Повернення із небуття

Культура, Новости

  25 Дек , 2010

У вівторок, 21 грудня, у Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.В. Верещагіна відбулися урочистості, присвячені нагородженню музейною Верещагінською відзнакою та презентації відреставрованого полотна «Мадонна з немовлям та ангелами»невідомого художника першої половини XVII століття, представника болонської школи.

Вечір розпочали з нагородження. Цього разу почесну відзнаку за вагомий внесок у підтримку музею отримали: голова Миколаївської організації Національної спілки художників України Олег Приходько, член Національної спілки художників України Іван Булавицький, головний редактор газети «Вечерний Николаев» Володимир Пучков, фотограф Володимир Андрієвський та заступник директора музею із наукових питань Лариса Твєрітінова. До речі, такої честі вже удостоєні 36 осіб, серед яких – ректор Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури Андрій Чебикін, представники адміністрації області та міста, художники та ті, хто сприяв поповненню та збереженню музейної колекції.

Після урочистого відзначення номінантів перейшли безпосередньо до презентації картини «Мадонна з немовлям та ангелами». За словами директора музею Сергія Рослякова, вона потрапила до них ще у 1948 році. Проте зовнішній вигляд цього полотна не дозволяв включити його до музейної колекції, адже безліч прорізів, тріщин та інших пошкоджень повністю спотворили зображення. Тому шедевр невідомого художника пролежав у скрученому вигляді цілих 62 роки! І лише через стільки часу за участю реставраторів із Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури розпочалося його відновлення.

Слід зазначити, що реставрація полотна є досить успішною дипломною роботою двох студентів, Дмитра Савелюка та Миколи Плєхова. Відбувалася вона у рамках проекту «Відродження шедеврів», який був започаткований за підтримки ТОВ «Миколаївський глиноземний завод» ще у 2001 році. За ці роки нове життя також отримали 11 витворів мистецтва, серед яких були роботи І.К. Айвазовського, В.В. Верещагіна, Р.Г. Судковського, В.Г. Перова, О.П. Боголюбова та М.С. Сар’яна. Та й на цьому діяльність цього проекту не закінчується, а, навпаки – стрімко набирає обертів.

Долучилися до урочистостей і студенти Миколаївського державного вищого музичного училища, які впродовж усього вечора дарували присутнім душевний спокій та тепло.
Приємно, що ми маємо можливість відвідувати подібні заходи, адже вони допомагають хоч на деякий час забути про буденні проблеми та негаразди, поринувши в безсмертний світ краси та мистецтва. І неважливо, що час у музеї летить занадто швидко, проте приємні емоції від побаченого залишаються з нами надовго.

Анна НІКУЛІНА
Фото Дмитра ЛАСКІНА

Сообщение:

*

НОВОСТИ