Приватизація: все за планом

Новости, Экономика

  21 Дек , 2010

Начальник регіонального відділення (РВ) Фонду державного майна України в Миколаївській області Євген Казанський, його перший заступник Любов Очкурова і заступник Олег Сокол зустрілися з журналістами, аби підбити підсумки діяльності свого відомства станом на середину грудня поточного року. Особлива увага була приділена питанням приватизації, контролю за договорами купівлі-продажу, корпоративного управління, управління державним майном, упорядкування обліку юридичних осіб та оренди державного майна.

Як на початку зустрічі зазначив Євген Казанський, регіональне відділення задоволене співпрацею з журналістами, адже є можливість поінформувати широкий загал Миколаївської області про цілі, пріоритети, задачі, передбачувані результати роботи РВ та як саме вдається все це вирішувати. «Ми живемо в епоху змін, з одного боку – це важко, а з іншого – реформатський рух має місце бути. І реформа, яка дійсно вдалас, це – приватизація, хоча в народі вона й не одразу прижилася», – продовжив Євген Михайлович.

Є. Казанський також відзначив, що, на жаль, за останні п’ять років реформи практично «застигли» – і це, в першу чергу, через відсутність консенсусу в діях між колишніми президентом та прем’єром. Великі надії дає новий указ діючого Президента № 1118/2010 «Про рішення Ради національної безпеки 22 жовтня 2010 «Про ситуацію в сфері приватизації держмайна».

Цим документом скасовується указ Віктора Ющенка № 449 від 16 травня 2008 року, який містить заборону для уряду і Фонду державного майна на будь-які дії з продажу держпакетів акцій низки великих підприємств.

Відповідно до указу вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 жовтня 2010 року «Про ситуацію в сфері приватизації державного майна», яке доручає уряду розробити і подати до парламенту проект закону про національну програму приватизації, а також законопроект про скорочення термінів виготовлення землевпорядної документації.

Ситуація у сфері приватизації державного майна, яка склалася, вимагала оновлення механізмів державного регулювання у цій сфері, формування узгодженої державної політики щодо приватизації та управління об’єктами державної власності. Застарілою залишається законодавча база з питань приватизації державного майна, що не дає змоги підвищити ефективність та прозорість процедур його продажу, перейти до інвестиційно-зорієнтованої моделі приватизації.

Удосконалення законодавчого забезпечення приватизації державного майна має посилити її роль як інструмента ринкової трансформації економіки та створити умови для комплексної реалізації Програми економічних реформ на 2010 – 2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Згідно з якою, як розповів начальник регіонального відділення ФДМ України в Миколаївській області, повинен бути вирішений ряд завдань. Зокрема досягнення оптимальної частки державної власності в економіці шляхом приватизації і забезпечення ефективного управління даною власністю. Для цього необхідно оптимізувати структуру в державному секторі економіки і завершити приватизацію як широкомасштабний проект; збільшити прозорість процесу приватизації; підвищити ефективність управління державною власністю; захистити права держави в управлінні її власністю.

Повертаючись до теми прес-конференції, Є. Казанський відзначив, що з початку року керованою ним установою приватизовано 17 об’єктів державної власності (15 об’єктів групи «А», 1 об’єкт групи «В», 1 об’єкт групи «Д»), що на 13,3% більше, ніж торік. У 2010 році регіональним відділенням завершено приватизацію ВАТ «Інгулецький» та ВАТ «Украгроінжпроект».

За підсумками роботи 10 місяців 2010 року за кількістю приватизованих об’єктів державної власності Миколаївська область посідає четверте місце серед регіонів України, поступаючись лише Вінницькій і Львівській областям та місту Києву.

– Кажучи мовою цифр, – зауважив Євген Казанський, – за 2010 рік, станом на 15 грудня, регіональним відділенням забезпечено надходження коштів від продажу об’єктів державної власності груп «А», «Д», «Ж» у сумі 1698,09 тис. грн., що становить 103,2% від річного завдання. Крім того, надійшли кошти від продажу земельних ділянок під об’єктами приватизації у сумі 98,40 тис. грн. та продажу акцій у сумі 2733,13 тис. грн. Усього з початку 2010 року, станом на 15.12.10, регіональним відділенням забезпечено надходження коштів від приватизації державного майна у сумі 4529,62 тис. грн.

Переконливим залишається, скажемо так, і рейтинг роботи регіонального відділення ФДМУ в поточному році, адже за надходженням коштів від приватизації державного майна серед регіонів України знаходиться на сьомому місці та на третьому місці за надходженням коштів від продажу земельних ділянок.

Але і після приватизації об’єкти не залишаються без уваги ФДМ. Регіональне відділення приділяє увагу виконанню інвестиційних зобов’язань новими власниками, створенню нових робочих місць і роботі з покупцями об’єктів щодо залучення інвестицій на свої об’єкти.

На перше грудня перевірено виконання умов по 67 договорах купівлі-продажу, що становить 101,5% від планового завдання, і порушень умов договорів не виявлено.
Як підкреслив Євген Михайлович, непоганим показником є те, що станом на 15.12.10 вдалося залучити інвестицій на приватизовані об’єкти на суму більше шести мільйонів гривень.

Щодо питань корпоративного управління за 11 місяців поточного року, то, як відзначив під час звіту заступник начальника РВ ФДМУ в Миколаївській області Олег Сокол, обсяг виконаних робіт та наданих послуг по підзвітних підприємствах збільшено, у порівнянні з аналогічним періодом 2009 року, на 10%. А щодо сільськогосподарського підприємства ДП «Володимирське», то обсяги виробленої продукції збільшено на 53,9%, у порівнянні з січнем – жовтнем минулого року.

Як стало відомо під час звітної прес-конференції, в управлінні регіонального відділення знаходилось 3034 об’єкта державного майна. Станом на момент прес-звіту управлінські рішення реалізовані по 2806 об’єктах державного майна, що становить 92,5% від загальної кількості об’єктів, які були залишені на балансах господарських товариств, у тому числі передано до комунальної власності – 1555 об’єктів (96,1%).

«Відповідно до Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» регіональне відділення передає в комунальну власність об’єкти житлового фонду і гуртожитки, які в процесі приватизації не ввійшли до статутних капіталів господарських товариств, в комунальну власність територіальних громад сіл і міст Миколаєва. З початку року передано 45 таких об’єктів, з них 20 житлових будинків і один гуртожиток, який належить СМУ № 22 «Николаевводстрой». Проте на сьогодні вже прийняті рішення щодо передачі його у комунальну власність», – підбила підсумки свого напрямку роботи перший заступник начальника РВ ФДМУ в Миколаївській області Любов Очкурова.

Доповнюючи Любов Вікторівну, начальник РВ ФДМУ в Миколаївській області закцентував також увагу громадськості на тому, що за результатами реалізації управлінських рішень стосовно державного майна, яке не увійшло до статутних капіталів господарських товариств, але перебуває на їх балансах, регіональне відділення посідає І місце по Україні у відсотковому відношенні до загальної кількості об’єктів державного майна.

За результатами роботи Комісії з питань упорядкування обліку юридичних осіб Миколаївська область посідає друге місце в Україні за кількістю об’єктів, які залишилось опрацювати у відсотковому відношенні до загальної кількості юридичних осіб, які «не визнані» органами управління.

Щодо питань оренди державного майна, то РВ виступає орендодавцем за 422 договорами оренди державного майна і, відповідно, на контролі у відділенні 591 договір на загальну площу 472,7 тис. кв. м.
І досить суттєво, що за підсумками роботи забезпечено надходження коштів від оренди державного майна до Державного бюджету у сумі близько семи мільйонів гривень, що становить 92,8% від річного завдання.

«Всього на сьогодні нами забезпечено надходження коштів від приватизації та оренди державного майна на загальну суму 11 млн. 672 тисяч гривень. І за останні 15 днів поточного року ми вийдемо на виконання плану», – підсумував Є. Казанський.

Валентина СТЄКОЛЬЩИКОВА

Сообщение:

*

НОВОСТИ