Мистецтво — ще одне життя

Культура, Новости

  21 Дек , 2010

Творчість, незалежно від того, чим займається митець – пише картини, створює музику, складає вірші, розмальовує стіни чи вирізьблює по дереву, – завжди відкриває для нас, глядачів, дивовижну можливість: побачити навколишній світ, людей, навіть нас самих чужими очима, відчути часточку душі іншої людини і, можливо, змінити щось у своїй.

Протягом року миколаївці мали не одну таку можливість: працівниками обласного народного творчого об’єднання художників-аматорів та майстрів декоративно-прикладного мистецтва «Прибужжя» було організовано 10 персональних виставок майстрів з усієї області.

У рамках виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини» глядачі ознайомились з чарівною творчістю Анастасії Андрієвської-Чумак, Галини Кир’якової та Ольги Одинцової, які презентували свої роботи з живопису та графіки; витонченими квітковими батиками Юлії Кондратюк та Тетяни Коляди; дивовижним світом вишитих картин Єлизавети Козиревої, а також неймовірними виробами з дерева Тетяни Чепурної, Віктора Тесленка, Луїзи Ярової та Володимира Приходька.
А 16 грудня у приміщенні центру культури та дозвілля Миколаївської міської ради відбулося відкриття заключної виставки майстрів творчого об’єднання «Прибужжя», на якій були зібрані роботи усіх митців.

Першою учасників виставки, а також поціновувачів мистецтва привітала заступник начальника управління культури обласної державної адміністрації Лариса Поддубна. Вона зауважила, що, дивлячись на представлені витвори мистецтва, розумієш, на скільки пощастило бути знайомою з їх творцями, бути причетною до зародження нових імен на художньому Олімпі області. «У вас золоті руки, у вас ніжні душі, у вас щирі серця, тому дай вам Бог щастя і безкінечних творчих злетів. Можливо, ви й не професіональні митці за освітою, але ви професіонали душею», – наголосила вона і пообіцяла, що обласна держадміністрація обов’язково підтримуватиме творчі починання майстрів.

До дискусії про аматорів і професіоналів долучився й директор обласного художнього музею ім. В.В. Верещагіна Сергій Росляков. Він зауважив, що визначення професіоналів у мистецтві дуже нечітке, адже, якщо такими вважати лише тих, хто має диплом, тоді В. Верещагін – не професіонал, бо так і не отримав відповідної освіти, а якщо тих, хто «живе з мистецтва», продаючи свої картини, вироби, твори, то тоді Ван Гог – не професіонал, бо не міг продати жодної зі своїх картин. Головне, зауважив він, що всі члени мистецького об’єднання «Прибужжя» прагнуть творити, що з кожною новою роботою їх рівень підвищується, а це означає, що можна сміливо говорити про їх професіоналізм.

На учасників виставки чекали й приємні сюрпризи. Директор обласного центру народної творчості та культурно-освітньої роботи, заслужена артистка України, депутат обласної ради Наталя Баштова презентувала мистецький каталог, у якому представлені роботи всіх 10 майстрів виставкового циклу «Нові імена Миколаївщини». Заступник начальника управління культури ОДА Лариса Поддубна за вагомий вклад у розвиток мистецтва нагородила учасників виставки Почесними грамотами. А музичними дарунками для всіх присутніх стали пісні у виконанні народного фольклорного ансамблю «Вербиченька» та Галини Стрелецької.

Виставка триватиме лише 10 днів, але, сподіваємося, за цей час кожен її відвідувач зможе зрозуміти, що мистецтво – це не шедеври на продаж, не шалена відомість і неймовірна слава, це перш за все можливість прожити ще одне, а то й безліч життів і віднайти гармонію із собою та світом.

Тетяна КОРЕНКІВСЬКА
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ