Микола Круглов: «Я несу відповідальність за те, що відбувається в області»

Новости, Политика

  25 Дек , 2010

У четвер, 23 грудня, у сесійній залі обласної ради відбулася прес-конференція губернатора Миколи Круглова за підсумками року, що минає. Ряд важливих висновків Микола Петрович озвучив сам, решту не менш цікавої інформації журналісти мали змогу отримати в режимі «відкритого мікрофона».

Першим питанням, якого торкнувся голова обласної держадміністрації, стало питання працевлаштування та легалізації трудових відносин. За підсумками 2010 року Миколаївщина посідає перше місце серед інших регіонів України щодо створення робочих місць. Але все не настільки «райдужно», як може здатися на перший погляд. Згідно зі статистичними даними в області налічується більше 700 тис. працездатного населення, з них працевлаштовано трохи більше 500 тис., але тільки половина працює офіційно. Отже, лише з половини працюючих громадян стягуються всі необхідні податки та збори, в тому числі у Пенсійний фонд.

– Ми здійснили 9,2 тис. перевірок і, як мінімум, у третині з них знайшли порушення. Це прийняття людей без належного оформлення, без записів у трудових книжках, без відрахувань у Пенсійний фонд, з можливістю отримання лише мінімальної заробітної плати тощо. Ця цифра повинна хвилювати все суспільство, – наголосив губернатор, – адже з 500 тис. працевлаштованих, якщо навіть урахувати кількість приватних підприємців (а їх зареєструвалося 72,5 тис.), значна частина продовжує працювати «в тіні». Ця «тінь» б’є по кожному з нас, у першу чергу, по пенсіонеру, по вчителю, по медику, тому що не відбувається відрахувань ні в Пенсійний фонд, ні податку з доходів, а це – база для вирішення соціальних питань у регіоні. Водночас ми не повинні забувати, що в нашій області станом на 1 листопада 2010 року налічується близько 392 тис. пенсіонерів, на виплату пенсій яким потрібно 340 млн. грн. кожного місяця. При цьому наповнюваність Пенсійного фонду лише 60%, решту коштів – 115-120 млн. грн. – ми беремо з державного бюджету за рахунок загальних податків і платимо пенсію, бо 250 тис. штатних працівників не здатні за рахунок своїх відрахувань забезпечити виплату пенсій 392 тис. пенсіонерів.

Усе це, за словами Миколи Петровича, зумовило необхідність і пенсійної реформи, і прийняття нового Податкового кодексу, з приводу якого ще не так давно точилися гострі суперечки.
– Хто з підприємців, які так активно виступали проти, які на мітингах кричали «ганьба», хто хоч раз прочитав цей Податковий кодекс? – поцікавився голова облдержадміністрації. – Але цей кодекс дав на сьогодні пільги всім підприємствам та організаціям, які справді працюють, на яких офіційно працевлаштовано 242 тис. громадян. Це ті підприємства, які вже забезпечили на сьогодні надходження до бюджету як Миколаївської області, так і держави коштів на суму 3 млрд. 167 млн. грн. А внесок малого бізнесу, який так активно виступав проти Податкового кодексу, лише 45 млн. грн. Зате більше двох місяців усі засоби масової інформації тільки й «кричали»: «Врятуйте малий бізнес!». А хто рятуватиме 392 тис. пенсіонерів? Хто займатиметься питаннями вирішення проблем учителів, медиків, ремонту доріг, газифікації, водопостачання, охорони навколишнього середовища?

У продовження теми Микола Круглов навів розміри орендної плати за торгове місце на ринках Миколаївської області, які в середньому коливаються від 400 до 1500 грн. у місяць: «Виходить, 142 гривні в бюджет – це дуже багато, 300 грн. у Пенсійний фонд для того, щоб мати змогу отримувати пенсію, – це дуже багато, а власникам ринків платити 1000–1500 грн. – це нормально. Але хоч хтось порушував це питання? Ні», – зауважив губернатор і додав, що ті кошти, які щомісяця виділяються з держбюджету для того, щоб «залатати дірки» в наповнюваності Пенсійного фонду, можна було б використати на соціальну сферу.

Серед найбільш значущих моментів року, що минає, Микола Петрович відзначив дві виборчі кампанії: спочатку президентську, потім вибори до місцевих органів влади, але наголосив, що обраним необхідно відійти від виборчого ажіотажу і почати займатися справами. На часі – адміністративна реформа, і більшість населення підтримує скорочення кількості чиновників в органах влади, скорочення й укрупнення самих міністерств та відомств. Структура управлінських органів, повідомив голова ОДА, згідно з реформою матиме приблизно такий вигляд: міністерства та відомства займатимуться виключно формуванням державної політики, не втручаючись у діяльність підприємств та організацій. Ця функція належатиме спеціальним агентствам. Третьою ланкою виступатимуть інспекції, які займатимуться контролем, відстежуватимуть виконання законів у тій чи іншій галузі. «Зайвих чиновників не треба, але апарат повинен працювати ефективно», – підкреслив губернатор.

Повертаючись до досягнень, з якими область підійшла до завершення 2010 року, Микола Круглов зазначив, що за результатами комплексної оцінки соціально-економічного розвитку Миколаївщина посідає 4 місце серед інших регіонів України. В першу чергу – завдяки створенню робочих місць, наповненню місцевих бюджетів, скороченню заборгованості на підприємствах та залученню інвестицій у регіон. Щодо останнього голова облдержадміністрації виділив кілька найбільш масштабних інвестиційних проектів, які розпочато в області. Зокрема це будівництво двох промислових вітроелектростанцій на території Очаківського та Березанського районів потужністю 300 і 200 МВт відповідно. Ще один проект в Очаківському районі – це будівництво порту, що реалізовуватиметься спільно з корейськими спеціалістами, з якими на сьогодні вже проведено ряд переговорів. Зрушилось з мертвої точки й питання будівництва об’їзного мосту в Миколаєві. Японська фірма, що займається реалізацією цього проекту, вже надала всі необхідні розрахунки. Серед інших проектів – будівництво нового зернового терміналу фірми «НІБУЛОН» у м. Нова Одеса, залучення коштів на розширення підприємства ТОВ «Сандора» (це пов’язане із входженням до груп компаній Pepsi) – близько 100 млн. дол. США, введення у дію потужностей з переробки насіння соняшнику, сої та рапсу ТОВ «Бандурський маслоекстракційний завод» – 75 млн. дол. США, модернізація підприємства та будівництво очисних споруд ЗАТ «Баштанський сирзавод» – більше 11 млн. грн. тощо.

До кінця цього року та на початку наступного, зауважив Микола Петрович, буде введено в експлуатацію ряд соціальних об’єктів. Це школи в Баштанці, Березнегуватому, багатостраждальній Богданівці Доманівського району, це топкові у Вознесенську, житлові будинки в Первомайську та Вознесенську, очисні споруди в Казанці, каналізаційна система в Кінецьпіллі Первомайського району, Єланці, Первомайську, Миколаєві, це відремонтовані дахи 40 житлових будинків у Очакові та багато інших.

Не залишили без уваги й сільську місцевість області. Зокрема завдяки обласній програмі «Відновлення зовнішнього освітлення сільських населених пунктів Миколаївської області» вдалося відновити більше 1,5 тисячі світлоточок та придбати більше 360 одиниць обладнання зовнішнього освітлення. Майже 100-відсотково розрахувалися із селянами за оренду земельних паїв. Наразі ця сума становить майже 246 млн. грн., що на 17 млн. грн. більше, ніж у минулому році.

Усі результати роботи обласного керівництва губернатор пообіцяв представити у спеціальному збірнику і надати для ознайомлення у міста та райони області, а також у засоби масової інформації.
Відповідаючи на запитання журналістів, Микола Круглов торкнувся питання будівництва корветів на Чорноморському суднобудівному заводі, ще раз нагадавши, що для цього необхідне принципове рішення уряду. Таке ж рішення, а також предметне вивчення питання необхідне і від керівництва області відносно можливості видобутку урану в Казанківському районі. Як зауважив губернатор, сьогодні вже є компанія, котра зацікавилася цим проектом, проте для початку робіт потрібно, по-перше, досконало вивчити надра, по-друге (і це обов’язково), укласти договори про виконання соціальних зобов’язань, тобто вирішення наявних у районі соціальних проблем.

Цікавили представників мас-медіа і питання щодо комунальних виплат. Як відомо, з 1 січня наступного року буде введена пеня на несвоєчасну оплату комунальних послуг. Як тоді бути з людьми, які місяцями не отримують заробітну плату, а, отже, й не зможуть вчасно оплатити надані їм послуги? Тим паче, що підприємств-боржників по області нині налічується 98. Микола Петрович зауважив, що миттєво виплатити заробітну плату на таких підприємствах, звісно, не вдасться, але вихід із ситуації щодо врегулювання питання пені на несвоєчасну оплату послуг обов’язково буде вирішено.

Торкнувся губернатор і питань освіти, зокрема укрупнення навчальних закладів та, відповідно, зменшення їх кількості, на що сьогодні направлена політика держави. Він заявив, що доцільність існування того чи іншого освітнього закладу, того чи іншого факультету чи спеціальності в ньому насамперед визначається потребою у тих чи інших молодих спеціалістах на ринку праці. Він також підкреслив, що не є прибічником об’єднання вишів, скоріше, навпаки, підтримує ідею створення своєрідних навчальних комплексів, які включатимуть професійно-технічні навчальні заклади та ВНЗ.

Не оминули своєю уваги й питання готовності до зими. «Перша ожеледиця, – зауважив Микола Петрович, – це була двійка всім: і дорожникам, і, в першу чергу, чиновникам. Але під час другої ожеледиці (а я в цей час проїхав майже всю Миколаївську область) водії могли спокійно сказати «дякую»: в нашій області проблем не було, практично жодної дороги не було перекрито. Наші чиновники вивели на дороги всю наявну техніку, відбувалось цілодобове чергування». Проте якщо роботу з ліквідації ожеледиці в області губернатор оцінив на «чотири з плюсом», то аналогічна робота у самому обласному центрі ледве дотягувала до «трієчки». В першу чергу це стосувалося заготівлі спеціальних сумішей для запобігання ожеледиці на дорогах. Згідно з результатами проведеного аналізу заготовленого піску (а це майже 6 тис. тонн), вміст глиняних домішок у ньому становив 16,1% – у той час як не повинен перевищувати 3-відсоткової межі. «Ми, по суті, розкидали на дорогах глину без солі і намагалися вирішити проблему ожеледиці», – підсумував голова облдержадміністрації і заявив, що усі результати перевірок контрольно-ревізійного управління передані міському голові та начальнику УМВС України в Миколаївській області для покарання винних.
На завершення конференції Микола Круглов побажав журналістам веселих Новорічних свят та здійснення усіх мрій у новому році.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ