Мистецтво високого таланту

Новости, Общество

  4 Дек , 2010

Головне в житті – не самі знання, а та гармонія, яка виявляється, коли знання добре вміщені в душі, та філософія, яка визначає людину, її світогляд.
А.С. Макаренко

Особлива та надзвичайна частина нашого суспільства – це вчителі, викладачі, педагоги, які свідомо обрали шлях професійного супроводу «квіточок нашого життя» в русі до досконалості своїх знань, виявляють відданість обраній професії серця, творчості і винахідливості та вкладають в дитину все, що об'єднується поняттям «душа».

На якийсь час побувати на своєрідному іспиті у ролі учня змушує досвідчених педагогів міський конкурс «Нове ім’я-2010». Компетентне журі оцінює фаховий рівень конкурсанта, загальну культуру та педагогічні здібності учасників змагання, які ті демонструють, виконуючи творчі завдання. Звичайно, що без хвилювання тут не обходиться. У фіналі обласного туру конкурсу, який відбувся 30 листопада у Будинку творчості учнів, здібності конкурсантів мали змогу оцінити як педагогічні, так і учнівські колективи міста.

Конкурс «Нове ім’я-2010» проводиться з метою активізації навчально-виховного процесу в навчальних закладах міста, виявлення та підтримки творчо працюючих молодих учителів, підвищення мотивації педагогів до самовдосконалення, саморозвитку, поповнення педагогічної скарбниці міста Миколаєва новими іменами.
Цього року конкурс проводиться тринадцятий рік поспіль і проходить у таких номінаціях: учителі біології, математики, географії, природознавства, інформатики.

Протягом травня-жовтня 2010 року проходили І-ІІІ етапи. У конкурсі взяли участь 12 молодих учителів природничо-математичного циклу із дев’яти навчальних закладів міста. За результатами випробувань вибрали п’ятірку кращих педагогів для участі у фінальному турі обласного етапу: В.Г. Єлізарова, вчитель математики економічного ліцею № 2; Л.М. Садолюк, вчитель біології ЗОШ № 11; А.О. Базарова, вчитель географії ЗОШ № 46; С.Ф. Горбатенко, вчитель природознавства гімназії № 4; І.К. Безсмертна, вчитель інформатики ЗОШ № 52.

Завершальний етап конкурсу «Нове ім’я-2010» продемонстрував талановитість наставників підростаючого покоління. З метою підготовки до конкурсу вчителі пройшли два етапи: заочний та стаціонарний, де висвітлили досвід роботи, продемонстрували інновації в навчанні, власні педагогічні досягнення та досягнення вихованців. Учасники конкурсу демонстрували високий професіоналізм, ерудицію, різнобічність інтересів, уміле використання нетрадиційних форм і методів роботи з дітьми, застосовували інноваційні та сучасні мультимедійні технології.

Варто зазначити, що виступи всіх конкурсантів були об’єднані єдиною ідеєю формування ключових, загальногалузевих та предметних компетентностей учнів, які забезпечать їх успішну адаптацію в суспільстві.
В залі Будинку творчості учнів зібрались учасники конкурсу, члени журі, керівники навчальних закладів міста, люди, яким не байдуже навчання та виховання школярів, не байдуже і наше молоде покоління, яким воно вийде зі стін навчальних закладів. Саме тому організатори намагалися створити настрій справжнього свята, свята плідного педагогічного спілкування й співтворчості, яскравого робочого настрою, неповторної атмосфери очікування фіналу й поваги до праці педагога.

Фіналісти спробували свої сили в 4-х творчих конкурсах: «Листопад нових ідей», де кожен фіналіст мав можливість презентувати себе в цікавій формі, а допомагали йому педагогічні та учнівські колективи навчальних закладів. Другий конкурс «Зимові фантазії», за умовами якого конкурсанти дають відповіді на запитання дітей, проявивши при цьому кмітливість, здогадливість, третій – «Весняні мотиви» – конкурс на загальну ерудицію. І останній – домашнє завдання «Коли душа співає», конкурс, в якому кожний з педагогів представляє своє захоплення, хобі.

Фахове журі, до складу якого ввійшли працівники управління освіти Миколаївської міської ради, керівництво НМЦ, профспілки освітян міста, керівники навчальних закладів та досвідчені вчителі, вітало конкурсантів та щиро бажало учасникам змагань творчої наснаги, плідної праці й перемог.

Серед почесних гостей свята був мер Володимир Чайка, який разом зі словами привітань запевнив, що Миколаїв завжди підтримував і буде підтримувати творчі починання та новації освітян міста святого Миколая.

Кожен з фіналістів, за результатами фіналу, став переможцем у визначених журі та оргкомітетом номінаціях, а саме:
«Білий лелека» (віра в дітей, уміння вести за собою) – Садолюк Ліна Миколаївна, вчитель біології Миколаївської загальноосвітньої школи № 11;
«Сяючі смарагди» (логіка та науковість) – Безсмертна Ірина Костянтинівна, вчитель інформатики Миколаївської загальноосвітньої школи № 52;
«Червоні вітрила» (віра, надія, покликання) – Базарова Анжеліка Олексіївна, вчитель географії Миколаївської загальноосвітньої школи № 46;
«Чарівна перлина» (методичні знахідки) – Горбатенко Світлана Федорівна, вчитель природознавства Миколаївської гімназії № 4.
«Золоте яблуко» (інновації у навчанні) – Єлізарова Вероніка Геннадіївна, вчитель математики Миколаївського економічного ліцею № 2.

Абсолютним переможцем стала Вероніка Єлізарова, вчитель математики Миколаївського економічного ліцею № 2, яка отримала відзнаку і від засновника конкурсу О.М. Пєхоти.
Ми також вітаємо переможців учительської ниви та бажаємо подальших успіхів на педагогічному олімпі. Ваша робота – це улюблений спосіб пізнання, творчості, спілкування, самовираження, а ваші учні, – цвіт нашої Миколаївщини, які сьогодні довірили вам частинку своєї долі.

Як відзначила у своєму виступі начальник управління освіти Ганна Деркач, учителі третього тисячоліття повинні кувати щастя кожного учня, шукати індивідуальне багатство його душі і гідно нести горде звання Вчитель.

А завершити розповідь про тих, хто плекає тонку музику дитячої душі, хочу словами відомого російського письменника Лева Толстого: «Якщо вчитель має тільки любов до справи, він буде хороший вчитель. Якщо вчитель має тільки любов до учня, як батько й мати, – він буде краще того вчителя, який прочитав усі книги. Якщо вчитель сполучає в собі любов до справи і до учнів, він – досконалий вчитель».

Валентина СТЄКОЛЬЩИКОВА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

НА ЗНІМКАХ: абсолютний переможець конкурсу Вероніка Єлізарова; уболівальники конкурсантів.

Сообщение:

*

НОВОСТИ