Питання бюджету – у центрі уваги

Официально

  30 Дек , 2010

На засіданнях постійних комісій обласної ради завершується розгляд питань ІІІ сесії обласної ради, яка відбулася 30 грудня.
Серед питань майбутньої сесії чи не найголовнішим є затвердження обласного бюджету Миколаївської області на 2011 рік.

Саме питання бюджету та внесення доповнень до Стратегії економічного і соціального розвитку Миколаївської області на період до 2015 року були розглянуті 27 грудня на спільному засіданні постійних комісій обласної ради з питань культури, науки і освіти, сім’ї та молоді, спорту і з питань соціальної політики, охорони здоров’я, материнства, дитинства та розвитку зон відпочинку.

Заслухавши начальника Головного управління економіки облдержадміністрації Н.В. Мартинову, депутати погодились із запропонованим проектом рішення щодо внесення доповнень до Стратегії економічного і соціального розвитку Миколаївської області на період до 2015 року. Згідно з цими доповненнями, в 2011 році з обласного бюджету будуть передбачені такі витрати:

– 1,599 млн. гривень – на одноразову матеріальну допомогу учасникам бойових дій у роки Великої Вітчизняної війни і в роки війни з Японією, передбачену до річниці Перемоги та звільнення України від фашистських загарбників;
– 207 тис. гривень – на одноразову матеріальну допомогу сім’ям загиблих і померлих учасників бойових дій в Афганістані, інвалідам війни в Афганістані;

– 565 тис. гривень – на утримання обласної організації ветеранів України, обласної Спілки воїнів-інтернаціоналістів і запасу, обласної громадської організації волонтерів, обласної громадської організації Всеукраїнського товариства політв’язнів і репресованих, обласної організації Всеукраїнської громадської організації «Союз Чорнобиль Україна», обласного відділення Українського союзу в’язнів – жертв нацизму, обласного центру обліку бездомних громадян;
– 200 тис. гривень – на участь у виставкових заходах та інше.

До того ж Наталя Василівна повідомила, що наразі майже завершено розробку нових обласних програм замість тих, строк дії яких закінчується цього року. Зокрема це – Комплексна програма соціального захисту людей похилого віку, осіб з обмеженими фізичними можливостями та осіб, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи, на 2011-2015 роки («Турбота»), Програми охорони довкілля та раціонального природокористування на 2011-2015 роки та Концепція соціально-економічного розвитку Миколаївської області на 2011-2014 роки «Миколаївщина-2014».

Також постійними комісіями було розглянуто запропонований облдержадміністрацією проект рішення щодо затвердження обласного бюджету на наступний рік, який депутати схвалили та підтримали винесення цього питання на сесію.

Відповідно до проекту загальний обсяг доходів обласного бюджету в 2011 році передбачається 1,78 млрд. гривень, з яких згідно зі статтею 16 Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» дотації вирівнювання становитимуть 437,2 млн. гривень.
Що стосується видаткової частини, то в наступному році вона становитиме 1,78 млрд. гривень, з яких видатки загального фонду – 1,73 млрд. гривень, а спеціального фонду – 50,5 млн. гривень.

Дмитро ШВАРЦ

Сообщение:

*

НОВОСТИ