Інна КАСЬКОВА: „Сплачувати податки стане вигідно і почесно”

Новости, Экономика

  30 Дек , 2010

Понад півроку перебуває на посаді першого заступника голови ДПА у Миколаївській області Інна КАСЬКОВА, а вже чимало зроблено під її керівництвом.

– Інно Олегівно, які позитивні тенденції в діяльності податкової служби намітились за останній час?
– У податковій службі області останнім часом відбулося багато позитивних змін, спрямованих на якісне обслуговування платників податків та своєчасну мобілізацію коштів до бюджетів усіх рівнів, зберігається стійка тенденція до виконання тих завдань, які нам доводить Кабінет Міністрів України, Міністерство фінансів України та ДПА України.

Всупереч труднощам ми постійно запроваджуємо нові ефективні методи, які сприяють своєчасним надходженням податків до бюджетів усіх рівнів від різних категорій платників.
Так, по доходних джерелах, що контролюються податковою службою області, у січні – листопаді 2010 року до Державного бюджету забезпечено 1 млрд. 703 млн. грн., що на 9 відсотків вище рівня минулого року, додатково надійшло до бюджету 139 млн. грн.

Враховуючи, що за даними статистики темп зростання промислового виробництва в області в січні – жовтні 2010 року порівняно з аналогічним періодом минулого року становив 106 відсотків, можна з упевненістю стверджувати про забезпечення адекватного темпу зростання збору платежів до бюджету.

Таких результатів удалось досягти завдяки професіоналізму, щоденній напруженій та копіткій роботі працівників обласного апарату і податкових інспекцій області. Маючи досвід роботи в податкових адміністраціях інших областей України, можу стверджувати, що колектив працівників податкової служби Миколаївської області є одним із кращих.

Зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів відбувається завдяки збільшенню добровільної сплати податків, поліпшенню їх адміністрування, руйнуванню схем мінімізації податків, а також інших чинників.
– Які підприємства зробили найбільший внесок у наповнення бюджету?

– Найбільш значні суми збору до держбюджету у січні – листопаді 2010 року забезпечені такими платниками: ДП «Дельта-Лоцман» – 17,4 відсотка в загальній сумі збору по області; ДП «НВКГ «Зоря-Машпроект» – 12,6 відсотка; Миколаївське відділення ПАТ «САН ІнБев Україна» – 11,1 відсотка; ДП «Спецморпорт «Октябрськ» – 3,8 відсотка.

Користуючись нагодою, висловлюю вдячність керівникам і колективам підприємств, які усвідомлюють необхідність добровільної і своєчасної сплати податків, наповнюють державну казну, сприяють економічному розвитку України і регіону зокрема.

– Які результати відпрацювання підприємств-«мінімізаторів» та збиткових підприємств з метою збільшення надходжень до бюджету?
– Хочу зазначити, що не всі керівники суб’єктів господарської діяльності відповідально відносяться до сплати податків. Тому одним з пріоритетних напрямків діяльності податкової служби області є робота по руйнуванню схем ухилення від сплати податків, зменшенню кількості підприємств-»мінімізаторів» і збільшенню їх податкового навантаження, зменшенню кількості збиткових підприємств і залученню їх до формування дохідної частини бюджету. Втім ліквідація кримінальних схем в економіці – лише половина справи. Куди важливіше діяти на випередження.

Фахівцями податкової служби області встановлено постійний контроль за підприємствами категорії ризику – підприємствами, які мінімізують податкові зобов’язання та які декларують збиткову діяльність.
Внаслідок цілеспрямованої та системної роботи з підприємствами-«мінімізаторами» за результатами 9 місяців 2010 року їх податкова віддача збільшилась на 0,17 відсотка порівняно з 2009 роком. При цьому з 59 «мінімізаторів» збільшили податкову віддачу 34 СГД, або 57,7 відсотка. Крім того, 6 СГД, або 10,2 відсотка, вийшли із категорії «мінімізаторів» та мають податкову віддачу один відсоток або більше.

Враховуючи позитивну тенденцію щодо збільшення податкової віддачі, відповідно збільшились і надходження з податку на прибуток. Порівняно з січнем – листопадом 2009 року бюджет додатково отримав 4,8 млн. грн., або на 7,9 відсотка більше, та становить 65,6 млн. грн.

Одним із дієвих заходів, спрямованих на зменшення кількості підприємств-«мінімізаторів», є проведення документальних перевірок. Так, протягом 11 місяців 2010 року перевірено 46 підприємств, або 78 відсотків зазначеної категорії. За результатами перевірок донараховано податку на прибуток 53,2 млн. грн. та зменшено збитків на 5, 6 тис. грн.

Вагомим резервом розширення бази оподаткування є подолання збитковості підприємств. За підсумками 9 місяців цього року 11 підприємств задекларували збитки у сумі 67,2 млн. грн. Порівняно з аналогічним періодом минулого року їх кількість зменшилась у два рази, а сума збитків – утричі.

– Яка робота проводиться податковою службою області щодо підвищення рівня сплати ПДВ?
– Хочу зазначити, що ми намагаємося працювати так, щоб жодним чином не порушувати демократичних основ співпраці з усіма категоріями платників податків.

З метою підвищення рівня сплати ПДВ визначені пріоритетні напрямки роботи з платниками ПДВ, а саме відпрацювання підприємств-«мінімізаторів».
Так, за рахунок відпрацювання середньомісячний збір ПДВ у другому півріччі цього року у порівнянні з середньомісячним збором першого півріччя – збільшився майже в 1,7 разу.
На початок року в цілому по області значилось 192 підприємства-«мінімізатора» з ПДВ (підприємства, які декларують податкові зобов’язання на рівні податкового кредиту).

В результаті проведеної роботи органами ДПС кількість підприємств-«мінімізаторів» зменшилась та становить 12 (по деклараціях за жовтень 2010 року).
Протягом поточного року підприємствами-«мінімізаторами» сплачено до бюджету ПДВ у сумі 10,0 млн. грн., у тому числі в листопаді поточного року – 1,3 млн. грн.

Серед важливих напрямків роботи з платниками ПДВ є відпрацювання розбіжностей між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом контрагентів. За 11 місяців цього року за результатами відпрацювання таких розбіжностей підрозділами оподаткування юридичних осіб донараховано до бюджету 23,6 млн. грн., у тому числі по відпрацюванню суб’єктів господарювання, які мали взаємовідносини з підприємствами з ознаками фіктивності – 21,3 млн. грн. В області триває операція «Бюджет». Ризикованими підприємствами, які відпрацьовуються у рамках операції «Бюджет», у поточному році сплачено ПДВ 15,8 млн. грн., що майже у 2,4 разу більше минулого року.

– Інно Олегівно, в Україні прийнято Податковий кодекс. Яких позитивних зрушень ви очікуєте щодо адміністрування податків?
– Для податкової служби визначено важливе завдання щодо приведення системи адміністрування податків до норм Податкового кодексу. Насамперед це потребує реорганізації відповідно до зміни повноважень та нових завдань податкової служби, перенесення акценту у роботі на комплекс аналітичних функцій та процедур, нормативно-правового забезпечення адміністрування податків. У стислі терміни має бути розроблена значна кількість нових підзаконних актів, а також внесено зміни до великої кількості нормативних актів.

З прийняттям Податкового кодексу ми отримали можливість узгодити й удосконалити механізм взаємодії держави та платників податків.
Очевидним є той факт, що скорочення кількості податків, зниження ставки податку на прибуток, спрощення адміністративних процедур сприятиме стимулюванню ділової активності представників бізнесу і позитивно впливатиме на розвиток економіки.

За рахунок удосконалення адміністрування податків, зменшення податкового навантаження буде розширена база оподаткування, намітиться чітка тенденція протидії тіньовій економіці, що сприятиме збільшенню фінансового ресурсу бюджетів усіх рівнів.

Податковий кодекс – це стимул для зміни свідомості громадян, коли платити податки – почесно і патріотично, а відповідальність за несплачені податки – невідворотна.
Керівництво податкової служби області завжди готове йти назустріч сумлінним платникам та допомагати у межах своєї компетенції у вирішенні їх проблем.

Переконана, що тільки налагодження відкритих та прозорих відносин із кожним платником податків, розвиток партнерських відносин з чесним бізнесом забезпечать рівновагу в суспільстві та економічне зростання держави.

Що ж до роботи податківців, – то попереду ще багато цікавих задумів та перспективних ідей, і я впевнена, що якісний кадровий потенціал, відповідальність і професіоналізм працівників податкової служби області, своєчасні управлінські рішення, сумлінне виконання доручень Державної податкової адміністрації України, все це сприяє виконанню завдань держави.

Лариса ЛЕВЧЕНКО, головний держподатінспектор відділу масово-роз’яснювальної роботи та звернень громадян ДПА у Миколаївській області

Сообщение:

*

НОВОСТИ