Інвестуйте в Миколаївщину!

Новости, Экономика

  2 Дек , 2010

В останній день осені, 30 листопада, в облдержадміністрації відбулася чергова нарада з представлення інвестиційних паспортів. Вів нараду заступник голови облдержадміністрації Ігор Катвалюк. Цього разу свої «візитні картки» широкому загалу презентували Єланецький, Веселинівський, Березнегуватський та Жовтневий райони нашої області.

Уже відбулися чотири подібні наради, в яких взяли участь дев’ять адміністративних районів та чотири міста обласного підпорядкування.
Найбільш відповідально до цієї роботи підійшли в Баштанському, Братському, Первомайському районах та у місті Первомайську, де керівники особисто представляли свої інвестиційні проекти. Також на достатньо високому рівні був презентований інвестпаспорт м. Вознесенська.
На початку наради Ігор Катвалюк ще раз підкреслив важливість цієї роботи та висловив надію на те, що вона стане імпульсом до залучення нових інвесторів.

Першим мав можливість репрезентувати Єланецький район голова райдержадміністрації Андрій Добровольський. За його словами, даний район може зацікавити потенційних інвесторів прибутковим об’єктом туристичного бізнесу – заповідником «Єланецький степ», який, до речі, є на сьогодні єдиною степовою природоохоронною територією на Правобережній Україні. Цей заповідник, безумовно, має велике наукове та природоохоронне значення. Головною і невід’ємною його складовою є тварини та рослини, які є рідкісними, або регіонально рідкісними, і потребують охорони. Зберегти цю територію у всій її цілісності – ось головне завдання заповідника, в якому є всі умови для відновлення природних рослинних комплексів, реакліматизації унікальних видів флори та фауни. Тому залучення інвестицій для цього проекту має велике значення не лише для району, а й для всієї країни.

Також Андрій Васильович запропонував цілу низку різноманітних інвестиційних проектів, які можуть зацікавити інвесторів. Серед них – організація переробки круп’яних культур, розробка покладів кристалічних порід та їх промислова переробка, виробництво сільгосппродукції рослинного та тваринного походження, запровадження лінії з переробки сировини для виробництва біопалива, гранульованих та комбінованих кормів для тваринництва, створення автотранспортного підприємства по наданню послуг з пасажирських перевезень, організація комплексу для відпочинку на території Маложенівської сільради.

Наступним представляв інвестиційний паспорт заступник голови Веселинівської райдержадміністрації Микола Рубаний. Район, який величають «долиною троянд та перлиною південного степу», також багатий на цікаві пам’ятки історичного та культурного значення. Однією з них є страусина ферма «Саванна», що розташована на території селища Ставки. Ця ферма з 2004 року займається розведенням африканських страусів, є однією з найбільших на півдні України і наразі використовується ще й у туристичних цілях.

У своєму виступі Микола Петрович акцентував увагу й на інших інвестиційних проектах району. Зокрема до них увійшли: реконструкція та модернізація Веселинівського хлібозаводу, відновлення роботи харчо-смакової фабрики, будівництво комплексу з вирощування свиней, реконструкція комбікормового цеху та розвиток народних ремесел.

Розповіла про свій район і заступник голови Березнегуватської райдержадміністрації Валентина Максименко. Зокрема вона нагадала, що на території соснового урочища Біла Криниця розміщується дитяча оздоровча база відпочинку ім. М.В. Башкірова, яка була заснована ще у 1988 році. Нині ця база потребує поліпшення житлових умов, що можливо лише за рахунок інвестування.

Також Валентина Григорівна ознайомила присутніх з наступними інвестиційними пропозиціями Березнегуватського району: виробництво екологічно чистої, рафінованої та дезодорованої олії, будівництво цеху з виготовлення молочної продукції (в тому числі ексклюзивних сирів), налагодження виробництва мінеральної та питної води в с. Біла Криниця, видобування корисних копалин, реконструкція комплексу по вирощуванню племінних свиней, реконструкція будівлі під готель у смт Березнегувате.

Останньою презентувала інвестпаспорт Жовтневого району голова райдержадміністрації Альона Ракова. Вона запропонувала інвесторам вкласти свої кошти в такі проекти: переобладнання худобозабійного пункту, реконструкція КП «Жовтневий хліб», удосконалення «Універсального морського комплексу терміналів «Галіцино», відновлення роботи КП «Жовтневі ковбаси», створення об’єктів інфраструктури придорожньої території вздовж автомобільної дороги державного значення (Одеса – Мелітополь – Новоазовськ), розширення комплексу з переробки томатів на базі ФГ «Органік сістем», відновлення інтенсивного землеробства на ПСП «Агрофирма «Родничок».

Наприкінці наради Ігор Катвалюк побажав усім учасникам успішного доопрацювання інвестиційних паспортів та розміщення їх на спеціально створеному сайті «Інвестиційні можливості Миколаївщини». Він також ще раз наголосив на тому, що інвестпаспорт – це динамічний інструмент здійснення системної інвестиційної політики, який потребує постійного поновлення інформаційних даних.
Маємо надію, що практика складання та представлення інвестиційних паспортів нашої області буде лише вдосконалюватися, а інвестиційний клімат– покращуватися.

Анна НІКУЛІНА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ