, не менш цікавими виставами.

Анна НІКУЛІНА
Фото Сергія ТИМЧУКА

Сообщение:

*

НОВОСТИ