Герої всієї Європи

Новости

  16 Дек , 2010

14 грудня Україна відзначала День ушанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, який співпадає з днем закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком.

Цього пам’ятного дня і наше місто вже вкотре долучилося до урочистостей. Уранці в церкві святого Миколая відбувся молебень по загиблих ліквідаторах аварії на ЧАЕС. Згодом у приміщенні головного управління МНС України в Миколаївській області були проведені урочисті збори за участю заступника голови облдержадміністрації В’ячеслава Рукоманова, заступника голови обласної ради Олени Симоненко, голови Миколаївської обласної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Рубіка Симоняна, начальника ГУ МНС України в Миколаївській області Миколи Поступальського. У заході також взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації та територіальних підрозділів центральної виконавчої влади області, представники громадських організацій, працівники МНС.

Розпочалися збори з вручення цінних подарунків: п’ятеро постраждалих унаслідок чорнобильської катастрофи отримали інвалідні візки від Партії регіонів. Також у цей день ліквідатори, голови районних громадських організацій інвалідів «Союз Чорнобиль України» були нагороджені почесними грамотами та відзнаками МНС України.

Нині на території Миколаївської області проживає 7875 громадян, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, 3040 із них – ліквідатори. Тому, звертаючись до учасників зборів, В’ячеслав Рукоманов у першу чергу наголосив на тому, що ми в боргу перед цими людьми. Олена Симоненко від імені депутатського корпусу, голови обласної ради Ігоря Дятлова подякувала за сміливість та відвагу в нелегкій боротьбі з радіоактивним забрудненням, а ще звернула увагу присутніх на обласну Програму «Турбота», яка спрямована на надання підтримки ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Микола Поступальський також висловив найщиріші слова подяки ліквідаторам, назвавши їх героями не лише нашої країни, а й усієї Європи. Він пообіцяв, що Міністерство надзвичайних ситуацій робитиме все можливе для того, щоб така страшна трагедія більше ніколи не повторилася.

Не забули цього дня вшанувати пам’ять і тих, хто віддав своє життя заради нашого спасіння. Від імені обласної державної адміністрації, обласної та міської рад відбулося покладання квітів до пам’ятника «Скорботний янгол Чорнобиля».

Приємно, що про ліквідаторів та людей, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи, пам’ятають не лише 14 грудня. Впродовж усього року органами обласної влади та місцевого самоврядування проводилася цілеспрямована робота, пов’язана з їх оздоровленням, виплатою компенсацій, додаткових соціальних стипендій та відпусток, забезпеченням ліками.

Відзначення Дня вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС має дуже велике значення як для України, так і для інших країн Європи, адже неможливо стерти з пам’яті цю чорну сторінку історії людства, яка відібрала тисячі людських життів. І скільки б не минуло років, біль від утрати рідних та знайомих ніколи не вщухне.

Анна НІКУЛІНА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ