Охорона праці очима восьмикласників

Новости, Общество

  14 Дек , 2010

На сьогодні кожна працююча людина підпадає під певні ризики, починаючи від найбільш небезпечних секторів економіки, якими в Україні є, наприклад, видобуток вугілля або будівництво, і закінчуючи відносно безпечною сферою послуг. Загибель працівника – це не тільки втрата для суспільства, а й утрата для його рідних, а особливо – дітей. Сім’я є найважливішим інститутом у розвитку і вихованні дитини, а здорова і повна родина – запорука стабільності будь-якого суспільства та держави.

З метою привернення уваги громадськості, в тому числі свідомо активної молоді до проблем особистої безпеки на виробництві та необхідності формування змалку культури охорони праці, Державний комітет України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду за підтримки Федерації профспілок України та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України ініціювали проведення Всеукраїнської акції «Охорона праці очима дітей».

Не залишилася осторонь від цієї акції і Миколаївщина. 8 грудня учням найактивнішого 8-А класу Миколаївської гімназії № 3 було влаштовано пізнавальну екскурсію на Миколаївський глиноземний завод. Діти були у захваті. Всім видали спецодяг та захісні каски. Потім учнів запросили до автобусів та повезли по величезній території МГЗ. Їм показали, як працює це велике підприємство – всі ланки. Дітям детально розповідали про процес обробки глинозему та про засоби охорони праці у різних цехах заводу. Також був продемонстрований навчальний фільм. Після цієї екскусії учні зробили висновки: безпечна праця батьків – запорука щасливого та безтурботного майбутнього кожної дитини.

У Миколаївській області загальний виробничий травматизм за 2010 рік зріс. У ІІІ кварталі цього року було травмовано 36 чоловік, зі смертельним наслідком – 2 особи. За аналогічний період 2009 року було травмовано 34 людини, в тому числі одна загинула. Упродовж 9 місяців 2010 року рівень загального робочого травматизму, порівняно з минулим роком, зріс на 11 осіб (у 2010 році травмовано 97 осіб проти 86 у 2009-му), виробничий травматизм зі смертельним наслідком, порівняно з аналогічним періодом минулого року, зріс на дві особи. Аналіз загального травматизму показав, що 17,5% нещасних випадків сталися через технічні причини, 72,2% потерпілих травмовано через організаційні та 10,3% – через психофізіологічні причини.

Головним завданням до кінця 2010 року було визначено вдосконалення державного нагляду за створенням та дотриманням безпечних та нешкідливих умов праці, комплексного управління промисловою безпекою й охороною праці та усунення наявних недоліків.

Ірина КАЛІНІЧЕНКО
Фото автора

Сообщение:

*

НОВОСТИ